مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48507 -تاریخ انتشار : سه شنبه 28 فروردین 1397 -ساعت : 06:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نواختن زنگ «گذشت» در مدارس

در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور پیشنهاد شد

نواختن زنگ «گذشت» در مدارس

مازندشورا: تاکید بر آموزه‌های دینی و پرهیز از خشونت از موارد مطرح شده در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور بود که رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان نور پیشنهاد داد؛ با هماهنگی مدارس شهرستان و معرفی یک روز به عنوان روز گذشت از دانش‌آموزان خواسته شود تا مقاله، انشاء و ... در خصوص عفو و گذشت بنویسند و همچنین زنگ نمادین گذشت در مدارس نواخته شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، علی شادمان بعداز ظهر امروز در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در سال جدید که با موضوع خشونت(از آسیب‌های اجتماعی) علت‌ها و راهکارها در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: با کار علمی و پژوهشی که با واقعیت فاصله نداشته باشد و راهکارهای اجرایی در متن و بدنه جامعه وجود داشته باشد می‌توان آسیب خشونت را کاهش داد.

وی بر لزوم تقید به قانون در همه حوزه‌ها به ویژه حوزه حقوقی تاکید کرد و افزود: در موضوعی مانند تصادف اگر مقید به قانون بوده و منتظر نظر و تصمیم  پلیس باشیم قطعا از دعوا، درگیری و خشونت و خسارات احتمالی بعدی جلوگیری می‌شود.

فرماندار شهرستان نور تصریح کرد: شهرستان گردشگری هستیم و پذیرای صدها هزار مسافر و ایجاد مشکلات ناشی از افزایش حجم جمعیت و مصارف، ترافیک، کمبود آب و ... که شاید ما را عصبانی کرده و مرتکب خشونت شویم اما با بهره‌مندی از آموزه‌های دینی می‌توان بر بسیاری از مشکلات غلبه کرد و مرتکب خشونت نشد.

این مسؤول استفاده از تبلیغات محیطی و بصری حتی یک تیتر با موضوع عوارض خشونت را در کاهش این آسیب اجتماعی موثر دانست و بیان کرد: پرهیز از خشونت نیاز به تمرین و استمرار در آن دارد، در برخی از جوامع این موضوع کار و تبدیل به عادت و فرهنگ شد.

شادمان خاطر نشان کرد: گاهی برخی از ما عصبانیت و خشونت خلق می‌کنیم بنابراین برای خروج از این مشکل روحی باید از کارشناسان بهره بگیریم و اقدامات عینی انجام دهیم که مانع از بروز خشونت شود.

وی گفت: با طرح سوال مانند چه کنیم خشونت کاهش یابد؟ آیا می‌شود در هنگام خشونت تصمیم عقلانی گرفت؟ و این قبیل سوالات، با جلب توجه عمومی تندخویی و خشونت را در جامعه کاهش داد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور نیز در این جلسه گزارش از اقدامات دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی و ارشاد ارائه کرد و افزود: با هماهنگی با مدارس سطح شهرستان و معرفی یک روز به عنوان روز گذشت از دانش‌آموزان خواسته شد تا مقاله، انشاء و ... در خصوص عفو و گذشت بنویسند و همچنین زنگ نمادین گذشت در مدارس نواخته شد.

داود فلاح استفاده از کارشناسان و روانشناسان برای گفت‌وگو در خصوص عفو و گذشت، استفاده از مستند ساز شهرستان نور که مستند بخشش مریم در رابطه با گذشت قاتل فرزند که مستندات دیگری را در همین رابطه در دست ساخت دارد قصد ترویج موضوع عفو و گذشت در جامعه را داریم.

وی با اشاره به فراگیر و عملیاتی شدن تصمیمات شورای فرهنگ عمومی، گفت: برنامه‌های فرهنگی و هنری باید با هماهنگی ارشاد به عنوان متولی فرهنگ انجام شود.

86023/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خشونت - فرهنگ - شهرستان - عمومی - موضوع - ارشاد - شورا - شورای - مدارس - جامعه - استفاده - اقدامات - مرتکب - کارشناسان - مستند - رابطه - مشکلات - عنوان - هماهنگی - می‌توان - اجتماعی - شادمان - گزارش - اداره - اسلامی - مانند - افزود - قانون - تصمیم -

نظر شما در مورد : نواختن زنگ «گذشت» در مدارس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*