فرهنگ تفکیک زباله در کشور جا نیفتاده است/شعار سال صرفاً برای دولت نیست

تاریخ انتشار : پنج شنبه 30 فروردین 1397 - ساعت : 22:30

کد مطلب: 48611 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری مازندران:

فرهنگ تفکیک زباله در کشور جا نیفتاده است/شعار سال صرفاً برای دولت نیست

مازندشورا: مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران گفت: فرهنگ تفکیک زباله هنوز در کشور جا نیفتاده است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سیمرغ، سیدمحمد محمدی‌تاکامی در نخستین جلسه شورای اداری سال 97 این شهرستان، اظهار کرد: شهرداری چیز متفاوتی از افراد در این جلسه نیست و خدماتی که خیلی از دستگاه‌های اجرایی می‌دهند، شهرداری آن را ارائه می‌دهد.

وی افزود: هدف همه ما خدمت به مردم و کسب رضایت مردم است که این اتفاق با همدلی و تعامل رخ می‌دهد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران با اشاره به اینکه شهرداری و شورای شهر نهادی برآمده از مردم است، تصریح کرد: شورای شهر نزدیک‌ترین نهاد به مردم است که خواسته‌های مردم کیاکلا را به ما عرضه می‌کنند.

این مسؤول ادامه داد: از همه ادارات می‌خواهم همکاری لازم و شایسته را با شهرداری داشته باشند.

محمدی‌تاکامی بابیان اینکه تفکیک زباله‌های خشک مورد تأکید استاندار محترم است، اظهار کرد: برنامه زمان‌بندی در اختیار شهرداران قرار گرفت و موظف شدند تا پایان سال 97 پنج درصد از زباله‌های که حمل می‌کنند به مرکز دفن می‌کنند را به‌صورت روزانه از مبدأ تفکیک کنند.

وی ادامه داد: این عدد، عدد قابل توجه‌ای است چراکه این پنج درصد شامل حدود 30 درصد حجم زباله‌ها می‌شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران با اشاره به اینکه توصیه می‌کنم این تفکیک زباله از خود ادارات دولتی شروع شود، تصریح کرد: اگر از خود ادارات شروع کنیم این فرهنگ قطعاً به منازل هم کشیده می‌شود.

این مسؤول افزود: متأسفانه این فرهنگ هنوز در کشور جا نیفتاده است.

محمدی‌تاکامی بابیان اینکه از شهرداری خواستیم یک برنامه استراتژیک و راهبردی برای شهرداری تصویب بکنند که لازمه این موضوع کمک و مشارکت همه دستگاه‌ها هست، اظهار کرد: در این طرح جایگاهی که شهر باید به آن در طی چند سال آینده دست پیدا کند نشان داده خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر بااراده و برنامه کارکنیم می‌توانیم به این اهداف برسیم.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران با اشاره به اینکه بحث سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری در شهر بسیار مهم است، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی در کار تسریع کنند تا سریع‌تر به نتیجه برسیم.

این مسؤول افزود: اگر بحث سرمایه‌گذاری در چند پروژه بزرگ تعریف شود در هنگام ساخت و بهره‌برداری اشتغال ایجادشده و جوانان این شهر مشغول به کار می‌شوند.

محمدی‌تاکامی گفت: دستگاه‌های اجرایی حمایت از کالای ایرانی را در دستور کار خود قرار دهند.

امام‌ جمعه سیمرغ نیز با تبریک اعیاد شعبانیه، روز ارتش و روز پاسدار، اظهار کرد: ماه شعبان مقدمه‌ای برای ماه رمضان است.

حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی افزود: دعاها و دستورالعمل‌های متعددی برای ماه شعبان وجود دارد که استغفار، ذکر صلوات و خلوت کردن انسان با خود ازجمله کارهای توصیه‌شده برای این ماه است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با کارکنان وزارت اطلاعات این ارگان را تابع سیاست‌های نظام دانسته و فرمودند: هرگونه جناح‌بازی در وزارت اطلاعات گناه است.، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار بحث نفوذ را هم مطرح کردند.

این مسؤول افزود: دشمن برای جدا کردن مردم از نظام از طریق دو حوزه فرهنگ و اقتصاد وارد عمل شده است تا بتواند روی نسل‌های جوان تأثیر بگذارد.

امام‌ جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه دشمن قصد دارد از طریق فشار اقتصادی نظام را ناکارآمد نشان دهد، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در هر دو حوزه به کمک آمده و جهت‌دهی کردند.

وی ادامه داد: باید به این موضوع توجه داشته باشیم که در هر دو میدان جنگ حضور بیشتری داشته باشید.

