مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48753 -تاریخ انتشار : سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 -ساعت : 14:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برگزاری یادواره 3300 شهید ارتش مازندران در 6 اردیبهشت‌ماه

دبیر یادواره شهدای ارتش مازندران اعلام کرد

برگزاری یادواره 3300 شهید ارتش مازندران در 6 اردیبهشت‌ماه

مازندشورا: مدیرعامل خانه سرباز صلح ایران با اشاره به شهادت 2 هزار و 793 شهید ارتش مازندران در دوران دفاع مقدس، گفت: این استان به نسبت جمعیت دارای شهدای زیادی است، به همین علت نخستین یادواره شهدای ارتش و آیین نکوداشت مقام سرباز در این استان برگزار می شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، قاسم رحیمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری هماهنگی نخستین یادواره 3 هزار و 300 شهید ارتش و آیین نکوداشت مقام سرباز در مازندران اظهار کرد: این یادواره در 6 اردیبهشت ماه بعد از نماز مغرب و عشا در مصلای جویبار با حضور نماینده ولی فقیه در ارتش، رئیس عالی سازمان بنیاد شهید و معاون رئیس جمهور همچنین به همت تیپ 230 گرگان، خانه سرباز ایران، بنیاد شهید، شهرداری و شورای شهر و هیأت رزمندگان جویبار برگزار می‌شود.

وی افزود: علت برگزاری این یادواره در جویبار به این علت است که هم سازمان‌ها و نهادهای جویبار داوطلب برگزاری این مراسم در جویبار بودند و اعلام آمادگی کردند و دلیل آغاز این یادواره از مازندران نیز این بود که در استان یگان نداریم در حالی که شهدای زیادی داریم و نتوانستیم دیدار زیادی با خانواده شهدای ارتش داشته باشیم و علاوه بر آن در مازندران به نسبت جمعیت، شهدای زیادی داریم.

دبیر یادواره شهدای ارتش و آیین نکوداشت مقام سرباز در مازندران گفت: دو فرمانده لشکر به نام‌های شهید آب شناسان و نیاکی از خطه مازندران برخاستند که از شهدای شاخص ارتش هستند.

رحیمی بیان کرد: در کشور 540 خلبان ارتش داشتیم که 360 تن از آنها به شهادت رسیدند و تعداد قابل توجهی از خلبانان از شهدای مازندران هستند و همه اینها از دلایل برگزاری نخستین یادواره شهدای ارتش در مازندران است.

مدیرعامل خانه سرباز صلح ایران با بیان اینکه سربازان در تمام عملیات‌های آفندی و پدافندی حضور داشتند، خاطرنشان کرد: حدود 3.5 میلیون سرباز در دوران دفاع مقدس داشتیم که 2.5 میلیون نفر در ارتش خدمت می‌کردند و بقیه آنها پاسدار وظیفه در سپاه، وزارت دفاع و ژاندارمری بودند.

وی تصریح کرد: نقش این سربازان، زیاد در جنگ دیده نشده است و برخی از سرداران معتقد هستند که نقش خیلی از ارتشیان نیز در جنگ دیده نشده است.

رحیمی ادامه داد: هویت بخشیدن به نقش سرباز است که همایش‌های تکریم از آنها را برنامه‌ریزی کردیم و 9 همایش دیگر داریم که همایش نخست 6 اردیبهشت ماه در مازندران و دومی 29 اردیبهشت ماه در تهران با عنوان "فردوسی شکوه ایران" و سپس در اصفهان، تبریز، فارس، مشهد و کرمانشاه را داریم.

دبیر یادواره شهدای ارتش و آیین نکوداشت مقام سرباز در مازندران اظهار کرد: 252 شهید پایور و 2 هزار و 793 شهید سرباز وظیفه در مازندران در طول هشت سال جنگ تحمیلی داشتیم و یادواره 3 هزار و 300 شهید سرباز استان با احتساب شهدای ژاندارمری است.

مدیرعامل خانه سرباز صلح ایران بیان کرد: در دوران جنگ تحمیلی 46 هزار سرباز نیروی زمینی به شهادت رسیدند که 36 هزار شهید سرباز وظیفه بودند.

وی در پایان گفت: برای سال‌های آینده نیز هر شهرستانی از مازندران که داوطلب میزبانی باشد، پذیرا هستیم. 

86001/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - سرباز - یادواره - شهدای - جویبار - برگزاری - داریم - اردیبهشت - وظیفه - نکوداشت - رحیمی - داشتیم - زیادی - سربازان - میلیون - ژاندارمری - تحمیلی - همایش - مدیرعامل - دوران - داوطلب - نخستین - اعلام - اظهار - بنیاد - شهادت - استان - رسیدند -

نظر شما در مورد : برگزاری یادواره 3300 شهید ارتش مازندران در 6 اردیبهشت‌ماه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*