آمریکا و رژیم صهیونیستی درکی از فرهنگ ایثار و شهادت ندارند/مردم ایران مدیون خون شهدا هستند

تاریخ انتشار : جمعه 07 اردیبهشت 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 48817 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

آمریکا و رژیم صهیونیستی درکی از فرهنگ ایثار و شهادت ندارند/مردم ایران مدیون خون شهدا هستند

مازندشورا: معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی درکی از فرهنگ شهید ندارند و شرط حیات ما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان جویبار، سیدمحمدعلی شهیدی محلاتی پنجشنبه‌شب در یادواره 3 هزار و 300 شهید ارتش استان مازندران که در جویبار برگزار شد با بیان اینکه گرامی داشتن یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست، اظهار کرد: از اجر شهدا، کسانی که یاد و خاطره آنان را زنده نگه می‌دارند هم بهره می‌برند.

وی افزود: در بین مردم برخی از واژه‌ها و کلمات از قداست و ویژگی خاصی بهره‌مند هستند و احترام خاصی برای آن کلمه قائل هستند و این احترام از معنای آن شکل گرفته است که واژه شهید یکی از آنها است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: کسانی که از فرهنگ اسلامی شناخت دارند می‌دانند که شهید واژه‌ای است که گویا از آن واژه اشعه نور می‌تابد و نورانی است و مردم احترام خاصی برای آن قائل هستند.

این مسؤول با بیان اینکه شهید به فردی گفته می‌شود که برای اعتقاد، دین و کشورش به میدان می‌رود و با خصوصیاتی که اسلام برایش قائل است به شهادت می‌رسد و واژه مقدس برای جامعه اسلامی است، اظهار کرد: کسی که با این عقیده و این هدف برای حمایت از دین و اعتقادش می‌رود یقینا مقام والایی دارد.

شهیدی ادامه داد:  اگر در جامعه کسی به دنبال شهادت و مقاومت ، ایثار باشد آن جامعه سعادتمند و خوشبخت است و شهید مقامی دارد که پرارزش است و همه مردم مدیون شهدا هستند و خدمتی که شهید به بشریت کرد هیچ گروهی انجام نداده است.

وی تصریح کرد: خدمت شهید بالاترین خدمت به جامعه بشری است و مانند شمعی است که می‌سوزد و روشنی می‌دهد و به فرمایش امام خمینی(ره) شهید شمع محفل جامعه بشریت است.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز با برگزاری یادواره‌ها و حفط و نگهداری نام‌ شهدا بزرگ‌ترین خدمت را انجام می‌دهیم و هر جامعه‌ای که از فرهنگ مقاومت و ایثار کمک گرفت موفق خواهد بود، خاطرنشان کرد: یکی از سفارشات مهم رهبری این است که بکوشید فرهنگ ایثار و مقاومت در جامعه حفط و نهادینه شود.

این مسؤول ادامه داد: ما جنگ هشت ساله با فرهنگ شهادت و ایثار پیروز شدیم و بر مشکلات فائق آمدیم وگرنه جبهه جنگ ما و دفاع مقدس قابل قیاس بین طرفین نبود و کشور ما در برابر همه دنیا قرار گرفت و جوانان ما دست خالی رفتند و پیروز شدند چراکه این فرهنگ شهادت در جامعه وجود داشت و یک هزار و 400 سال قبل امام حسین(ع) این فرهنگ را به فرزندان ما آموختند و با این فرهنگ در دنیا صاحب قدرت هستیم.

شهیدی افزود: حدود 3 میلیون و 300 هزار نفر زیرپوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور هستند و خانواده‌هایی در بین  خانواده شهدا داریم که پنج شهید تقدیم انقلاب کردند.

وی در پایان گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی درکی از فرهنگ شهید ندارند و شرط حیات ما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است و به برکت خون شهدا ملت ما آبرومند است و سایر ملت‌ها هم باید این‌گونه آبرو پیدا کنند.

86044/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #فرهنگ #جامعه #شهادت #ایثار #شهیدی #اینکه #احترام #بنیاد #مقاومت #ایثارگران #مسؤول #می‌رود #پیروز #اسلامی #بشریت #ادامه #اظهار #ندارند #صهیونیستی #آمریکا #مدیون #جویبار #افزود #کسانی #تصریح

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آمریکا و رژیم صهیونیستی درکی از فرهنگ ایثار و شهادت ندارند/مردم ایران مدیون خون شهدا هستند

*

*