60 درصد زباله مازندران تا سال آینده ساماندهی می‌شود/ ثبت‌نام 7 هزار نفر در سامانه کارانه

تاریخ انتشار : جمعه 31 فروردین 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 48613 چاپ به اشتراگ گذاشتن

استاندار مازندران مطرح کرد

60 درصد زباله مازندران تا سال آینده ساماندهی می‌شود/ ثبت‌نام 7 هزار نفر در سامانه کارانه

مازندشورا: استاندار مازندران با اشاره به اینکه حدود 7 هزار مازندرانی با ثبت‌نام در سامانه کارانه اشتغال روستايي به دنبال ايجاد ظرفيت از طریق منابع ملي و صندوق توسعه برای توسعه کارهای خود هستند، بیان کرد: در این بین محرک‌های لازم شناسایی شده است و اعتبارات در قالب 12 محور در اختیار متقاضیان بر اساس هدف‌گذاری قرار می‌گیرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، محمد اسلامی جمعه‌شب در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه مازندران با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور،  مدیران کل و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محل احداث سد هراز، اظهار کرد: استان مازندران شاخض و پیشرو در بسیاری از زمینه‌ها است و از گذشته تاکنون با تقدیم بیش از 10 هزار شهید و 23 هزار جانباز در دلیرمردی و پایمردی هم زبانزد بوده است.


وی با بیان اینکه مردم مازندران همیشه در صحنه هستند و برای حفاظت از انقلاب و پشتیبانی از آن تلاش بی‌شماری داشتند، افزود: در انتخابات گذشته نیز مردم این استان با در اختیار داشتن بیشترین مشارکت توانستند در انتخاب رئیس جمهور نقش زیادی داشته باشند.


استاندار مازندران با بیان کاهش اعتبارات دولتی در دولت یازدهم و دوازدهم، یادآور شد: مردم این استان در مهم‌ترین دستاورد دیگر دغدغه کمبود گاز را ندارند و علاوه بر تقویت خط لوله انتقالی در زمستان گذشته بسیاری از روستاها برخوردار بودند.


این مسؤول با اعلام استفاده مردم از پروژه‌های زیرساختی، عمرانی، آب، مخابرات، حمل و نقل با منابع محدود، گفت: این روزها هم پروژه‌های زیادی در مازندران در حال رسیدگی است و پیگیری می‌شود.


اسلامی با اشاره به اینکه در زمینه پروژه‌های محرومیت‌زایی و مشاغل خانگی در قابل ایجاد اشتغال و اشتغالزایی، گفت: در این بین 6 هزار و 400 نفر برخوردار شدند و بیش از 5 هزار شغل در سال گذشته ایجاد شد.


وی با اشاره به اینکه حدود 7 هزار مازندرانی با ثبت‌نام در سامانه کارانه اشتغال روستایی به دنبال ایجاد ظرفیت از طریق منابع ملی و صندوق توسعه برای توسعه کارهای خود هستند، بیان کرد: در این بین محرک‌های لازم شناسایی شده است و اعتبارات در قالب 12 محور در اختیار متقاضیان بر اساس هدف‌گذاری قرار می‌گیرد.


اسلامی با اعلام اینکه مازندران استانی است که با محرویت کشاورزی بوده و باید اطلس برنامه راهبردی کشاورزی در مازندران تهیه و اجرا شود، تصریح کرد: مازندران از استان‌های شاخص در تولید شیر است که با حمایت بخش خصوصی می‌توانیم به دستاوردهای بزرگی برسیم.


استاندار مازندران با اعلام اینکه از سر فصل اشتغال روستایی یک‌هزار و 485 نفر متقاضی برای کار در این زمینه بودند، یادآور شد: در زمینه پسماند که از معضلات مهم است با تمهیدات رئیس جمهور امید داریم در سال آینده بتوانیم 60 درصد از این معضل نجات یابیم و تا پایان سال 1398 بحث زباله را در مازندران جمع‌آوری کنیم.


این مسؤول با اشاره به اینکه صادرات 3 میلیارد دلاری سالانه در هدف‌گذاری مازندران جای دارد، بیان کرد: در برنامه داریم تا پایان سال 1400 درآمد عمومی استان مازندران به میزان 5 هزار میلیارد تومان برسد و نرخ بیکاری استان تا سال 1400 هم به میزان پایین‌تر از 9.8 درصد برسد.


86012/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مازندران #اینکه #استان #اسلامی #گذشته #اشاره #اشتغال #استاندار #جمهور #ایجاد #پروژه‌های #اعلام #زمینه #توسعه #روستایی #کشاورزی #پایان #میلیارد #داریم #برنامه #شورا #میزان #هدف‌گذاری #یادآور #سامانه #کارانه #ثبت‌نام #آینده #زباله #شورای #بسیاری #برخوردار #مسؤول #اعتبارات #زیادی #اختیار #منابع

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : 60 درصد زباله مازندران تا سال آینده ساماندهی می‌شود/ ثبت‌نام 7 هزار نفر در سامانه کارانه

*

*


X https://sport45.site/