نقش اساسی سد هراز در تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی استان‌های شمالی

تاریخ انتشار : جمعه 31 فروردین 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 48615 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون رئیس جمهور مطرح کرد

نقش اساسی سد هراز در تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی استان‌های شمالی

مازندشورا: معاون رئیس جمهور با اشاره به نقش اساسی سد هراز در تأمین آب آشامیدنی و آب کشاورزی استان‌های شمالی، گفت: هم‌اکنون حدود 37 کیلومتر از جاده هراز هنوز تعریض نشده و از میزان 101 کیلومتر این مسیر در مازندران انتظار داریم هر چه زودتر چهارخطه کردن انجام شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، محمدباقر نوبخت امشب در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه مازندران که با حضور استاندار، مدیران کل و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محل سد هراز برگزار شد، اظهار کرد: حضور مسؤولان ملی در جلسات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها با دو هدف دنبال می‌شود تا سیاست‌های ملی به مدیران محلی و منطقه‌ای منعکس و در مقابل مجموعه گزارش‌ها شامل دستاوردها، چالش‌ها و مشکلات از سوی مسؤولان منطقه‌ای به مدیران ملی انعکاس داده شود.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه کل کشور بر اساس قانون مسؤولیت راهبری و توسعه کشور را در دست دارد، افزود: توسعه در کشور امکان ندارد جز اینکه هر استان با توجه به نقش جغرافیایی برای توسعه منطقه نقش داشته باشد.

معاون رئیس جمهور با اعلام اینکه همه برنامه‌های سال جاری در قانون بودجه تعیین شده است، بیان کرد: براساس قانون محاسبات عمومی بودجه یک برنامه یک‌ساله دولت است که شامل پیش‌بینی منابع، سیاست‌ها و اهدافی است که باید به آن دست یافت.

این مسؤول با اعلام اینکه یکی از منابع دولت بیش از 73 هزار و 400 میلیارد تومان است که نمایندگان خانه ملت آن را تأیید و تصویب کردند، ادامه داد: این منابع از سوی سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس چندین بار اطلاع‌رسانی شد.

نوبخت با اشاره به اینکه در سال گذشته دولت میزان 320 هزار میلیارد تومان در اعتبارات هزینه‌ای و اعتبارات تملک داریی سرمایه‌ای هزینه داشت، افزود: حدود 13 درصد نسبت به سال قبل آن در این زمینه شاهد افزایش بودیم هر چند از این رقم میزان 42 هزار و 100 میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی از خزانه استفاده شده و برای طرح‌های عمرانی یک هزار و 200 میلیارد تومان در قالب ستاد بحران اختصاص یافته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کل کشور با بیان اینکه میزان 6 هزار و 300 میلیارد تومان برای مهار آب‌های سطحی و  برای طرح‌های عمرانی هزینه شد، ادامه داد: در سال گذشته بیش از 50 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی کشور سرمایه‌گذاری شد هر چند در کنار آن از محل خزانه ملی نظام بانکی کمک‌هایی شده و نظام بانکی 18 هزار میلیارد تومان برای 26 هزار بنگاه کوچک و متوسط به صورت تسهیلات اعطا کرد.

این مسؤول با بیان اینکه مسؤولیت این تسهیلات به طرح‌های عمرانی دولتی داده شد و نزدیک به 1.5 درصد رشد سرمایه‌گذاری نسبت به سال قال آن را شاهد بودیم، یادآور شد: اقتصاد و تولید هم با اندازه  4.4 درصد با میزان نفت و 4.7 درصد بدون نفت افزایش پیدا کرد.

نوبخت با اعلام اینکه مهمترین مأموریت دولت بر اساس منویات رهبر انقلاب در قالب تولید و اشتغال، بیان کرد: در این مسیر تولید 4.7 درصد بدون احتساب درآمدهای نفتی درآمد داشتیم.

وی با بیان اینکه در زمینه اشتغال 836 هزار نفر جمعیت فعال آماده به کار بودند که تعداد 819 هزار نفر مشغول به کار شدند، گفت: باید همه مدیران تلاش داشته باشند تا جمعیت بیکار کشور هر چه زودتر به چرخه کار درآیند و امید داریم از بین 130 هزار نفر جویای کار در این استان افراد زیادی وارد چرخه اشتغال شوند.

نوبخت مازندران را استان بسیار حساس در کشور دانست و یادآور شد: با توجه به مسائل کم‌آبی سد هراز از پروژه‌های بسیار مهم در کشور است که در کنار تعریض محور هراز از اولویت ویژه برخوردار است.

وی با اشاره به نقش اساسی سد هراز در تأمین آب آشامیدنی و آب کشاورزی استان‌های شمالی، گفت: هم‌اکنون حدود 37 کیلومتر از جاده هراز هنوز تعریض نشده و از میزان 101 کیلومتر این مسیر در مازندران انتظار داریم هر چه زودتر چهارخطه کردن انجام شود.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه مازندران استان توریستی است که باید سهم عمده از میزان اعتبار 73 هزار و 400 میلیارد تومانی کشور در زمینه گردشگری داشته باشد، خاطرنشان کرد: با توجه محدود بودن منابع و اعتبارات، امید داریم با یاری از بخش خصوصی، منابع بانکی و صندوق توسعه ملی بتوانیم کمبودهای موجود در مازندران را جبران کنیم.

86012/غ


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #اینکه #میلیارد #تومان #توسعه #میزان #مازندران #طرح‌های #منابع #عمرانی #مدیران #استان #بودجه #نوبخت #معاون #تولید #بانکی #اشاره #زمینه #اعتبارات #شورا #اشتغال #اعلام #قانون #داریم #شورای #برنامه #جمهور #بسیار #خزانه #تعریض #مجلس #زودتر #سرمایه‌گذاری #تسهیلات #کیلومتر #جمعیت #یادآور #اساسی #برنامه‌ریزی #نمایندگان #مسؤولان #شمالی #استان‌های #آشامیدنی #کشاورزی #منطقه‌ای #مسؤولیت #گذشته #هزینه #افزایش #ادامه #تأمین #افزود #مسؤول #بودیم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نقش اساسی سد هراز در تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی استان‌های شمالی

*

*


X https://sport45.site/