نوسازی سالانه 200 هزار مسکن روستایی/ نیازمند 3500 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های هادی هستیم

تاریخ انتشار : جمعه 07 اردیبهشت 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 48818 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون بنیاد مسکن خبر داد

نوسازی سالانه 200 هزار مسکن روستایی/ نیازمند 3500 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های هادی هستیم

مازندشورا: معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه سالانه 200 هزار مسکن روستایی نوسازی و بهسازی می‌شود، گفت: بیش از 3 هزار و 500 میلیارد تومان طی سال نیازمند برای تکمیل طرح هادی هستند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، محمدرضا شاملو پنجشنبه‌شب در حاشیه آیین افتتاح طرح هادی این شهرستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بیش از 37 هزار روستای بالای 20 خانوار دارای طرح هادی در سطح کشور داریم که پوشش دو سال داری طرح هادی مصوب در این بخش بیش از 96 درصد است.

وی با بیان اینکه در بخش اجرای طرح هادی و بهسازی محیط روستاها بیش از 17 هزار و 500 روستا طرح هادی در آن به اجرا در آمده است، افزود: برای سال جاری پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به اعتبارات بودجه سال 97 و سرجمع مصوبات مجموع منابع ملی و استانی به بیش از 2 هزار میلیارد تومان برسد.

معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام اختصاص اعتبارات ملی، استانی، تبصره‌ها و قیر رایگان، تصریح کرد: پیش‌‌بینی می‌شود برای 4 هزار و 500 روستای کشور طرح هادی بازنگری یا تهیه طرح جدید داشته باشیم و همین تعداد برای اجرای بهسازی محیط روستا در نظر داریم.

این مسؤول با بیان اجرای بهسازی محیط روستاها در یک هزار روستای جدید، بیان کرد: 3 هزار و 500 پروژه‌های نیمه‌تمام طرح هادی داریم که امید می‌رود بیش از 50 درصد آن به بهره‌برداری برسد.

شاملو با اعلام اینکه برای طرح هادی پیش‌بینی دو سال برای بهره‌برداری داریم، ادامه داد: برای این منظور یک سال بازگشایی معابر و تأسیسات زیربنایی اولیه در نظر گرفته شده و سال دوم دفع آب‌های سطحی، آسفالت، روسازی و تکمیل آن اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در جاهایی که اعتبارات با محدودیت روبرو است مشکلات زیادی داریم، افزود: با این روند طرح هادی در برخی روستاها طولانی‌تر می‌شود البته سالانه بیش از 3 هزار و 500 میلیارد تومان نیازمند برای تکمیل طرح هادی هستیم تا با تخصیص 100 درصد نیازها برطرف شود.

معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه برای 7 هزار روستا اجرای بهسازی محیط روستاها را داریم، بیان کرد: دوره اجرای طرح هادی به مدت 10 سال است البته بعد از 10 سال بازنگری انجام می‌شود که برخی طرح‌ها به دلیل محدودیت‌های اعتباری مورد بازنگری قرار نگرفت و در این بخش شرمنده مردم هستیم که در زمینه ساخت و ساز با مشکل روبرو می‌شوند هر چند سعی کردیم در کمیته‌های تصویب طرح هادی موردی اصلاحات و نیازها را با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط حل کنیم.

این مسؤول با بیان اینکه بر اساس قانون برنامه توسعه ششم و برنامه‌های گذشته به همراه الحاق مواد ساماندهی تولید و عرضه مسکن سالانه 200 هزار مسکن روستایی نوسازی و بهسازی می‌شود، خاطرنشان کرد: بانک‌ها و دولت در این سال‌ها حمایت خوبی کردند و تاکنون یک میلیون و 800 هزار مسکن روستایی از تسهیلات مسکن برخوردار شدند و بیش از یک میلیون و 600 هزار واحد با دریافت تسهیلات به اتمام رسیده است.

شاملو تصریح کرد: هم‌اکنون شاهد این هستیم در مناطقی که نوسازی انجام یافت زلزله گذشته تخریب و ضایعه‌ای برای مردم نداشت.

وی با اعلام اینکه امسال 200 هزار واحد در برنامه داریم که با تصویب دولت و شورای عالی بانک‌ها عملیات اجرایی آن انجام شود، گفت: تسهیلات پرداختی هم‌اکنون 20 و 18 میلیون تومان همانند سال گذشته است همچنین بنیاد مسکن پیشنهاد داده تا این میزان افزایش یابد به میزان حداقل 25 میلیون تومان برسد.

86012/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #داریم #اجرای #اینکه #تومان #بهسازی #روستایی #روستاها #میلیون #هستیم #بنیاد #تسهیلات #اعتبارات #گذشته #بازنگری #اعلام #معاون #روستا #میلیارد #سالانه #روستای #شاملو #نوسازی #روبرو #نیازها #البته #تصویب #هم‌اکنون #اشاره #بانک‌ها #میزان #برنامه #استانی #پیش‌بینی #افزود #شهرستان #نیازمند #عمرانی #انقلاب #بهره‌برداری #مسؤول #تصریح #اسلامی #تکمیل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نوسازی سالانه 200 هزار مسکن روستایی/ نیازمند 3500 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های هادی هستیم

*

*


X https://sport45.site/