مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48502 -تاریخ انتشار : دوشنبه 27 فروردین 1397 -ساعت : 23:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ساخت 2500 واحد مسکونی برای زلزله‌زدگان کرمانشاهی توسط مازندران

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران خبر داد

ساخت 2500 واحد مسکونی برای زلزله‌زدگان کرمانشاهی توسط مازندران

مازندشورا: مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران از ساخت 2 هزار و 500 واحد مسکونی توسط این مجموعه در کرمانشاه خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد خانی‌ ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان، اظهار کرد: ظرفیت‌های بسیار مناسبی در استان برای توسعه گردشگری وجود دارد و این ظرفیت‌ها در سطح روستاها به صورت جدی‌تر وجود دارد.

وی با اعلام اینکه در اجرای طرح هادی با عقب‌ماندگی مواجه هستیم، گفت: برای اجرا با محدودیت‌های اعتباری مواجه هستیم، ممکن است 10 برابر اجرای طرح هادی هزینه در برداشته باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران اضافه کرد: عملیات اجرایی هزار و 400 روستا تکمیل و این روند در حال اجراست.

این مسؤول خاطرنشان کرد: بیش از 300 روستا فازهای بعدی در حال انجام است، برخی از روستاها فاز دوم در حال کار است، به صورت کلی فاز یک 750 روستا به اتمام رسیده است و بنا داریم با هماهنگی و مشارکت با دهیاری و همگام شدن با مردم جهشی در توسعه اجرای طرح هادی داشته باشیم.

خانی با اعلام اینکه میزان اعتبارات مصوب 64 میلیارد تومان بوده است، گفت: حدود 30 میلیارد تومان تخصیص گرفتیم که این تخصیص به صورت اوراق خزانه است.

وی ادامه داد: میزان اعتبار برای 63 روستا که تازه شروع شده و 566 روستا هم طرح نیمه‌تمام داریم که بنا داریم که بخشی را به اتمام برسانیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران با اعلام اینکه سال گذشته حدود 32 میلیارد تومان قیر از دولت گرفتیم، گفت: این اعتبار آسفالت معابر هزینه می‌شود، در طی سه سال گذشته حدود 202 کیلومتر از روستاهای مازندران آسفالت شده است.

این مسؤول بیان کرد: در سال 97 میزان قیر به اندازه سال 96 داریم که با خودیاری مردم می‌توانیم زمینه آسفالت معابر را فراهم کنیم.

خانی در ارتباط با صدور سند روستایی مازندران، بیان کرد: در سال گذشته بیش از 14 هزار جلد سند روستایی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر توزیع شده است.

وی درباره توسعه مسکن روستایی یادآور شد: هدف از تشکیل این بنیاد ساخت خانه برای محرومان بود، در استان مازندران علاوه بر بازسازی و نوسازی در طی چند سال بیش از 200 هزار مسکن روستایی بازسازی و بهسازی شده است و روند ساخت مسکن روستایی از سال 84 تاکنون سرعت بیشتری گرفته است و در استان مازندران 50 درصد مسکن روستایی استان بادوام هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران از طرح ویژه بنیاد مسکن برای افراد محروم که تحت پوشش هیچ نهادی نیستند خبر داد و گفت: افراد دارای شرایط از 25 میلیون تومان کمک هزینه ساخت بلاعوض برخوردار می‌شوند که تاکنون 250 واحد مسکونی در استان از این طرح استفاده کردند.

این مسؤول یادآور شد: در حوزه بازسازی استان کرمانشاه بیش از 2 هزار و 500 واحد را برعهده گرفته است که با همکاری مردم و بانک‌ها در حال انجام است.

خانی اضافه کرد: بیش از دو ماه از اجرای این طرح شروع شده است، تسهیلات بانکی، آوار‌برداری و اسکان در برنامه کاری است و پیش‌بینی می‌کنیم طی 18 ماه به اتمام برسد.

وی میزان تسهیلات بانکی را 40 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: 10 میلیون وام معیشتی و  6 میلیون تومان بلاعوض است و بحث پروانه ساخت هم به صورت رایگان انجام می‌شود که این طرح با نظارت سازمان نظام مهندسی به اتمام می‌رسد.

86004/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - استان - تومان - بنیاد - روستایی - روستا - اتمام - مدیرکل - میزان - میلیون - داریم - اجرای - اعلام - روستاها - انقلاب - گذشته - آسفالت - توسعه - بازسازی - میلیارد - اسلامی - اینکه - مسؤول - هزینه - گرفته - تاکنون - بانکی - افراد - بلاعوض - مسکونی - تسهیلات - گرفتیم - مواجه - اضافه - تخصیص - هستیم - معابر - اعتبار - یادآور -

نظر شما در مورد : ساخت 2500 واحد مسکونی برای زلزله‌زدگان کرمانشاهی توسط مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*