مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48543 -تاریخ انتشار : سه شنبه 28 فروردین 1397 -ساعت : 19:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
30 هزار هکتار از شالیزارها آماده نشاکاری است/2000 هکتار نشاکاری شد

رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران:

30 هزار هکتار از شالیزارها آماده نشاکاری است/2000 هکتار نشاکاری شد

مازندشورا: رئیس اداره برنج سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 30 هزار هکتار از اراضی شالیزاری مازندران آماده نشاکاری است.

مازندشورا:ابراهیم قربان‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: با توجه به توصیه‌های فنی که انجام شد کشاورزان برای آماده‌سازی اراضی شالیزاری زودتر از سال‌های گذشته اقدام کردند و تاکنون 183 هزار و 500 هکتار شخم و شیار و 152 هزار هکتار آب تخت اولیه شد.

وی ادامه داد: به کشاورزان توصیه شد یک هفته تا 10 روز عملیات نشاکاری را زودتر از سال گذشته انجام دهند و بر این اساس تاکنون 180 هزار هکتار از شالیزارها عملیات خزانه‌گیری و 170 هزار هکتار عملیات بذرپاشی در خزانه انجام شد که رشد 6 درصدی نسبت به سال قبل دارد.

رئیس اداره برنج سازمان جهاد کشاورزی مازندران بیان کرد: نشاکاری زودهنگام باعث دور شدن محصول در مراحل پایان رشد می‌شود و از خطر کم‌آبی جلوگیری می‌شود چراکه در زمان گرمای تابستان یک هفته تا 10 روز عملیات برداشت زودتر انجام می‌شود و نسبت به سال قبل دوره رشد در زمان گرمای تابستان کمتر شده و در مدیریت آب کنترل بهتری صورت می‌گیرد و مصرف آب بهینه می‌شود.

این مسؤول اظهار کرد: تاکنون 2 هزار و 200 هکتار از شالیزارهای مازندران به زیرکشت رفت که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 140 هکتار بوده است افزایش چشمگیری را نشان می‌دهد.

قربان‌نژاد یادآور شد: 30 هزار هکتار از اراضی شالیزاری مازندران آماده نشاکاری است.

انتهای پیام/86035/ح


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هکتار - نشاکاری - مازندران - عملیات - تاکنون - زودتر - گذشته - گرمای - تابستان - شالیزاری - اظهار - شالیزارها - کشاورزی - آماده - قربان‌نژاد - کشاورزان - اداره - اراضی -

نظر شما در مورد : 30 هزار هکتار از شالیزارها آماده نشاکاری است/2000 هکتار نشاکاری شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها