ضبط برنامه نسیم شمال درمجموعه میراث جهانی عباس‌آباد بهشهر

تاریخ انتشار : شنبه 08 اردیبهشت 1397 - ساعت : 08:30

کد مطلب: 48854 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ضبط برنامه نسیم شمال درمجموعه میراث جهانی عباس‌آباد بهشهر

مازندشورا: مجموعه میراث جهانی عباس آباد بهشهر، نگین گمشده گردشگری شمال کشور در برنامه نسیم شمال به تصویر کشیده شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، برنامه نسیم شمال جمعه‌ها میهمان استان‌های شمال کشور است و با به تصویر کشیدن آداب و رسوم و فرهنگ غنی گذشتگان، حال و هوای فراموش شده گذشته مردمان این خطه سرسبز و مهمان‌نواز را در این عصر مجازی و الکترونیک تازه و زنده می‌کند.

برنامه نسیم شمال امروز بصورت برنامه مشترک با استان‌های مازندران، گیلان و گلستان در مجموعه میراث جهانی عباس آباد بهشهر بصورت زنده ضبط و پخش شد و مورد استقبال شهروندان بهشهری و مازندرانی قرار گرفت.

شهردار بهشهر در این برنامه اظهار کرد: شهرستان بهشهر با توجه به ظرفیت‌های موجود ظرفیت توسعه و پیشرفت فراوانی در حوزه گردشگری دارد و ما از تمام توان خود به جهت استفاده از این ظرفیت‌ها برای توسعه شهرستان بکار خواهیم گرفت.

یاسر فیروزی با اشاره به اینکه قومیت‌های مختلفی در بهشهر زندگی می‌کنند، بیان کرد: اقوام ترک، کرد، آذری‌ و سمنانی در شهر بهشهر سکونت دارند و مساجدی با نام این قوم‌ها در سطح شهر ساخته و فعال است.

رئیس شورای شهر بهشهر نیز در این برنامه اظهار کرد: بهشهر کلکسیون و بسته کاملی از مناظر طبیعی و ابنیه تاریخی است و بواقع می‌توان گفت بهشهر نگین گمشده گردشگری شمال کشور و شهر یاقوت‌های سرخ است.

علیرضا کوچکی بابیان اینکه این برنامه می‌تواند زمینه‌ای برای معرفی این مجموعه جهانی و آداب و سنن مردم این شهر بشمار آید، افزود: چهار باغ تاریخی همچون مجموعه میراث جهانی عباس‌آباد، چشمه عمارت، صفی‌آباد و باغ شاه به زیبایی‌های این شهر افزودند.

وی بیان کرد: در حال حاضر شهرداری بهشهر در یکی از باغ‌های تاریخی بهشهر مستقر و فعال است و یکی از برنامه‌های ما در حوزه فرهنگی و گردشگری ترک شهرداری از باغ شاه و تبدیل آن به پارک موزه است.


به گزارش فارس، در این برنامه فرهنگ بومی و سنتی مازندران از جمله صنایع دستی، غذاهای بومی و محلی و همچنین اجرای عروسی نمادین به تصویر کشیده شد.

86049/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #بهشهر #برنامه #جهانی #شهرستان #گردشگری #تاریخی #میراث #مجموعه #اظهار #توسعه #شهرداری #اینکه #فرهنگ #گزارش #عباس‌آباد #استان‌های #تصویر #بصورت #مازندران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ضبط برنامه نسیم شمال درمجموعه میراث جهانی عباس‌آباد بهشهر

*

*


X https://sport45.site/