مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4854 -تاریخ انتشار : سه شنبه 05 مرداد 1395 -ساعت : 15:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران:

بدهی دولت به شهرداری به میزان بودجه سال 95 شهرداری است

مازندشورا: رییس کمیته عمران شورای شهر تهران با اشاره به تصویب بودجه 17 هزار میلیاردی شهرداری تهران در سال 95 گفت: به همین میزان شهرداری تهران از دولت طلب دارد که باید برای وصول این طلب چاره‌اندیشی شود.

مازندشورا:

بلدیه| اقبال شاکری در دویست‌ و هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران پس از ارائه گزارش دیون شهرداری تهران توسط معاون مالی شهردار تهران در تذکری گفت: نسبت بدهی به بودجه در بخش‌های خصوصی و عمومی به ترتیب 30 به 40 و 40 به 50 درصد بوده که متاسفانه این رقم 70 درصد بودجه شهرداری تهران در سال 95 را شامل می‌شود.وی افزود: شهرداری تهران 17 هزار میلیارد تومان طلب از دولت دارد که باید برای وصول آن چاره‌اندیشی کند.
رییس کمیته عمران شورای شهر تهران میزان بدهی‌های سر رسید شده شهرداری را 13 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: قطعا با وصول 17 هزار میلیارد طلب موجود، مشکل شهرداری تهران در این زمینه قابل حل خواهد بود.
شاکری در ادامه به تجربه کشورهای پیشرفته در اجرای پروژه‌های مختلف با استفاده از منابع مالی خارجی اشاره کرد و افزود: حدود 30 درصد از پروژه‌ها در کشورهای در حال توسعه به شیوه BOT انجام می‌پذیرد؛ این در حالیست که بهره‌گیری از این شیوه در مدیریت شهری کشور با انتقاد روبه‌رو ست و لازم است در سرمایه‌گذاری مالی و اقتصادی به این امر توجه بیشتری داشته باشیم.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شهرداری - میلیارد - بودجه - شورای - تومان - کشورهای - شورای شهر تهران - عمران - افزود - میزان - کمیته - شاکری -

نظر شما در مورد : بدهی دولت به شهرداری به میزان بودجه سال 95 شهرداری است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها