مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48694 -تاریخ انتشار : یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 -ساعت : 18:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ادامه فعالیت سامانه بارشی در اغلب نقاط کشور تا فردا

وزش باد شدید در بیشتر شهرها

ادامه فعالیت سامانه بارشی در اغلب نقاط کشور تا فردا

مازندشورا: فردا بارش در ارتفاعات مرکزی البرز و زاگرس به صورت برف پیش‌بینی می‌شود، همچنین روز دوشنبه در اغلب مناطق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و دریای خزر مواج خواهد بود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از فارس، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیشیابی هواشناسی، روز آینده سامانه بارشی در اغلب مناطق کشور غیر از بخش‌هایی از جنوب شرق فعال است و عمده فعالیت این سامانه تا بعدازظهر دوشنبه در نیمه غربی کشور خواهد بود.

پس از آن از میزان بارش در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور کاسته شده و تمرکز بارش در شمال شرق، نیمه شرقی سواحل، مرکز، دامنه‌های البرز شرقی، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی خواهد بود و در این مناطق سبب رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید و در برخی مناطق مستعد سبب بارش تگرگ خواهد شد.

در این مدت بارش در ارتفاعات مرکزی البرز و زاگرس به صورت برف پیش‌بینی می‌شود؛ همچنین روز دوشنبه در اغلب مناطق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و دریای خزر مواج خواهد بود.

روز سه‌شنبه با عبور سامانه بارشی به سمت شرق گستره بارش‌ها شمال شرق کشور را در بر می‌گیرد و در این روز رگبارهای خفیف و پراکنده در شمال غرب و شرق کشور دور از انتظار نخواهد بود.

امروز کاهش نسبی دما در مناطق شمال غرب، غرب، استان‌های واقع در جنوب البرز و شمال شرق کشور، روز دوشنبه در غرب، مرکز، جنوب و شرق دریای خزر و روز سه‌شنبه در شمال شرق و شرق کشور کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

از امروز تا بعدازظهر فردا به سبب وزش باد شدید جنوبی خلیج فارس به خصوص سواحل بوشهر و خوزستان مواج است.

‌‌سرعت وزش باد بین ۳۶ تا ۵۴ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲.۵ متر پیش بینی می‌شود؛ بنابراین توصیه می‌شود طی این مدت جهت تردد ایمن قایق‌های تفریحی، شناورهای سبک و نیمه سنگین احتیاط لازم به عمل آید.

آسمان تهران فردا ابری همراه با رگبار، رعد و برق، وزش باد، گاهی وزش باد شدید و در اواخر وقت کاهش ابر پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۱ و ۹ درجه خواهد بود و روز سه‌شنبه آسمان تهران صاف است.

روز آینده بوشهر با بیشینه دمای ۳۳ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد و اردبیل با کمینه دمای یک درجه بالای صفر و همچنین ارومیه با کمینه دمای صفر درجه سردترین مراکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۳۱ فروردین‌ماه سال جاری ۱۱۳.۱ میلی‌متر ثبت شد. میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۸۶.۳میلی‌متر بود. بنابراین بارش سال جاری ۳۹.۳ درصد کمتر از سال گذشته است. همچنین میانگین بلندمدت کشور در بازه زمانی مذکور ۱۹۴.۱ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۴۱.۷ درصد کمتر از میزان بلندمدت است. بیشترین میزان بارش در هفته سی‌ام سال زراعی متعلق به منطقه آبدانان در استان ایلام به میزان ۴۳.۶ میلی‌متر بوده است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : میزان - مناطق - پیش‌بینی - سامانه - سه‌شنبه - می‌شود؛ - کمینه - استان - میلی‌متر - تهران - همچنین - دوشنبه - البرز - بارشی - بالای - بعدازظهر - بیشینه - آینده - میانگین - زمانی - بلندمدت - زراعی - گذشته - بنابراین - دامنه‌های - رگبار - جنوبی - مرکزی - فعالیت - دریای - زاگرس - بوشهر - امروز - سواحل - آسمان -

نظر شما در مورد : ادامه فعالیت سامانه بارشی در اغلب نقاط کشور تا فردا

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*