طرح هادی روستای برنجده محمودآباد به بهره‌برداری رسید

تاریخ انتشار : جمعه 07 اردیبهشت 1397 - ساعت : 20:30

کد مطلب: 48844 چاپ به اشتراگ گذاشتن

با 13 میلیارد ریال هزینه

طرح هادی روستای برنجده محمودآباد به بهره‌برداری رسید

مازندشورا: طرح هادی روستای برنجده محمودآباد با حضور معاون عمران روستایی بنیاد مسکن و مسؤولان استانی با اعتباری بیش از 13 میلیارد ریال با مشارکت مردم و دهیاری روستا به بهره‌برداری رسید.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، محمد رضا شاملو عصر امروز در آیین بهره‌برداری از طرح هادی روستای برنجده که با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی انجام گرفت، اظهار کرد: امسال را در شرایطی شروع کردیم که سال گذشته کارنامه خوبی را استان مازندران داشته و کارهای گسترده‌ای در مناطق روستایی استان شده و ما هم از منابع ملی در حد بضاعتی که  داشتیم کمک‌های خوبی دادیم و سر جمع بیش از 37 میلیارد تومان اعتبار و قیر یارانه‌ای را در اختیار استان قرار دادیم و پروژه‌هایی که دیروز و امروز افتتاح شدند غالبا از همین محل بوده است.

شاملو خاطرنشان کرد: قطع و یقین اگر در روستای برنجده کار خوبی شده نتیجه مشارکت و حمایت مردم و شورا و دهیاری و شخص فرماندار و مسؤولان شهرستان بوده است و ما با آقای اصغریان مدیرکل روستایی استانداری مازندران گذاشتیم که با توجه به محدودیت‌های منابع اعتباری که داریم الویت را به مناطقی دادیم که ظرفیت‌های بالاتری دارند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن تصریح کرد: در کشور 39 هزار و 450 روستای بالای 20 خانوار داریم که همه اینها طرح هادی می‌خواهند چه روستایی در مرز سیستان و بلوچستان چه خراسان و چه در مرز آذربایجان شرقی بنابراین اگر قرار باشد ما در این روستاها فاز اول طرح هادی را اجرا بکنیم میانگین سالی 3هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم در یک دوره 10 ساله تمام روستاها را فاز اولش را اجرا کنیم در حالیکه اعتباراتی را که در سال گذشته ما از منابع استانی و ملی داشتیم یک سوم این رقم بوده است و به شدت در تنگنا هستیم و طبیعی است که همه درخواست‌ها را نمی‌توانیم پاسخ دهیم.

این مسؤول تاکید کرد: در استان مازندران چیزی حدود هزار و 200 روستا داریم که تا الان هیچ کار اجرایی (بهسازی محیط روستا) در آن نشده و اگر قرار باشد ما در همین روستاها فاز اول طرح هادی را اجرا کنیم یک چیزی حدود 800 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم در حالیکه کل اعتبارات مصوب استان در سال گذشته 64 میلیارد تومان بوده که نزدیک به 60 درصد آن تخصیص یافته است.

شاملو یادآور شد: بنابراین ما یک چهارچوبی را برای اجرای فعالیت‌های خودمان گذاشتیم و آن الویت دادن به مناطقی که ظرفیت‌های بالاتری دارد و حمایت و مساعدت و مشارکت مردم را در کنارش دارد بنابراین طبق توافقی که با امور روستایی استانداری انجام دادیم روستاهایی که شورا و دهیاری و مردم مشارکت بیشتری دارند در سال 97 در الویت برای بهسازی محیط روستا قرار می‌گیرند.

وی افزود: همچنین روستاهایی که ظرفیت‌های ویژه‌ای دارند بعنوان روستای شاخص می‌توانند باشند و در بین اجرای ما آنها در الویت مضاعف قرار بگیرند که آب بندان‌ها یکی از ظرفیت‌های خوبی هست که می‌تواند در اقتصاد روستا کمک ویژه بکند و توجه به معماری روستا، ساماندهی، مراکز محلات، بوستان‌های روستایی از نکاتی بودند که حالا قرار شد مدیرکل بنیاد مسکن مازندران با امور روستایی استانداری برای آن یک چهارچوبی را طراحی بکنند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن در پایان گفت: قرار شد برای سال 97 بین بنیاد مسکن و امور روستایی استانداری تفاهم نامه‌ای مبادله شود که بتوانیم با منابع هرچند اندک موجود را با هم هم راستا و هماهنگ کنیم و انشاءالله با کمک هم کارهای گسترده‌تر و اثرگذارتری را در مناطق روستایی انجام دهیم.

به گزارش فارس، طرح هادی روستای برنجده با مشارکت دهیاری و مردم روستا با هزینه 13 میلیارد ریال انجام گرفت و کارهای انجام یافته 3هزار 21 متر تعریض خیابان، 12 اصله جابجایی شبکه برق، 4هزار و 447 متر طول اجرای کانیو، 2هزار و 700 متر مربع پیاده رو سازی، 3هزار و 21 متر طول خاک برداری، 3هزار و 21 متر طول مخلوط ریزی، 2هزار و 15 متر طول بیس، 2هزار و 15 متر طول آسفالت انجام شده به همراه 306 تن قیر یارانه‌ای در این پروژه استفاده گردید.

86038/غ


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #روستایی #میلیارد #روستا #روستای #استان #داریم #مازندران #3هزار #مشارکت #تومان #استانداری #ظرفیت‌های #برنجده #الویت #بنیاد #منابع #دادیم #دهیاری #بنابراین #روستاها #اعتبار #دارند #اجرای #2هزار #گذشته #شاملو #کارهای #عمران #حالیکه #معاون #روستاهایی #بهسازی #شورا #چهارچوبی #یافته #حمایت #شهرستان #امروز #گزارش #بهره‌برداری #هزینه #محمودآباد #مسؤولان #استانی #گذاشتیم #مناطقی #مدیرکل #یارانه‌ای #مناطق #داشتیم #بالاتری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : طرح هادی روستای برنجده محمودآباد به بهره‌برداری رسید

*

*


X https://sport45.site/