کاهش ۴۲ درصدی تصادفات منجر به فوت طی ایام تعطیلات  نوروزی در استان

تاریخ انتشار : شنبه 01 اردیبهشت 1397 - ساعت : 09:07

کد مطلب: 48644 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان خبر داد:

کاهش ۴۲ درصدی تصادفات منجر به فوت طی ایام تعطیلات نوروزی در استان

مازندشورا: معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان از کاهش ۴۲ درصدی تصادفات منجر به فوت طی ایام تعطیلات نوروزی در استان خبرداد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان، میرداد میردادی اظهار کرد: طی این مدت همچنین ۸۰ فقره تصادف جرحی نیز در جاده های هرمزگان اتفاق افتاد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در طول مدت طرح، ۱۶۵ تصادف خسارتی در راه های هرمزگان رخ داد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۶۰ درصد رشد را نشان می دهد.

میردادی عنوان کرد: در این تصادفات ۱۸ نفر کشته و ۱۱۰ نفر مجروح شدند که در مقایسه با تعطیلات نوروزی سال ۹۶ به ترتیب ۴۲ درصد و ۳۴ درصد کاهش داشته است.

وی به عوامل تاثیرگذار در کاهش تصادفات در تعطیلات نوروزی اشاره و تصریح کرد: رفع نقاط حادثه خیز، شانه سازی راههای مواصلاتی، درزگیری و لکه گیری ٨٠٠٠تن، نصب  ١٢٠٠٠تابلوعلائم اخطاری، انتظامی، اطلاعاتی، همکاری پلیس راه در کارهای کنترل ترافیکی، حضور فعال نیروهای انسانی گشت راهداری و اکیپ های ثابت راهداری از جمله عواملی بودند که باعث کاهش تصادفات طی نوروز ۹۷ در هرمزگان شده است

میردادی در ادامه به تشریح عملکرد راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان در طرح نوروزی اشاره کرد و یادآور شد: در این ایام ۲۱ نفر در قالب اکیپ های گشت راهداری ثابت و ۲۸ نفر در گشت راهداری سیار با در اختیار داشتن ۷۲ دستگاه خودرو سنگین، ۱۶ دستگاه خودرو نیمه سنگین و ۴۴ دستگاه خودرو سبک فعالیت می کردند.

این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین ۳۱ نفر از پرسنل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان در ستاد راهداری و ۱۱۴ نفر نیز در سطح محورهای مواصلاتی استان مستقر بودند و ۱۷۱ مورد برخورد با متجاوزین حریم و دستفروشان را از دیگر عملکرد راهداری و حمل و نقل جاده ای استان برشمرد و افزود: طی این مدت ۴۲۱ مورد ترمیم حفاظ های آسیب دیده در محورها نیز صورت گرفته است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان از ۱۰۲ مورد اعزام اکیپ راهداری برای رفع انسداد در حوادث اعم از ریزش و ...، ۹۹ مورد اعزام به صحنه تصادفات و ارائه خدمات راهداری مرتبط و ۱۴۸ مورد ماموریت های پاسخگویی به رفع مشکلات گزارش شده به عنوان بخش دیگری از عملکرد نوروزی نام برد.

وی گفت از ديگر اقدامات  اين اداره كل ميتوان  به اسکان موقت ناشی از حوادث و مسافران در راه مانده برای ۵۱ نفر در ایام نوروز ۹۷  ياد كرد .


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #راهداری #هرمزگان #نوروزی #استان #تصادفات #عملکرد #میردادی #دستگاه #تعطیلات #اداره #خودرو #نوروز #حوادث #مواصلاتی #اعزام #سنگین #مشابه #تصادف #همچنین #گزارش #معاون #افزود #عنوان #مقایسه #اشاره

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کاهش ۴۲ درصدی تصادفات منجر به فوت طی ایام تعطیلات نوروزی در استان

*

*


X https://sport45.site/