اجرای مقررات جدید ابعاد و اوزان مجاز تردد وسایل نقلیه باری و مسافری از اول خرداد

تاریخ انتشار : جمعه 07 اردیبهشت 1397 - ساعت : 15:50

کد مطلب: 48842 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد:

اجرای مقررات جدید ابعاد و اوزان مجاز تردد وسایل نقلیه باری و مسافری از اول خرداد

مازندشورا: به‌منظور ساماندهی هرچه بیشتر و افزایش بهره‌وری تردد وسایل نقلیه مسافری و حمل كالا در راهه‌ای برون‌شهری كشور مقررات جدیدی وضع و از ابتدای خردادماه سال جاری به مورد اجرا قرار خواهد گرفت.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای این دستورالعمل در راستای حفظ و نگهداری زیرساخت شبكه ارتباطی كشور، منافع ملی و برنامه‌های این سازمان كه پس از مدت‌ها فعالیت و تحقیقات كارشناسی، فنی و مهندسی مطابق استانداردهای روز و شرایط بومی كشور تهیه و اخیراً به ادارات كل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان‌ها ابلاغ گردیده با در نظر گرفتن فاصله یک‌ماهه جهت آمادگی لازم از سوی فعالان بخش، به مورداجرا گذاشته خواهد شد.

بر اساس این گزارش، ابعاد و اوزان تعیین‌شده در این دستورالعمل بر اساس ظرفیت فنی و معیارهای مهندسی جاده‌های كشور و چهارچوب‌های کاملاً دقیق و مشخص تعیین و تعریف شده است و با اجرایی شدن آن فرآیند تخریب راه های كشور به‌طور فراوان ای كاهش خواهد یافت.

این گزارش می‌افزاید با توجه به جابجایی بیش از ۹۰ درصد كالا و مسافر از طریق جاده‌ها و وجود حدود ۸۷ هزار كیلومتر راه‌های شریانی، اصلی و فرعی در كشور و با توجه به الزام نگهداری به‌موقع و بهینه این شبكه جهت استفاده عموم جامعه و نقش آن در توسعه اقتصادی – اجتماعی تدوین مقرراتی كه منجر به حفظ آن‌ها به‌عنوان سرمایه ملی خواهد شد، امری اجتناب‌ناپذیر است.

گفتنی است جهت اجرایی شدن این دستورالعمل، همكاری، هماهنگی و تعامل تشکل‌های صنفی بخش حمل‌ونقل جاده‌ای مسافر و كالا  به‌عنوان یك اصل و لازمه از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در دستور كار بوده و در حال انجام است ضمن آنكه مقرر است نظارت بر اجرای مقررات تعیین‌شده در دستورالعمل از سوی پلیس‌راه كشور به انجام برسد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #حمل‌ونقل #جاده‌ای #راهداری #دستورالعمل #گزارش #اجرایی #مسافر #مهندسی #تعیین‌شده #اوزان #اجرای #مقررات #ابعاد #نگهداری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اجرای مقررات جدید ابعاد و اوزان مجاز تردد وسایل نقلیه باری و مسافری از اول خرداد

*

*


X https://sport45.site/