مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48576 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 فروردین 1397 -ساعت : 20:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تهدید شهرداری با دوشکا توسط عضو شورا/ادامه روند توسعه ساری در وضعیت قرمز

حاشیه‌نگاری جلسه شورای شهر ساری/

تهدید شهرداری با دوشکا توسط عضو شورا/ادامه روند توسعه ساری در وضعیت قرمز

مازندشورا: جلسه شورای اسلامی شهر ساری این‌بار با تهدیدی نادر همراه بود؛ یکی از اعضا که به‌شدت از عملکرد شهرداری ناراضی بود، این‌بار شهرداری را با سلاح گرم دوشکا تهدید کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، بیست و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر ساری مثل همیشه با حواشی زیادی همراه بود و ادبیات انتقادی و تهدیدآمیز برخی از اعضای شورا نسبت به شهرداری همچنان نقل مجلس بود و آنها مدعی هستند که شهرداری به شورا پاسخگو نیست.

علی‌اکبر زلیکانی نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری که منتقد جدی شهرداری در جلسه قبلی بود، به یکباره در موضعی انفعالی از شهردار قدردانی و آرامش خود را در این جلسه حفظ کرد.

این رویکرد زلیکانی به مذاق کوروش یوسفی رئیس کمیسیون فرهنگی شورا خوش نیامد و نسبت به آن واکنش نشان داد و افزود: هفته قبل انتقاد کردید رسانه‌ای هم شد اما شما نباید پاسخ دهید و از شهردار دفاع کنید، معاون شهردار که در جلسه حضور دارند، باید گزارش دهند؛ به نظرتان این تشکر زود نبود؟

یوسفی مجدداً در حالی که به شهرداری معترض بود، بیان کرد: پاسخ بسیاری از سؤالات‌مان را از شهرداری نگرفته‌ایم، اگر در جلسه بعدی معاون شهردار به سؤالات ما پاسخ ندهد، جلسه را ترک می‌کنم.

فرامرز نقیبی رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر ساری نیز با مطرح کردن بحث کنده‌کاری‌ها و مشکلات آسفالت در سطح شهر، به انتقاد از عملکرد شهرداری پرداخت.

وی که با حالتی برافروخته و لحن تند صحبت می‌کرد، خطاب به رشیدی معاون فنی شهردار گفت: من امروز خیلی نرم صحبت می‌کنم، از هفته بعد شما را با دوشکا می‌زنم.

رشیدی در این لحظه خواستار توضیح شد که نقیبی اجازه حرف زدن به او را نداد و گفت: توضیح نمی‌خواهم، هر کس به دست‌انداز می‌افتد، فحش نثار شورا و شهرداری می‌کند.

نقیبی از کم‌کاری شهرداری در منطقه 3 گله کرد و ادامه داد: پشت شهرداری منطقه 3، یک ساختمان ساختید و جلوی آن را هم کاخ، 600 میلیون تومان پول مردم هزینه شده، با اجازه چه کسی این کار را انجام دادید؟

وی عنوان کرد: در میان 5 هزار پرسنل، نمی‌توانیم 50 مدیر کارآمد پیدا کنیم؟ بیش از 70 درصد مدیران شهرداری ناکارآمد و نالایق‌اند.

نقیبی که حسابی دل پُری داشت، با بیان اینکه بود و نبود ما اصلاً فایده‌ای ندارد، خاطرنشان کرد: سکوت می‌کنیم و می‌خواهیم با دوستی و برادری صحبت کنیم اما نمی‌شود، اینجا فقط باید مشکل مردم حل شود، هرچه شعار دهیم فایده‌ای ندارد، خودمان رئیس جمهوری داریم که استاد شعار دادن است.

در ادامه اسفندیار عشوری اظهار کرد: 100 سؤال کتبی توسط شورا پرسیده شد، کدام‌شان را جواب گرفتیم؟ با این صحبت‌ها به جز اینکه سر خود را درد بیاورید، فایده دیگری ندارد.

وی یادآور شد: بیش از 60 جلسه در شوراهای برخی شهرها برگزار شده اما تعداد جلسات شورای شهر ساری، 20 جلسه است، چون هیچ موردی به شورا نمی‌آید، شهرداری هرکاری که دلش بخواهد انجام می‌دهد و شورا را محل نمی‌گذارد.

عشوری در پایان به نمونه‌ای از برخی قراردادهای غیرقانونی اشاره و تصریح کرد: ساری نیاز به شورای شهر ندارد، شهرداری تام‌الاختیار هر کاری بخواهد می‌کند، سرتان را درد نیاورید، آقای رشیدی هم می‌آید می‌گوید چشم، هفته بعد هم هیچ خبری نیست.

سیدمسعود مدینه رئیس شورا برای شرکت در جلسه‌ای در تهران و قاسم قاسمی نیز در خارج از استان به‌سر می‌بردند و در جلسه حاضر نبودند.

انتهای پیام/86041/ح


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورا - شهرداری - شورای - شهردار - نقیبی - ندارد - شورای شهر - معاون - رشیدی - اسلامی - ادامه - بخواهد - فایده‌ای - عشوری - گزارش - اینکه - شورای شهر ساری - منطقه - کمیسیون - می‌کنم - یوسفی - توضیح - می‌کند - اجازه - انتقاد -

نظر شما در مورد : تهدید شهرداری با دوشکا توسط عضو شورا/ادامه روند توسعه ساری در وضعیت قرمز

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*