حمایت از کالای ایرانی نباید در حد شعار باقی بماند/ صدا وسیما و تبلیغات شهری مُبَلغ کالای خارجی هستند

تاریخ انتشار : شنبه 01 اردیبهشت 1397 - ساعت : 06:39

کد مطلب: 48638 چاپ به اشتراگ گذاشتن

امام جمعه بابل:

حمایت از کالای ایرانی نباید در حد شعار باقی بماند/ صدا وسیما و تبلیغات شهری مُبَلغ کالای خارجی هستند

مازندشورا: امام جمعه بابل با اشاره به اینکه حمایت از کالای ایرانی نباید در حد شعار باقی بماند گفت: باید ذره ذره به جای این کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند به فکر خرید کالاهای داخلی باشیم.

مازندشورا: به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، حجت‎الاسلام حسن روحانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بابل با تبریک فرارسیدن ماه شعبان و اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: ولادت حضرت سیدالشهدا(ع) روز با برکت و بزرگی است که به درستی به نام روز پاسدار نامگذاری شده است.

وی با تبریک روز پاسدار افزود: اگر سپاه نبود، کشور هم نبود و این حقیقت و واقعیت در طول عمر چهار دهه انقلاب به اثبات رسید اما شاهد برخی بی‌مهری‎ها به سپاه هستیم.

امام جمعه بابل بابل با اشاره به اینکه در مراسم رژه 29 فروردین روز ارتش، تعرض به نهاد مقدس سپاه توسط ریاست جمهوری جای تاسف دارد، تصریح کرد: در سایه جانفشانی‎ها و رشادت‎های پاسداران به ویژه در حوزه امنیت و در مبارزه با جریان‌های تکفیری صهیونیستی و در قالب مدافعان حرم این امنیت نصیب ما شده است، سپاه در حوزه خدمت‌رسانی در حوزه‎های مختلف عمرانی و درمانی خدمات شایانی را به مردم انجام داده است.

این مسؤول با تبریک ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز خاطرنشان کرد: نامگذاری چنین روز مقدسی به روز جانباز نشان از اهمیت رشادت و جانبازی این عزیزان دارد که در تاسی به آن حضرت انجام دادند و سلامت خود را در راه آرمان‌ها از دست دادند.

روحانی به اهمیت حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و یادآور شد: نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی باید در همه شئون عملی شود، بعد از گذشت یکماه از آغاز سال، تنها به دادن شعار برای حمایت از کالای ایرانی اکتفا شد و اقدام عملی چندانی از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی دیده نشد.

وی با بیان اینکه تدریجی کردن امور چیزی را نصیب ما نمی‌کند، ادامه داد: دستگاه‎های دولتی به صراحت و عملی در این خصوص کار انجام دهند، متاسفانه تبلیغات گسترده کالاهای خارجی در صدا و سیما و تابلوهای تبلیغاتی در سراسر کشور و مراکز دولتی مغایر با شعار حمایت از کالای ایرانی است.

امام جمعه بابل اضافه کرد: آیا با این وضع می‎توان شعار حمایت از کالای ایرانی عملی می‌شود، باید ذره ذره به جای این کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند به فکر خرید کالاهای داخلی باشیم، برای حمایت از کالاهای ایرانی باید موانع برداشته شود و از جمله آن عدم تبلیغات کالاهای خارجی است، باید ذره ذره فرهنگ استفاده از کالای ایرانی در جامعه ما حاکم شود.

این مسؤول افزود: مدت‌ها است که در برخی از محافل کسانی نداشتن کنسرت در بابل را فریاد می‌زنند، انگار همه چیز داریم و فقط کنسرت نداریم و فردی می‎گوید که این تابو را در بابل بشکنیم، برای من جای تعجب است آیا سد بزرگ این شهرستان مساله کنسرت است؟ این شهرستانی که این همه جوان بیکار و این همه محرومیت دارد آیا تمام این مسائل فراموش شد و فقط کنسرت باقی مانده است؟! نمی‌گویم از چه قشری این کار را دنبال می‌کنند؟ من تاسف می‌خورم که اگر این سینه زدن‌ها و برنامه‌ریزی برای مشکلات دیگر می‌شد این مشکلات را امروز نداشتیم.

روحانی گفت: اگر بر روی بیکاری، نابسامانی و محرومیت‌های عمرانی و ورزش شهرستان بابل این همه پیگیری می‌شد این مشکلات حل می‌شد، از در و دیوار این کشور ندای موسیقی بلند است و تمام شبکه‌های تلویزیون برنامه انواع موسیقی و خواننده دارند، در بهترین اوقات مشغول نواختن و خواندن هستند.

86009/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #بابل #ایرانی #کالای #حمایت #کالاهای #کنسرت #خارجی #می‌شد #نامگذاری #مشکلات #تبریک #تبلیغات #شهرستان #روحانی #داخلی #دولتی #موسیقی #دادند #دارند #امنیت #افزود #پاسدار #ولادت #اشاره #اینکه #جانباز #مسؤول #عمرانی #اهمیت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : حمایت از کالای ایرانی نباید در حد شعار باقی بماند/ صدا وسیما و تبلیغات شهری مُبَلغ کالای خارجی هستند

*

*


X https://sport45.site/