مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48512 -تاریخ انتشار : سه شنبه 28 فروردین 1397 -ساعت : 08:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
عزم جدی برای اصلاح روند معیوب گسترش خارج از ضابطه شهرها/ تلاش برای حاکمیت انضباط شهری در ایران

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

عزم جدی برای اصلاح روند معیوب گسترش خارج از ضابطه شهرها/ تلاش برای حاکمیت انضباط شهری در ایران

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی در نخستین جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در سال ۹۷، گفت: از اواخر دهه شصت که شهرداری‌ها برای تامین منابع مالی خود به فروش ضابطه روی آوردند، طرح‌های جامع شهری از حیز انتفاع (سودمندی) افتاد که هم‌اکنون در حال اصلاح روش‌های نادرست گذشته هستیم و امیدواریم بتوانیم انضباط شهری را در شهرهای ایران حاکم کنیم.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در نخستین جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در سال جاری (۹۷)، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی بر انضباط بخشیدن به نظام ساخت و ساز سخن گفت و بار دیگر بر این موضوع بسیار مهم صحه گذاشت.

 وی با یادآوری این مطلب که قانون در مورد ساخت و ساز کاملا روشن است و وظایف شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران نیز در این زمینه  کاملا مشخص در قانون عنوان شده است، گفت: مشکل این است که از اواخر دهه شصت، شهرداری‌ها برای تامین منابع مالی خود به فروش ضابطه روی آوردند و بعد از آن اساسا طرح‌های جامع شهری از حیز انتفاع (سودمندی) افتاد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در واقع هم‌اکنون منبع درآمد شهرداری، فروش شهر است. این مشکل را نه فقط در محدوده‌ها که در درون شهرها نیز داریم.

آخوندی با طرح این پرسش بنیادین که اگر شهرداری پروانه خلاف صادر کرد؟، آیا مهندس می‌تواند پروانه خلاف را اجرا کند؟ به تلاش‌های وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم و هم‌اکنون برای اصلاح روش‌های نادرست اشاره کرد و افزود: اصلاح روش‌های پیش گرفته شده از کارهایی است که  در حال انجام آن هستیم و امیدواریم که در تلاش دوباره و جریانی که به راه انداخته‌ایم بتوانیم به توفیق دست یابیم و آخر کار بتوانیم یک انضباطی در حوزه شهری و همچنین حوزه شهرسازی ایجاد کنیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به این مطلب که گروه‌های ذی‌نفع آن چندین گروه هستند، گفت: ظاهرا میلیاردها تومان پول و هزاران نفر در این روند ذی‌نفع هستند که رفتن در این وادی و اصلاح وضع موجود، کار دشواری است و عزم جدی می‌خواهد.

در رابطه با اصلاح وضعیت ساخت و سازها در تمامی نقاط کشور البته وزیر راه و شهرسازی موضع روشنی را در دوران مسئولیت خود در دولت یازدهم و هم اکنون در دولت دوازدهم اتخاذ کرده است و نقطه نظرات روشنی در این باره دارد که بارها در سخنرانی های متعدد خود بر آنها تاکید می‌کند.

گفتنی است، نخستین جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در سال ۹۷ با سه دستور جلسه ضرورت تهیه طرح ویژه باغشهر تاریخی نطنز، طرح توسعه و عمران حوزه نفوذ (جامع) شهر مرند و مغایرت اساسی طرح جامع شهر شیراز (الحاق ۹ / ۳۱۱ هکتار به محدوده منفصل شهر شیراز موسوم به روستای گویم) به ریاست وزیر راه و شهرسازی و به دبیری محمدسعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی با حضور مسئولان ملی و نمایندگان سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط و همچنین مسئولان استانی در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - اصلاح - معماری - وزارت - شورای‌عالی - شورا - بتوانیم - اشاره - روش‌های - همچنین - دوازدهم - روشنی - یازدهم - مسئولان - ذی‌نفع - شیراز - هم‌اکنون - نخستین - انضباط - شهرها - ضابطه - آخوندی - قانون - شهرداری - تاکید - کاملا - پروانه -

مطالب مرتبط با : عزم جدی برای اصلاح روند معیوب گسترش خارج از ضابطه شهرها/ تلاش برای حاکمیت انضباط شهری در ایران
نظر شما در مورد : عزم جدی برای اصلاح روند معیوب گسترش خارج از ضابطه شهرها/ تلاش برای حاکمیت انضباط شهری در ایران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*