مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48690 -تاریخ انتشار : یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 -ساعت : 15:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طرح مسکن اجتماعی نیازمند ۲۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

حق‌شناس مطرح کرد؛

طرح مسکن اجتماعی نیازمند ۲۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

مازندشورا: معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: اجرای طرح مسکن اجتماعی که در قالب آن ۱۰۰ هزار واحد مسکونی احداث خواهد شد نیاز به ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی حق‌شناس، در حاشیه بهره‌برداری از پروژه مسکونی ۲۰۴ واحدی پارس در شهرستان مرودشت، گفت: طرح احداث مسکن اجتماعی از مصوبه دولت است و این بنیاد همچنان امیدوار به اجرای آن است زیرا عملیاتی شدن این طرح در تامین مسکن اقشار مختلف جامعه به ویژه قشر با سطح درآمدی متوسط و پایین نقش موثری دارد.

وی ادامه داد: تخصیص تعدادی از واحدهای مسکن اجتماعی به افراد آسیب پذیر و همچنین اعطای تسهیلات خرید مسکن به مددجویان زیر پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی از جمله زیر برنامه های مسکن اجتماعی است.

حق‌شناس اضافه کرد: نهادهای حمایتی، شناسایی اقشار مشمول این طرح و اولویت بندی های لازم را انجام داده اند و بنیاد مسکن نیز سهمیه هر استان را در این زمینه تعیین کرده است که امیدواریم در سال ۹۷ با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، این طرح اجرایی شود.

وی به ایرنا گفت: همچنین اعطای تسهیلات ساخت مسکن به آن دسته از اقشارآسیب پذیر که مایل هستند مسکن ملکی برای خود بسازند از جمله زیر برنامه های مسکن اجتماعی است و چنین افرادی پس از معرفی شدن از سوی نهادهایی مانند کمیته امداد و بهزیستی می توانند از تسهیلات مورد نظر برخوردار شوند و اقدام به ساخت واحد مسکونی کنند.

معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان کرد: تامین اعتبار برای پرداخت کمک هزینه اجاره و کمک هزینه رهن واحد مسکونی نیز در برنامه های مسکن اجتماعی لحاظ شده است که این مهم می تواند گشایشی برای افرادی باشد که توان خرید مسکن ندارند.

حق‌شناس، رویکرد مشارکتی در احداث مسکن را موضوعی بسیار ضروری و حائز اهمیت دانست و گفت: با کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور هماهنگی های لازم برای مشارکت در احداث مسکن مشارکتی انجام شده و در صورتی که تسهیلات بانکی و یارانه این طرح تخصیص یابد، بنیاد مسکن آماده اجرای آن است.

واگذاری بیش از ۲۷ هزار واحد مسکن مهر در فارس

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس هم در این آیین بیان کرد: تا کنون ۲۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر که شامل ۹۲ درصد کل واحدهای مورد تعهد این بنیاد در استان فارس است تکمیل و به متقاضیان واگذار شده است.

عطاء الله زمانی افزود: هشت درصد باقی‌ مانده از مسکن مهر در این استان مربوط به تعاونی‌های مسکن است که به دلیل عدم تامین آورده متقاضی، هنوز تکمیل نشده است.

وی بیان داشت: اجرای طرح های مسکن شهری در استان فارس صرفا برای ایجاد سرپناه نیست بلکه در این طرح ها نیازهای کلی مجتمع های مسکونی مانند، توسعه فضای سبز، تامین فضای آموزشی و تربیتی، احداث مسجد و فضای مذهبی و تامین مکان هایی برای گذران اوقات فراغت خانواده ها پیش بینی شده است.

زمانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: تا کنون نیز ۲۶۴ هزار جلد سند روستایی در استان فارس صادر شده است و در حال حاضر ۶۳.۷ درصد املاک روستایی این استان دارای سند مالکیت است.

او گفت: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت تاکنون ۲۳ هزار و ۹۰۰ جلد سند صادر شده است، امسال نیز سه هزار جلد سند روستایی و چهار هزار و ۴۰۰ جلد سند شهری در استان فارس صادر خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه تاکنون ۸۹ هزار و ۵۰۰ قطعه زمین به روستاییان این استان واگذار شده و ۲۱.۵ درصد خانوارهای روستایی از خدمات واگذاری زمین بهره‌مند شده‌اند، گفت: در سال ۹۷ نیز ۲ هزار قطعه زمین به متقاضیان واگذار می‌شود.

در ادامه این آیین، پروژه مسکونی ۲۰۴ واحدی پارس در شهرستان مرودشت که در زمینی به مساحت ۱۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع با زیر بنای ۲۲ هزار و ۲۲۰ متر مربع در قالب واحدهای مسکونی یک تا سه خوابه احداث شده، افتتاح شد.

بخشی از هزینه ساخت این مجتمع مسکونی با اعطای ۸۱ میلیارد و  ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات تامین شده است.شهرستان مرودشت در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - مسکونی - بنیاد - تامین - اجتماعی - احداث - تسهیلات - روستایی - حق‌شناس - کمیته - شهرستان - امداد - برنامه - واگذار - هزینه - اعطای - بهزیستی - مانند - تخصیص - اجرای - مرودشت - واحدهای - متقاضیان - تکمیل - واگذاری - مجتمع - تاکنون - مشارکتی - زمانی - واحدی - افرادی - ادامه - حمایتی - نهادهای - اقشار - اعتبار - همچنین - میلیارد - پروژه -

نظر شما در مورد : طرح مسکن اجتماعی نیازمند ۲۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*