مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4877 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 06 مرداد 1395 -ساعت : 11:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئيس كميسيون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران:

بررسی دیون شهرداری در شورای شهر ابهامات را پاسخ داد

مازندشورا: رئيس كميسيون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران گفت: با بررسی دیون شهرداری در صحن علنی شورا و با حضور شهردار تهران بسیاری از ابهامات و فضا سازی های رسانه ای که بر علیه شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران صورت می گیرد، پاسخ داده شد.

مازندشورا:

بلدیه|پرویز سروری با بیان اینکه  یکی از مطالبات شورای شهر از شهردار تهران برای شهروندان پاسخ داده شد، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهمی که مطرح شد، پیرامون مصوبه مجلس هشتم است که نمایندگان مجلس طی آن تاکید کردند دو میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی به شهرداری ها وام داده شود که در این میان 1/2 آن یعنی یک میلیارد و 200 میلیون دلار آن به شهرداری تهران اختصاص داده شده است.
وی با اشاره به اینکه در این مصوبه به دولت تاکید شده اقساط این وام در قبال بدی های مترو پرداخت شود، تصریح کرد: این مصوبه برای توسعه شهر بسیار راهگشا است و می تواند بسیاری از زیر ساخت های تهران را احیا کند اما متاسفانه نه در دولت فعلی و نه در دولت قبلی به آن عمل نشده است.
رئيس كميسيون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه این مصوبه می تواند بسیاری از خدمات را توسعه دهد، عنوان کرد: با این مصوبه می توان مترو را به شکل گسترده ای توسعه و افزایش داد و حتی طول سفرها را نیز تا دو دقیقه کاهش داد. 
سروری ادامه داد: این مصوبه توانایی این را دارد که در همه زمینه ها از جمله کاهش آلودگی هوا و مترو یک نفش انفجار آفرینی در بهبود ارائه تسهیلات داشته باشد، این در حالی است که همچنان این مصوبه متروک مانده است.
وی به پیشنهاد شهردار در صحن علنی شورای اسلامی شهر اشاره کرد و گفت: از دولت می خواهیم که این پیشنهاد بسیار خوب قالیباف را مبنی بر ایجاد یک صندوق ذخیره شهری برای شهرداری جدی گرفته و اجرایی کند.
رئيس كميسيون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه این مطالبه قانونی است، خاطر نشان کرد: دولت ها موظفند که خود مجری قانون باشند به همین دلیل ما نمایندگان پارلمان شهر از دولت می خواهیم که نسبت به اجرایی شدم این مصوبه قانونی سریعا اقدام کند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مصوبه - تهران - شورای - تاکید - شهرداری - اینکه - حقوقی - توسعه - نظارت - شورای شهر تهران - كميسيون - بسیاری - پیشنهاد - تواند - قانونی - اجرایی - خواهیم - میلیارد - نمایندگان - شهردار - صندوق - ذخیره - اشاره - بسیار -

نظر شما در مورد : بررسی دیون شهرداری در شورای شهر ابهامات را پاسخ داد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها