هشدار سازمان هواشناسی نسبت به آبگرفتگی و سیلابی‌شدن معابر و مسیل‌ها

تاریخ انتشار : جمعه 07 اردیبهشت 1397 - ساعت : 14:34

کد مطلب: 48837 چاپ به اشتراگ گذاشتن

هشدار سازمان هواشناسی نسبت به آبگرفتگی و سیلابی‌شدن معابر و مسیل‌ها

مازندشورا: مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: با توجه به شدت بارشها در مناطق جنوب غرب، غرب و زاگرس احتمال آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیرها در این مناطق وجود دارد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا، مسعود حقیقت، گفت: سامانه بارشی که از روزهای گذشته وارد کشور شده، امروز موجب بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد در جنوب غرب، غرب، شمال غرب و از بعد ازظهر در مرکز کشور می شود و علاوه بر این مناطقی از جنوب غرب کشور نیز تحت تاثیر گرد و خاک قرار خواهند گرفت.

وی افزود: فردا بارش ها در نیمه غربی کشور ادامه دارد و در مناطق مرکز و زاگرس شدت بیشتری پیدا خواهند کرد؛ در مناطق جنوبی نیز بارش باران گاهی با رعد و برق همراه خواهد بود.

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی افزود: روز یکشنبه بارش در بیشتر استان ها به جز سه استان سیستان بلوچستان، هرمزگان و بوشهر رخ می دهد و در کرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش پراکنده است.

حقیقت در مورد بارش ها در تهران نیز گفت: امروز شاهد بارش پراکنده در برخی از ساعات در تهران هستیم، فردا نیز بارش باران و رگبار باران را خواهیم داشت و روز یکشنبه نیز رگبار و رعد و برق پراکنده را داریم.

سردترین و گرمترین مناطق کشور

کارشناس هواشناسی سردترین نقطه کشور را امروز تفرش با دمای مثبت یک درجه و ورزغان با دمای مثبت ۱.۵ درجه سانتیگراد عنوان کرد و گفت: گرمترین منطقه کشور نیز شهرستان راسک در استان سیستان و بلوچستان با دمای ۴۴ درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی

برچسب ها : #باران #هواشناسی #پراکنده #امروز #مناطق #استان #خراسان #رگبار #سانتیگراد #گرمترین #سردترین #بلوچستان #تهران #یکشنبه #حقیقت #گزارش #همراه #خواهند #جنوبی #افزود #سیستان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : هشدار سازمان هواشناسی نسبت به آبگرفتگی و سیلابی‌شدن معابر و مسیل‌ها

*

*


X https://sport45.site/