یوسفی به حمایت از کالای داخلی بر تقویت تولید ملی تأکید کرد.

*‌ شهر کیاکلا هم به‌عنوان نگین سیمرغ باید بدرخشد

فرماندار سیمرغ نیز با تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: تشکر می‌کنم از زحمات همه مدیران، رؤسای سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی شهرستان چراکه در سال گذشته توانستند کارنامه قابل قبولی ارائه دهند.

مجتبی حبیب‌نژاد افزود: شهرداری کیاکلا قدمت 60 ساله دارد و از شهرهای قدیمی مازندران است که پیش از انقلاب تأسیس‌شده است.

وی با بیان اینکه توسعه شهری، زیرساخت‌های شهری و مبلمان شهری را در طی مدت نداشتیم که عوامل متعددی در این موضوع دخیل است، تصریح کرد: بخشی از این موضوع به بافت فرهنگی جامعه و نگاه سنتی حاکم بر جامعه برمی‌گردد که تأثیرگذار بود و بحث تأثیرگذار دیگر منابع درآمدی جامعه شهری است که به دلیل پایین بودن درآمد مردم شهرداری نتوانست مأموریت و برنامه‌های خود را به نحو احسن اجرایی کند.

این مسؤول ادامه داد: شورای شهر در تمامی مباحث حضور پیدا کرده و پیگیر مباحث شهر هستند برنامه‌ای برای درازمدت تدوین کردند تا شهر را متحول کنند که مقدمات کار را انجام داده و اقدامات مؤثری در بحث روبنایی شهر در حال انجام است.

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه در بحث زیربنایی شهرداری نیازمند اعتبارات ویژه است که در توان شهر و منابع درآمدی شهر نیست نیاز به مساعدت ویژه هست، اظهار کرد: انتظار داریم به شهر ما کمک کنید.

وی افزود: اعتقاد دارم هر شهر نگین آن شهرستان است و این نگین باید بدرخشد و شهر کیاکلا هم به‌عنوان نگین شهرستان باید بدرخشد.

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه اگر بخواهیم شهر خوب و زیبایی داشته باشیم باید همه همت کنیم، تصریح کرد: خوشبختانه در حال حرکت به این سمت هستیم اما راضی نیستیم چراکه منابع بسیار اندک و پیشرفت قطره‌ای است.

این مسؤول ادامه داد: کمک‌های استانی و ملی برای توسعه شهری داشته باشیم.

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه از مدیران انتظار دارم در سال جدید با برنامه، سیستمی، هدفمند و نظام‌مند کار کنند، اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی با برنامه کار کنند و حتماً برای پایان سال خروجی داشته باشید.

 

*‌ دستگاه‌های فرهنگی در راستای شعار سال فعالیت کنند

حبیب‌نژاد بابیان اینکه برخی دستگاه‌ها در سال گذشته جذب اعتبارات خوبی داشته و پروژه‌های زیرساختی خوبی را اجرایی کردند، تصریح کرد: انتظارات ما بیش از ایست چرا که مدیران شهرستان توان مدیریتی بالایی دارند.

وی ادامه داد: انتظارمان این است در سال جاری بهتر از سال گذشته منشأ خدمت برای شهرستان باشید.

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه ضعف عمده شهرستان موارد زیرساختی است، تأکید کرد: انتظار دارم مدیران دستگاه‌های اجرایی با برنامه پروژه‌هایی را اعلام کنند که بتوانیم افتتاحیه آن را در پایان سال داشته باشیم.

این مسؤول افزود: برنامه زمان‌بندی 6 ماهه جلسات در اختیار مدیران قرار می‌گیرد و مدیران برنامه خود را بر اساس این جدول برنامه‌ریزی کنند.

حبیب‌نژاد با تأکید به اینکه تا پایان سال مالی زمان زیادی باقی نمانده و از مدیران انتظار دارم به جد پیگیر تخصیص اعتبارات باشند، تصریح کرد: یکی از فاکتورهایی که در ارزیابی مدیران مورد تأکید است بحث جذب اعتبارات است.

وی ادامه داد: اگر تخصیص مشکل دارد با دفتر هماهنگی کنند تا پیگیری صورت گیرد.

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه سند آمایش شهرستان تعریف و در اختیار مدیران قرار گرفت و قانون برنامه ششم پروژه‌هایی تعریف شود که شاخصه‌های ذکرشده در سند آمایش در این پروژه‌ها لحاظ شده باشد، اظهار کرد: انتظار من از مدیران رعایت این اصل است و در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان به پروژه‌هایی توجه می‌کنیم که این آیتم‌ها را رعایت کرده باشند.

