مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48501 -تاریخ انتشار : دوشنبه 27 فروردین 1397 -ساعت : 23:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
افتتاح 14 پروژه بهداشتی و درمانی هفته سلامت در مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد

افتتاح 14 پروژه بهداشتی و درمانی هفته سلامت در مازندران

مازندشورا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به برنامه‌های هفته سلامت در استان اشاره کرد و گفت: در این هفته 14 پروژه بهداشتی و درمانی با زیربنای 3 هزار و 500 مترمربع با اعتبار 8 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سیدعباس موسوی صبح امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته سلامت اظهار کرد: کیفیت خدمات با اجرای طرح تحول سلامت بهتر شده است.

وی تکمیل پروژه‌های حوزه سلامت که بسیار گسترده است در سال 97 ادامه دارد، تصریح کرد: 6 مرکز زایمان طبیعی در استان فعال است و دو مرکز دیگر در دست ساخت داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به طرح هتلینگ بیمارستانی افزود: ارتقای هتلینگ بیمارستانی در طرح تحول سلامت در 10 فاز 53 میلیارد و 700 میلیون تومان در 23 بیمارستان در حال انجام است.

این مسؤول با اعلام اینکه در سال گذشته در بحث توسعه و بهینه‌سازی اورژانس‌ها دو اورژانس بیمارستانی در شهرهای قائم‌شهر و آمل به بهره‌برداری رسید، خاطرنشان کرد: در طرح تحول سلامت 110 تخت ویژه در بیمارستان‌های استان راه‌اندازی شده است.

موسوی از راه‌اندازی دو مرکز غربالگری در شهرهای ساری و چالوس خبر داد و گفت: یک مرکز غربالگری در بیمارستان امام سجاد رامسر در دست ساخت داریم.

وی درباره ارائه خدمات اورژانس‌ها در استان، اظهار کرد: در حال حاضر 31 پایگاه شهری، 52 پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه هوایی اورژانس و دو دستگاه موتور آمبولانس در استان فعال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران متوسط حضور اورژانس در زمان حادثه در حوزه شهری را هفت دقیقه و جاده‌ای را 12 دقیقه و 30 ثانیه عنوان کرد و ادامه داد: 139 وسیله آمبولانسی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد.

این مسؤول در بخش دیگری به اقدامات نوروزی دانشگاه علوم پزشکی استان در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: فرهنگ مواد غذایی را در جامعه ترویج کنیم و مردم باید توجه داشته باشند که مواد غذایی استاندارد لازم را مصرف کنند و توجه به محصولات داشته باشند تا آرم سیب سلامت داشته باشد.

موسوی با اعلام اینکه در ایام نوروز 18 هزار و 390 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی داشته ایم، تصریح کرد: در این مدت 10 تن مواد فاسد غذایی کشف و معدوم سازی شد.

وی با اشاره به اینکه در ایام نوروز کمبود دارو نداشته‌ایم و 37 داروخانه به صورت شبانه‌روزی و 100 داروخانه به صورت روزانه در این ایام فعال بودند، ادامه داد: 330 هزار ویزیت در این ایام صورت گرفته که 100 هزار ویزیت در مراکز بهداشتی و بقیه در اورژانس بیمارستان‌ها و دیگر مراکز بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه 85 میلیارد تومان در ایام نوروز ارائه خدمات داشته‌ایم که در بخش بستری 46 میلیارد تومان حجم ارائه خدمات بوده است، گفت: خدمات خوبی به بیماران دیالیزی شده است.

موسوی به برنامه‌های هفته سلامت در استان اشاره کرد و گفت: در این هفته 14 پروژه بهداشتی و درمانی با زیربنای 3 هزار و 500 مترمربع با اعتبار 8 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

86018/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سلامت - دانشگاه - پزشکی - استان - مازندران - خدمات - اشاره - میلیارد - اورژانس - غذایی - نوروز - اینکه - تومان - موسوی - ادامه - بهداشتی - پایگاه - مراکز - بیمارستانی - ارائه - غربالگری - جاده‌ای - پروژه - ویزیت - داروخانه - باشند - راه‌اندازی - دقیقه - شهرهای - اظهار - افزود - هتلینگ - تصریح - بیمارستان - مسؤول - داریم - درمانی - اورژانس‌ها - اعلام - بهره‌برداری -

نظر شما در مورد : افتتاح 14 پروژه بهداشتی و درمانی هفته سلامت در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*