13 کشته تصادفات رانندگی طی 5 روز اخیر در مازندران

تاریخ انتشار : سه شنبه 28 فروردین 1397 - ساعت : 12:54

کد مطلب: 48524 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خبر داد

13 کشته تصادفات رانندگی طی 5 روز اخیر در مازندران

مازندشورا: مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در ایام بارندگی و لغزنده بودن جاده‌ها 13 نفر از هموطنان در 5 روز اخیر (23 تا 27 فروردین ) در تصادفات جاده‌ای استان جان خود را از دست دادند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از  روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی اظهار کرد: براساس آمار جمع‌آوری شده شهرستان‌های بابلسر، نور و سوادکوه هر کدام با سه و شهرستان‌های آمل ،محمودآباد ، عباس‌آباد و چالوس هر کدام با یک مورد به‌ترتیب بیشترین فوتی در آن به ثبت رسید.

وی با بیان اینکه از این 9 بومی و بقیه غیربومی هستند به تفکیک وضعیت متوفی، افزود: براساس آمار از این تعداد هفت سرنشین، چهار عابر، موتورسوار و راننده هر کدام با یک مورد در مراکز پزشکی قانونی استان به ثبت رسید.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه تصادف با خودرو عواقب ناخواسته متعددی در پی دارد ،از خسارت مالی گرفته تا آسیب‌های جانی و روانی لذا به رانندگان  تاکید کرد که از همان ابتدا باید  تمام تلاش خود را بکار گیرند تا از تصادف جلوگیری کنند.

عباسی گفت: رانندگی هنگام بارش باران موضوع بسیار مهمی است که چه بسا از میان هزاران نفری که سالانه جان خود را در جاده‌های لغزنده از دست می‌دهند با افزایش مهارت رانندگی و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی (صبر و حوصله ، عدم استفاده از موبایل،تغییر مسیر ناگهانی ،رعایت فاصله طولی با خودروی جلویی و در آغوش گرفتن کودک حین رانندگی ) به‌راحتی می‌توانستند  هنگام روبه‌رو شدن با حوادث احتمالی در جاده‌های خیس و بارانی علاوه بر کنترل وسیله نقلیه، بتوانند جان سالم به در ببرند.

86034/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #رانندگی #قانونی #مازندران #پزشکی #هنگام #جاده‌های #رعایت #تصادف #براساس #عباسی #مدیرکل #شهرستان‌های #اینکه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : 13 کشته تصادفات رانندگی طی 5 روز اخیر در مازندران

*

*


X https://sport45.site/