مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48701 -تاریخ انتشار : دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 -ساعت : 09:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
81 فوتی ناشی از حوادث کار طی سال گذشته در مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد

81 فوتی ناشی از حوادث کار طی سال گذشته در مازندران

مازندشورا: مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: سال گذشته 81 نفر در استان بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی، اظهار کرد: سال گذشته 81 شامل 80 مرد و یک زن بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هشت درصد کاهش داشت.

وی بیان کرد: براساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در سال گذشته به‌ترتیب شهرستان بابل با 16 ، ساری و قائم‌شهر هر کدام با هشت فوتی بیشترین و شهرهای نکا و رامسر هر کدام با یک مورد فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران افزود: براساس این گزارش در سال‌های متوالی عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی و پس از آن برق گرفتگی است به‌طوری‌که در سال گذشته 37 مورد مرگ‌های ناشی از حوادث کار به‌دلیل سقوط از بلندی و 21 مورد نیز برق گرفتگی ، 18 مورد اصابت جسم سخت و هشت مورد هم مربوط به سایر است.

این مسؤول اضافه کرد: براساس آمار مرداد با 12 ، خرداد با 11 فوتی به‌ترتیب بیشترین و اسفند با یک فوتی کمترین ماهی بود که در آن حادثه رخ داد.

عباسی یادآور شد تصریح کرد : سنین 31الی 40 سال با 25 مورد دارای بیشترین فوتی و سنین کمتر از 20سال با چهار مورد کمترین فوتی در آن به ثبت رسید.

وی با بیان اینکه از این تعداد 66 نفر متاهل و مابقی مجرد هستند، افزود: از تعداد 81 نفر فوت‌شدگان ناشی از حوادث کار 73 نفر ایرانی و مابقی ملیت غیر ایرانی(افغان) هستند.

*افزایش 6 درصدی مصدومیت حادثه کار

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران تصریح کرد: براساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد 998 نفر مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد 946 نفر مرد و مابقی زن هستند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 6 درصد افزایش داشت.

عباسی با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است، گفت: ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استانداردها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع‌رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهم‌ترین راهکارها در زمینه کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

86034/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حوادث - قانونی - پزشکی - مازندران - بیشترین - براساس - گذشته - تعداد - مدیرکل - کمترین - استان - مابقی - عباسی - تصریح - حادثه - افزایش - اینکه - گرفتگی - ایرانی - مراکز - مقایسه - شهرستان - گزارش - مشابه - به‌ترتیب - مربوط - افزود - بلندی -

نظر شما در مورد : 81 فوتی ناشی از حوادث کار طی سال گذشته در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*