مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48615 -تاریخ انتشار : جمعه 31 فروردین 1397 -ساعت : 06:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نقش اساسی سد هراز در تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی استان‌های شمالی

معاون رئیس جمهور مطرح کرد

نقش اساسی سد هراز در تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی استان‌های شمالی

مازندشورا: معاون رئیس جمهور با اشاره به نقش اساسی سد هراز در تأمین آب آشامیدنی و آب کشاورزی استان‌های شمالی، گفت: هم‌اکنون حدود 37 کیلومتر از جاده هراز هنوز تعریض نشده و از میزان 101 کیلومتر این مسیر در مازندران انتظار داریم هر چه زودتر چهارخطه کردن انجام شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، محمدباقر نوبخت امشب در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه مازندران که با حضور استاندار، مدیران کل و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محل سد هراز برگزار شد، اظهار کرد: حضور مسؤولان ملی در جلسات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها با دو هدف دنبال می‌شود تا سیاست‌های ملی به مدیران محلی و منطقه‌ای منعکس و در مقابل مجموعه گزارش‌ها شامل دستاوردها، چالش‌ها و مشکلات از سوی مسؤولان منطقه‌ای به مدیران ملی انعکاس داده شود.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه کل کشور بر اساس قانون مسؤولیت راهبری و توسعه کشور را در دست دارد، افزود: توسعه در کشور امکان ندارد جز اینکه هر استان با توجه به نقش جغرافیایی برای توسعه منطقه نقش داشته باشد.

معاون رئیس جمهور با اعلام اینکه همه برنامه‌های سال جاری در قانون بودجه تعیین شده است، بیان کرد: براساس قانون محاسبات عمومی بودجه یک برنامه یک‌ساله دولت است که شامل پیش‌بینی منابع، سیاست‌ها و اهدافی است که باید به آن دست یافت.

این مسؤول با اعلام اینکه یکی از منابع دولت بیش از 73 هزار و 400 میلیارد تومان است که نمایندگان خانه ملت آن را تأیید و تصویب کردند، ادامه داد: این منابع از سوی سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس چندین بار اطلاع‌رسانی شد.

نوبخت با اشاره به اینکه در سال گذشته دولت میزان 320 هزار میلیارد تومان در اعتبارات هزینه‌ای و اعتبارات تملک داریی سرمایه‌ای هزینه داشت، افزود: حدود 13 درصد نسبت به سال قبل آن در این زمینه شاهد افزایش بودیم هر چند از این رقم میزان 42 هزار و 100 میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی از خزانه استفاده شده و برای طرح‌های عمرانی یک هزار و 200 میلیارد تومان در قالب ستاد بحران اختصاص یافته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کل کشور با بیان اینکه میزان 6 هزار و 300 میلیارد تومان برای مهار آب‌های سطحی و  برای طرح‌های عمرانی هزینه شد، ادامه داد: در سال گذشته بیش از 50 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی کشور سرمایه‌گذاری شد هر چند در کنار آن از محل خزانه ملی نظام بانکی کمک‌هایی شده و نظام بانکی 18 هزار میلیارد تومان برای 26 هزار بنگاه کوچک و متوسط به صورت تسهیلات اعطا کرد.

این مسؤول با بیان اینکه مسؤولیت این تسهیلات به طرح‌های عمرانی دولتی داده شد و نزدیک به 1.5 درصد رشد سرمایه‌گذاری نسبت به سال قال آن را شاهد بودیم، یادآور شد: اقتصاد و تولید هم با اندازه  4.4 درصد با میزان نفت و 4.7 درصد بدون نفت افزایش پیدا کرد.

نوبخت با اعلام اینکه مهمترین مأموریت دولت بر اساس منویات رهبر انقلاب در قالب تولید و اشتغال، بیان کرد: در این مسیر تولید 4.7 درصد بدون احتساب درآمدهای نفتی درآمد داشتیم.

وی با بیان اینکه در زمینه اشتغال 836 هزار نفر جمعیت فعال آماده به کار بودند که تعداد 819 هزار نفر مشغول به کار شدند، گفت: باید همه مدیران تلاش داشته باشند تا جمعیت بیکار کشور هر چه زودتر به چرخه کار درآیند و امید داریم از بین 130 هزار نفر جویای کار در این استان افراد زیادی وارد چرخه اشتغال شوند.

نوبخت مازندران را استان بسیار حساس در کشور دانست و یادآور شد: با توجه به مسائل کم‌آبی سد هراز از پروژه‌های بسیار مهم در کشور است که در کنار تعریض محور هراز از اولویت ویژه برخوردار است.

وی با اشاره به نقش اساسی سد هراز در تأمین آب آشامیدنی و آب کشاورزی استان‌های شمالی، گفت: هم‌اکنون حدود 37 کیلومتر از جاده هراز هنوز تعریض نشده و از میزان 101 کیلومتر این مسیر در مازندران انتظار داریم هر چه زودتر چهارخطه کردن انجام شود.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه مازندران استان توریستی است که باید سهم عمده از میزان اعتبار 73 هزار و 400 میلیارد تومانی کشور در زمینه گردشگری داشته باشد، خاطرنشان کرد: با توجه محدود بودن منابع و اعتبارات، امید داریم با یاری از بخش خصوصی، منابع بانکی و صندوق توسعه ملی بتوانیم کمبودهای موجود در مازندران را جبران کنیم.

86012/غ


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - میلیارد - تومان - توسعه - میزان - مازندران - طرح‌های - منابع - عمرانی - مدیران - استان - بودجه - نوبخت - معاون - تولید - بانکی - اشاره - زمینه - اعتبارات - شورا - اشتغال - اعلام - قانون - داریم - شورای - برنامه - جمهور - بسیار - خزانه - تعریض - مجلس - زودتر - سرمایه‌گذاری - تسهیلات - کیلومتر - جمعیت - یادآور - اساسی - برنامه‌ریزی - نمایندگان - مسؤولان - شمالی - استان‌های - آشامیدنی - کشاورزی - منطقه‌ای - مسؤولیت - گذشته - هزینه - افزایش - ادامه - تأمین - افزود - مسؤول - بودیم -

نظر شما در مورد : نقش اساسی سد هراز در تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی استان‌های شمالی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*