نواختن زنگ «گذشت» در مدارس

تاریخ انتشار : سه شنبه 28 فروردین 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 48507 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور پیشنهاد شد

نواختن زنگ «گذشت» در مدارس

مازندشورا: تاکید بر آموزه‌های دینی و پرهیز از خشونت از موارد مطرح شده در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور بود که رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان نور پیشنهاد داد؛ با هماهنگی مدارس شهرستان و معرفی یک روز به عنوان روز گذشت از دانش‌آموزان خواسته شود تا مقاله، انشاء و ... در خصوص عفو و گذشت بنویسند و همچنین زنگ نمادین گذشت در مدارس نواخته شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، علی شادمان بعداز ظهر امروز در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در سال جدید که با موضوع خشونت(از آسیب‌های اجتماعی) علت‌ها و راهکارها در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: با کار علمی و پژوهشی که با واقعیت فاصله نداشته باشد و راهکارهای اجرایی در متن و بدنه جامعه وجود داشته باشد می‌توان آسیب خشونت را کاهش داد.

وی بر لزوم تقید به قانون در همه حوزه‌ها به ویژه حوزه حقوقی تاکید کرد و افزود: در موضوعی مانند تصادف اگر مقید به قانون بوده و منتظر نظر و تصمیم  پلیس باشیم قطعا از دعوا، درگیری و خشونت و خسارات احتمالی بعدی جلوگیری می‌شود.

فرماندار شهرستان نور تصریح کرد: شهرستان گردشگری هستیم و پذیرای صدها هزار مسافر و ایجاد مشکلات ناشی از افزایش حجم جمعیت و مصارف، ترافیک، کمبود آب و ... که شاید ما را عصبانی کرده و مرتکب خشونت شویم اما با بهره‌مندی از آموزه‌های دینی می‌توان بر بسیاری از مشکلات غلبه کرد و مرتکب خشونت نشد.

این مسؤول استفاده از تبلیغات محیطی و بصری حتی یک تیتر با موضوع عوارض خشونت را در کاهش این آسیب اجتماعی موثر دانست و بیان کرد: پرهیز از خشونت نیاز به تمرین و استمرار در آن دارد، در برخی از جوامع این موضوع کار و تبدیل به عادت و فرهنگ شد.

شادمان خاطر نشان کرد: گاهی برخی از ما عصبانیت و خشونت خلق می‌کنیم بنابراین برای خروج از این مشکل روحی باید از کارشناسان بهره بگیریم و اقدامات عینی انجام دهیم که مانع از بروز خشونت شود.

وی گفت: با طرح سوال مانند چه کنیم خشونت کاهش یابد؟ آیا می‌شود در هنگام خشونت تصمیم عقلانی گرفت؟ و این قبیل سوالات، با جلب توجه عمومی تندخویی و خشونت را در جامعه کاهش داد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور نیز در این جلسه گزارش از اقدامات دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی و ارشاد ارائه کرد و افزود: با هماهنگی با مدارس سطح شهرستان و معرفی یک روز به عنوان روز گذشت از دانش‌آموزان خواسته شد تا مقاله، انشاء و ... در خصوص عفو و گذشت بنویسند و همچنین زنگ نمادین گذشت در مدارس نواخته شد.

داود فلاح استفاده از کارشناسان و روانشناسان برای گفت‌وگو در خصوص عفو و گذشت، استفاده از مستند ساز شهرستان نور که مستند بخشش مریم در رابطه با گذشت قاتل فرزند که مستندات دیگری را در همین رابطه در دست ساخت دارد قصد ترویج موضوع عفو و گذشت در جامعه را داریم.

وی با اشاره به فراگیر و عملیاتی شدن تصمیمات شورای فرهنگ عمومی، گفت: برنامه‌های فرهنگی و هنری باید با هماهنگی ارشاد به عنوان متولی فرهنگ انجام شود.

86023/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #خشونت #فرهنگ #شهرستان #عمومی #موضوع #ارشاد #شورا #شورای #مدارس #جامعه #استفاده #اقدامات #مرتکب #کارشناسان #مستند #رابطه #مشکلات #عنوان #هماهنگی #می‌توان #اجتماعی #شادمان #گزارش #اداره #اسلامی #مانند #افزود #قانون #تصمیم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نواختن زنگ «گذشت» در مدارس

*

*


X https://sport45.site/