تأمین اعتبار 2400 میلیارد تومانی برای صندوق فولاد کشور

تاریخ انتشار : دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 - ساعت : 12:35

کد مطلب: 48723 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر‌ داد

تأمین اعتبار 2400 میلیارد تومانی برای صندوق فولاد کشور

مازندشورا: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأمین مبلغ 2 هزار و 400 میلیارد تومان برای صندوق فولاد کشور لزوم پرداخت بدهکاری دولت برای کسورات بازنشستگان صنعت فولاد خبر‌داد.

مازندشورا:عبدالله رضیان امروز در شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه در‌ گذشته شاهد فعالیت مستقل صندوق فولاد بودیم که به شکل مورد‌نظر خود اقدام به عقد قرار‌داد در حوزه بیمه می‌کردند، گفت: در‌ حال‌ حاضر صندوق فولاد به شکلی زیر‌پوشش تأمین اجتماعی قرار‌دارد ولی علاقه دارند مانند گذشته مستقل عمل‌کنند و در سال گذشته هم شاهد مشکلات جدی بازنشستگان صنعت فولاد برای دریافت حقوق بودیم.

وی با بیان اینکه وزارت رفاه مدعی است که توان پرداخت مطالبات صندوق فولاد و بازنشستگان را بر طبق چارچوب سابق ندارد، افزود: یکی از تکالیف مجلس شورای اسلامی، تأمین منابع صندوق فولاد است که در سال 1396 و در روز‌های منتهی به عید برای پرداخت حقوق و مزایا در فشار قرار‌ داشتیم.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأمین منابع برای صندوق فولاد کشور به مبلغ 2 هزار و 400 میلیارد تومان برای سال‌جاری خبر‌ داد و خاطر‌نشان کرد: تأمین منابع صندوق ملی فولاد و پیگیری برای پرداخت بدهی دولت از وظایف مجلس شورای اسلامی است که در این زمینه پیگیری‌های لازم انجام‌شد و چگونگی دریافت حقوق و قرار‌داد با بیمه‌های مورد‌ نظر از اختیارات صندوق است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال فارس درباره پرداخت حق بیمه و بازنشستگی بازنشستگان در زمان اشتغال و راهکار‌های حل مشکلات، گفت: دولت در زمینه کسورات و مبالغی که بازنشستگان در دوران اشتغال پرداخت کردند، به کارگران بدهکار است و باید بپردازد ولی مدیریت نوع بیمه و چگونگی مدیریت صندوق موضوع داخلی همان صندوق است.

86015/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #صندوق #فولاد #پرداخت #مجلس #تأمین #اسلامی #شورای #شورا #بازنشستگان #گذشته #منابع #اشتغال #مدیریت #دریافت #چگونگی #زمینه #قرار‌داد #سوادکوه #میلیارد #معادن #صنایع #اشاره #اینکه #کمیسیون #بودیم #مستقل #مشکلات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تأمین اعتبار 2400 میلیارد تومانی برای صندوق فولاد کشور

*

*


X https://sport45.site/