مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4862 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 06 مرداد 1395 -ساعت : 09:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در نشست ایزدی با معاون وزیر زیرساخت کره جنوبی مطرح شد:

علاقمندی سئول برای مشارکت در اجرای طرح‌های مختلف راه و شهرسازی ایران/ تبادل تجربیات تحقیقاتی علمی و دانشگاهی در امر شهرسازی

مازندشورا: معاون وزیر زمین٬ زیرساخت و حمل و نقل کره جنوبی روز سه شنبه در دیدار با همتای ایرانی خود بر اجرایی شدن توافقنامه دو کشور تاکید و علاقه مندی سئول را برای اجرای طرح های عمرانی در ایران اعلام کرد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی دیدار و رایزنی "محمد سعید ایزدی" معاون وزیر راه و شهرسازی ایران با "کیم کیونگ هوان" معاون وزیر زمین٬ زیرساخت و حمل و نقل کره جنوبی در حاشیه سومین نشست از کمیته مقدماتی سومین کنفرانس سازمان ملل در زمینه مسکن و توسعه پایدار شهری (هبیتات ۳) در شهر "سورابایا" اندونزی انجام شد.

در این دیدار دو طرف بر تبادل تجربیات به ویژه همکاری وزارتخانه‌ای و مراکز تحقیقات علمی و دانشگاهی در امر زیرساخت و شهرسازی تاکید کردند.

مقام ارشد کره جنوبی با اشاره به امضای سال گذشته توافقنامه وزارت زمین٬ زیرساخت و حمل و نقل کشورش با وزارت راه و شهرسازی ایران، خواستار اجرایی شدن این توافقنامه شد.

وی با اشاره به علاقه‌مندی کره جنوبی برای مشارکت در اجرای طرح‌های مختلف در بخش راه و شهرسازی، خواستار حمایت دولت ایران از شرکت‌های کره‌ای شد.

در این دیدار معاونین وزارت راه و شهرسازی ایران و زمین و زیرساخت کره جنوبی همکاری دو کشور را در بخش مسکن بررسی کردند و طرف کره‌ای پیشنهاد داد در خصوص مسکن کنفرانسی بین دو کشور برای بررسی همکاری‌ها برگزار شود تا نتیجه آن چارچوب‌های همکاری در این بخش را تعیین کند.

"کیم کیونگ هوان" با اشاره به سفر اردیبهشت ماه "پارک گئون هی" رییس جمهوری کره به ایران و رایزنی‌های "کانگ‌هواین" و زیر زمین، زیرساخت و حمل ونقل این کشور با "عباس آخوندی" وزیر راه و شهرسازی کشورمان در تهران، بر توسعه همکاری‌های دوجانبه تاکید کرد.

شايان ذكر است در اين ديدار مقرر شد مكانيزم‌های مناسب برای تبادل تجربيات دو كشور در زمينه برنامه‌ريزی سرزمينی در سطح ملی در كميته‌های مربوطه تحت توافقنامه‌ای كه پيشتر ميان دو كشور به امضا رسيده است بررسی و نسبت به اجرای آن اقدام شود.

طرف‌های ایرانی و کره‌ای اردیبهشت ماه امسال پنج سند همکاری در حوزه راه و شهرسازی امضا کردند./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - زیرساخت - جنوبی - همکاری - وزارت - اجرای - اشاره - تبادل - کره‌ای - معاون - بررسی - دیدار - تاکید - خواستار - اردیبهشت - توسعه - توافقنامه - زمین٬ - مشارکت - مختلف - طرح‌های - تجربیات - دانشگاهی - کیونگ - ایزدی - سومین -

نظر شما در مورد : علاقمندی سئول برای مشارکت در اجرای طرح‌های مختلف راه و شهرسازی ایران/ تبادل تجربیات تحقیقاتی علمی و دا...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها