مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48754 -تاریخ انتشار : سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 -ساعت : 14:51

چاپ به اشتراگ گذاشتن
راننده، نوک پیکان حمل‌ونقل عمومی است

به مناسبت هفته ملی ایمنی حمل‌ونقل مطرح شد:

راننده، نوک پیکان حمل‌ونقل عمومی است

مازندشورا: معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان به مناسبت هفته ملی ایمنی حمل‌ونقل گفت: راننده در حقیقت، نوک پیکان حمل‌ونقل عمومی است.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، مصطفی پناهنده به مناسبت هفته ملی ایمنی حمل‌ونقل در پایانه مسافربری انقلاب همدان و در جمع رانندگان این مجموعه با اشاره به اینکه برخلاف تصور عموم مردم، از نظر علمی اعتقاد داریم رانندگی شغلی بسیار سخت است، زیرا رانندگی مستلزم مهارتی است که همزمان چندین نوع کار و فعالیت را به عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه انجام این فعالیت در مدت‌زمان طولانی خسته‌کننده است، افزود: یکی از عوامل تصادفات، خستگی و بی‌دقتی رانندگان است که طبق دستورالعمل رانندگان موظف هستند هر سه ساعت یک‌بار حتماً توقف و استراحت داشته باشند، زیرا امنیت جان مسافران را به عهده دارند.

پناهنده به بعد شخصیتی رانندگان و نوع برخورد آنان با مسافر اشاره کرد و گفت: رانندگان باید با توجه به مواجه بودن با شخصیت‌های متفاوت، دیدگاه روانشناسی مناسبی داشته و نسبت به تقاضای مسافران بی‌تفاوت نباشند.

وی ادامه داد: رانندگان باید علاوه بر رفتار مناسب و حسن برخورد و تکریم مسافران، سرویس‌های مسافرتی خوبی را در اختیار مسافران قرار داده و شئونات اخلاقی، اسلامی و انسانی در محیط سفرهای بین‌شهری کاملاً رعایت شود.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری استان همدان در ادامه به منشور حقوق مسافر در سفرهای جاده‌ای اشاره کرد و افزود: وجود برچسب توشه، راننده را از اتهامات مختلف مبرا می‌کند زیرا که مشکلات ناشی از محتویات ساک‌ها و یا جابجایی وسایل شخصی مسافران به وجود نخواهد آمد.

این مسئول همچنین بر سفری ایمن با رعایت کامل اصول ایمنی تأکید و تصریح کرد: توجه مدیران فنی به کم و کاستی‌های ناوگان مسافری در ایمن ماندن وسایل نقلیه و سفرهای انجام شده بسیار مؤثر است.

سرهنگ خرمی نیز به نمایندگی از پلیس‌راه همدان در این مراسم با تأکید بر اینکه رانندگان باید به قوانین و مقررات شرکت‌ها، توجه داشته باشند بر رعایت راهنمایی و رانندگی، همراه داشتن تجهیزات و داشتن کارت معاینه فنی تأکید کرد.

وی افزود: در راستای سفرهای بین‌شهری، حضور مدیران فنی و دقت در صدور برگه‌های معاینه فنی ناوگان مسافربری عمومی قبل از حرکت الزامی است.

خرمی ادامه داد: ناوگان حمل‌ونقل استان باید با تمام ظرفیت، خدمات قابل قبولی را به مسافران ارائه دهد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رانندگان - حمل‌ونقل - مسافران - همدان - اشاره - سفرهای - اینکه - افزود - ادامه - رعایت - رانندگی - تأکید - ایمنی - عمومی - ناوگان - استان - معاینه - مسافر - داشتن - وسایل - بین‌شهری - مدیران - بسیار - جاده‌ای - راهداری - اداره - راننده - پناهنده - مسافربری - باشند - فعالیت - مناسبت - برخورد -

مطالب مرتبط با : راننده، نوک پیکان حمل‌ونقل عمومی است
نظر شما در مورد : راننده، نوک پیکان حمل‌ونقل عمومی است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*