برگزاری جلسه ارائه طرح پژوهشی ارزیابی بازآفرینی شهری بر پایه توسعه پایدار شهری

تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 فروردین 1397 - ساعت : 15:40

کد مطلب: 48574 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در گیلان صورت گرفت:

برگزاری جلسه ارائه طرح پژوهشی ارزیابی بازآفرینی شهری بر پایه توسعه پایدار شهری

مازندشورا: جلسه ارائه نهایی طرح پژوهشی ارزیابی بازآفرینی شهری بر پایه توسعه پایدار شهری در محل سالن جلسات اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان برگزار شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان، جلسه ارائه نهایی طرح پژوهشی ارزیابی بازآفرینی شهری بر پایه توسعه پایدار شهری – نمونه موردی شهر رشت، قرارداد فی‌مابین اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان و دانشگاه گیلان، در محل سالن جلسات اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان برگزار شد.

علی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی در این جلسه با بیان اینکه  ارزیابی در همه زمینه‌ها از جمله بازآفرینی شهری می‌تواند به عنوان اهرمی مؤثر به بیان نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها، مشکلات و تنگناها و در نهایت ارائه پیشنهادات و راهکارها بپردازد، افزود: این مهم موجب اصلاح و بهبود در مدیریت‌های راهبردی، ساختاری و عملیاتی در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و کالبدی در راستای توسعه همه‌جانبه شهری به منظور ارتقاء کیفیت زندگی، حفظ و صیانت از حقوق شهروندی، احیاء هویت تاریخی شهر، حکمروائی خوب شهری، ارتقاء تاب‌آوری شهری، بهبود وضعیت‌های زیست‌محیطی و کالبدی و ... گردد.

همچنین محمد صفری رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی  استان گیلان گفت: با هدف انجام طرح پژوهشی مذکور، کلیه اقدامات و فعالیت‌های صورت پذیرفته اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری رشت و سایر سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی در سه پهنه بازآفرینی شهری پایدار: پهنه بافت‌های ناکارآمد میانی (فرسوده)، پهنه محدوده تاریخی شهر و پهنه سکونتگاه‌های غیررسمی، از لحاظ اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، کالبدی و زیست‌محیطی، بر پایه توسعه پایدار شهری توسط مجری طرح پژوهشی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

گفتنی است در این جلسه نمایندگان استانداری، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، شهرداری رشت، اداره کل راه و شهرسازی و شرکت عمران و مسکن‌سازان استان گیلان، به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات کارشناسی پرداختند و در پایان با کلیات طرح موافقت و مقرر شد مجری محترم اصلاحات لازم را بر اساس صورتجلسه تنظیمی برطرف و به اداره کل راه و شهرسازی تحویل نماید.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی

برچسب ها : #اداره #شهرسازی #گیلان #استان #پژوهشی #بازآفرینی #ارزیابی #پایدار #توسعه #فرهنگی #کالبدی #ارائه #زیست‌محیطی #تاریخی #شهرداری #عمران #اقتصادی #بهبود #اجتماعی #ارتقاء

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : برگزاری جلسه ارائه طرح پژوهشی ارزیابی بازآفرینی شهری بر پایه توسعه پایدار شهری

*

*


X https://sport45.site/