مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48541 -تاریخ انتشار : سه شنبه 28 فروردین 1397 -ساعت : 19:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ثبت آثار و خاطرات رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس در مازندران

مدیرکل بنیاد حفظ آثار مازندران خبر داد

ثبت آثار و خاطرات رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس در مازندران

مازندشورا: مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران گفت: آثار و خاطرات رزمندگان و فرماندهان جنگی در مازندران و گلستان و کشور را ثبت خواهیم کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سردار عبدالله ملکی ظهر امروز در همایش فرماندهان، امیران و پیشکسوتان دفاع مقدس در ارتش مازندران که در باشگاه برق منطقه‌ای مازندران برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی این همایش برگزار شد که با همکاری مسؤول بازنشستگان یگان‌های سپاه بود.

وی افزود: هدف از برگزاری این همایش تکریم از دلاوران و پیشکسوتان نیروهای مسلح است که بهانه‌ای برای دیدار آنها بود و همچنین تقدیر از نویسندگان و اهل قلم که بخوبی قلم می‌زنند نیز در دستور کار است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به اینکه آثار و خاطرات رزمندگان و فرماندهان جنگی در مازندران را ثبت خواهیم کرد، افزود: تاکنون فقط تعداد محدودی از خاطرات جنگی پیشکسوتان را جمع‌آوری کردیم، در حالی‌ که  ما 7 هزار پیشکسوت داریم و هنوز به بسیاری از آثار و خاطرات دست پیدا نکردیم، پس از بررسی‌های لازم تعداد دیگری نیز شناسایی شدند که باید  با تلاش این راه را ادامه دهیم.

ملکی بیان کرد: یکی از دغدغه‌های ما این است که کارنامه رزمندگان یگان‌های مختلف را جمع‌آوری کنیم که عملکرد عملیاتی و یگانی نیروهای مسلح  اعم از سپاه و ارتش و نیروی انتظامی در حوزه کاری ما است. 

وی با اشاره به اینکه 2 هزار و 850 شهید ارتشی در استان مازندران داریم که از افتخارات مازندران محسوب می‌شوند، افزود: باید قدر این شهدا را دانسته و یادواره‌های زیادی برگزار کنیم. 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران اضافه کرد: تاکنون 11 جلد کتاب خاطرات چاپ شده و بخش دیگری نیز در حال چاپ شدن است. 

ملکی یادآور شد: هزار و 632 آزاده و 2 هزار و 950 جانباز در استان داریم که برآن هستیم در یک کار مشترک خاطرات آنها را نیز جمع‌آوری کنیم.

وی با تأکید بر اینکه دلاورمردان این سرزمین که در دوره دفاع مقدس حماسه‌آفریدند باید به همه معرفی شوند، خاطرنشان کرد: چرا که دردهای زیادی وجود دارد که اقدامات زیادی برای بیان کردن این دردها انجام دادیم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار مازندران تصریح کرد: جلسه فرهنگی در حوزه دفاع مقدس با افتتاح فاز نخست پارک موزه دفاع مقدس انجام شد ولی هنوز کار محتوایی آن تمام نشده که قرار است با حضور عموم و دستگاه‌های مربوط بازدید انجام شود و مردم نیز باید نقش ارتش و سپاه و نیروی انتظامی و مسؤولان زحمت‌کش را بدانند.


86048/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - خاطرات - مدیرکل - بنیاد - افزود - داریم - زیادی - جمع‌آوری - برگزار - فرماندهان - رزمندگان - همایش - پیشکسوتان - نیروی - اینکه - استان - دیگری - انتظامی - نیروهای - یگان‌های - ارزش‌های - اشاره - تاکنون - تعداد -

نظر شما در مورد : ثبت آثار و خاطرات رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*