این مسؤول در ادامه به شبکه آب‌رسانی شهرستان اشاره کرد و گفت: 60 کیلومتر از شبکه آب شهری و 90 کیلومتر از شبکه آب روستایی فرسوده است که برنامه زمان‌بندی‌شده برای کاهش میزان فرسودگی شبکه آب‌رسانی شهرستان تنظیم شود.

حبیب‌نژاد بابیان اینکه برخی دستگاه‌ها شروع کردند و قرار شد بخشداران هم کمک کنند، تصریح کرد: در بنا داریم کمیته‌ای در رابطه با این موضوع تشکیل شود و به تسریع بازسازی شبکه آب شهرستان کمک کند.

وی افزود: آسفالت محورهای ارتباطی داخل روستاها از دیگر اقداماتی است که باید انجام شود که بخشداران باید محکم ورود پیدا کنند و اگر چنانچه این اتفاق صورت نگیرد دوستان مطمئن باشند در برخی زمینه‌ها تجدیدنظرخواهیم کرد.

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه شعار ابتدای سال حمایت از کالای ایرانی است که از دغدغه و نگرانی‌های مقام معظم رهبری است، تأکید کرد: این موضوع باید نصب‌العین همه مدیران، سازمان‌ها، نهادها، دستگاه‌ها و همه اقشار مردم نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

این مسؤول ادامه داد: از دستگاه‌های فرهنگی می‌خواهم فعالیت‌های فرهنگی در این حوزه را داشته باشند چراکه بدون فرهنگ‌سازی و انجام کار فرهنگی نمی‌توانیم توقع داشته باشیم شعار سال محقق شود.

حبیب‌نژاد بابیان اینکه این شعار صرفاً برای دولت نیست و برای همه سازمان‌ها و نهادها است، تصریح کرد: انتظارمان این است که باکار فرهنگی دستگاه‌های فرهنگی همه اقشار مردم پای‌کار حاضر شوند تا شعار سال تحقق پیدا کند.

وی افزود: سعی کردیم ملزومات لازم را از شهرستان تهیه کنیم و لازم است مدیران محترم در بحث خرید حتماً از تولیدات داخل شهرستان استفاده کنید.

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه در گزارشی که از سوی استان به تهران منعکس شد عملکرد شهرستان در حوزه تکریم ارباب‌رجوع و حقوق شهروندی عالی اعلام شد، اظهار کرد: این موضوع را ناشی از زحمات همه مدیران محترم می‌دانم و نیاز می‌دانم دوستان به این اصل توجه ویژه داشته باشند.

حبیب‌نژاد در پایان به وضعیت آب شهرستان اشاره کرد و گفت: انتظارمان این است مدیران مرتبط با این حوزه تمام‌قد پای‌کار باشند تا این موضوع به‌گونه‌ای مدیریت شود که حداقل مشکل را در شهرستان داشته باشیم.

86036/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #اینکه #شهرستان #مدیران #اشاره #افزود #اظهار #سیمرغ #ادامه #برنامه #تصریح #دستگاه‌های #مسؤول #شهرداری #اجرایی #موضوع #حبیب‌نژاد #شورا #فرهنگی #باشند #فرماندار #تأکید #بابیان #باشیم #پایان #انتظار #مازندران #اعتبارات #چراکه #فرهنگ #دستگاه‌ها #شورای #مدیرکل #رهبری #استانداری #رهبر #کیاکلا #محمدی‌تاکامی #تفکیک #پروژه‌هایی #سازمان‌ها #انتظارمان #جامعه #بدرخشد #منابع #گذشته #باشید #کالای #اختیار #محترم #حمایت #ادارات #شوراهای #تعریف #شورای شهر #دوستان #مباحث #درآمدی #نهادها #اقشار #بخشداران #می‌دانم #پای‌کار #پیگیر #آمایش #تخصیص #اعلام #برنامه‌ریزی #زیرساختی #حتماً #کیلومتر #آب‌رسانی #رعایت #داریم #تأثیرگذار #امام‌ #زمان‌بندی #زباله‌های #می‌کنم #برسیم #سرمایه‌گذاری #می‌خواهم #اتفاق #نیفتاده #زباله #صرفاً #ارائه #می‌دهد #بسیار #تسریع #وزارت #دیدار #اطلاعات #به‌عنوان #زحمات #متعددی #یوسفی #تبریک #ایرانی #اعیاد #شعبانیه #شعبان #توسعه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : فرهنگ تفکیک زباله در کشور جا نیفتاده است/شعار سال صرفاً برای دولت نیست

*

*


X https://sport45.site/