دسترسی به آموزش با کیفیت حقوق اصلی دانش‌آموزان است/ لزوم اهمیت به آموزش زبان انگلیسی

تاریخ انتشار : پنج شنبه 30 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 48604 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون وزیر آموزش و پرورش:

دسترسی به آموزش با کیفیت حقوق اصلی دانش‌آموزان است/ لزوم اهمیت به آموزش زبان انگلیسی

مازندشورا: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سند تحول بنیادین دسترسی به آموزش با کیفیت مورد تاکید است و‌ یکی از حقوق دانش آموزان این است که وزارت آموزش و پرورش آموزش با کیفیت را در اختیار ما قرار دهد، گفت: نقش زبان انگلیسی در پیشرفت کشور کلیدی است و باید به آن توجه شود.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار فارس در شهرستان ساری، علی زرافشان بعد از ظهر امروز در دومین همایش ملی دانش آموزش محتوا در زبان انگلیسی در دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی اظهار کرد: تاسیس دانشگاه فرهنگیان با هدف تقویت و تامین نیروی انسانی متخصص ایجاد شده است.

وی افزود: برای اینکه دانشگاه فرهنگیان معلمانی را تربیت کند که پاسخگوی نیازهای آموزش و پرورش باشد باید تربیت نیروی انسانی در تراز آخرین یافته‌های علمی را در همه حوزه‌ها طلب می‌کند که در عرصه‌های علمی را در حوزه‌های مختلف پیگیری و برنامه‌های درسی آموزشی را دچار تغییر کند.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: نظام تعلیم و تربیت وظیفه دارد که بستر شکل‌گیری هویت انسانی، هویت جهانی که فصل مشترک انسان‌های جهان است را فراهم کند.

این مسؤول با بیان اینکه آموزش زبان انگلیسی در سند تحول بنیادین اهمیت دارد، گفت: یکی از ابعاد هویت فرد که بتواند نقش خود را در جهان ایفا کند ابزار ارتباط با جهان و دیگران را داشته باشد باید با زبان مشترک در سطح جهان که با هم ارتباط برقرار کنند.

زرافشان در ادامه خاطرنشان کرد: از طریق زبان مشترک سهم بشر در بهره‌وری ارزش‌ها، مفاهیم و دستاوردهای بشری افزایش یابد و دستاوردهای خود را د اختیار جوامع بشری قرار دهد و نتیجه این داد و ستد موجب هم‌افزایشی ملی و جهانی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد محتوای منابع موجود در فضای مجازی و جهانی زبان انگلیسی است، عنوان کرد: برای ارتباط برقرار کردن با انسان‌ها و منابع علمی باید اندیشه‌های خود را به زبان انگلیسی عرضه کنیم و از اندیشه‌های خود و دیگران بهره‌گیری کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش نقش زبان انگلیسی را کلیدی دانست، یادآور شد: زبان انگلیسی ارتباط ما را با دنیا ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه برای تربیت انسان متعال باید این چهار رابطه انسان با خدا، طبیعت، خدا و دیگران را در زندگی هر انسانی فراهم شود، گفت: در این میان رابطه با دیگران از نقش مهمی برخوردار است و برای برقراری ارتباط با مردمی که در دنیا زندگی می‌کنند و برای اینکه ارتباط برقرار شود باید بحث آموزش زبان انگلیسی را در کشورمان جدی بگیریم.

زرافشان با اشاره به اینکه باید از طریق زبان ابزار گفت‌‌وگو را در جامعه خود شکل دهیم، عنوان کرد: برای عرضه دستاوردهای خودمان و بهره‌بردن از دانش بشری و یافته‌های بشری و برای پیشرفت کشور باید کیفیت زبان‌های خارجی را افزایش دهیم و آموزش با کیفیت مورد تاکید قرار گرفته است.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در حوزه برنامه درسی دانش‌آموزی تغییرات در محتوای آموزشی از چند سال قبل آماده شده و با استقرار پایه دوازدهم مسیر تکامل خود را حفظ می‌کند.

زرافشان عنوان کرد: در سند تحول بنیادین دسترسی به آموزش با کیفیت مورد تاکید است و‌ یکی از حقوق دانش آموزان این است که وزارت آموزش و پرورش آموزش با کیفیت را در اختیار ما قرار دهد.

وی بیان کرد: یکی از زمینه‌های جشنواره نوجوان خوارزمی زبان انگلیسی است که فعالیت دانش‌آموزان به صورت تیمی باز کف مدرسه شروع می‌شود.

این مسؤول با بیان اینکه آموزش زبان در بین دانش‌آموزان باید مورد حمایت قرار دهیم، افزود: برای ارتقای کیفیت آموزش زبان انگلیسی در بحث درس‌پژوهشی مطرح است که معمولا در مناطق استا‌ن‌ها انجام می‌گیرد.

زرافشان با اشاره به اینکه آموزش زبان انگلیسی غیر رسمی پررنگ است، یادآور شد: در حوزه‌های دیگر یادگیری ریاضیات، هنر، علوم تجربی و کار و فناوری آموزش غیر رسمی از آموزش رسمی قوت کافی برخوردار نباشد و آموزش غیررسمی توسط آموزشگاه‌های زبان خصوصی بسیار نقش آفرین است.


۸۶۰۵۱/غ


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #آموزش #انگلیسی #اینکه #ارتباط #آموزش و پرورش #پرورش #کیفیت #زرافشان #معاون #تربیت #دیگران #انسانی #دستاوردهای #جهانی #عنوان #برقرار #اشاره #می‌کند #مشترک #دانش‌آموزان #فرهنگیان #دانشگاه #اندیشه‌های #محتوای #منابع #یادآور #انسان #تاکید #دسترسی #برخوردار #زندگی #رابطه #اهمیت #افزایش #فراهم #افزود #یافته‌های #آموزشی #مسؤول #بنیادین #حوزه‌های #نیروی #ایجاد #ابزار #اختیار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دسترسی به آموزش با کیفیت حقوق اصلی دانش‌آموزان است/ لزوم اهمیت به آموزش زبان انگلیسی

*

*


X https://sport45.site/