کاری نکنیم نوار سبز کشور از بین رود/لزوم پرهیز از روشن کردن آتش در طبیعت مازندران

تاریخ انتشار : شنبه 08 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:03

کد مطلب: 48863 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرمانده یگان محیط زیست مازندران:

کاری نکنیم نوار سبز کشور از بین رود/لزوم پرهیز از روشن کردن آتش در طبیعت مازندران

مازندشورا: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران گفت: توصیه‌ ما به تمام مسافرانی که وارد جنگل‌های مازندران می‌شوند این است که این جنگل‌ها نوار سبزی در کل کشور است که باید به تمام توصیه‌ها و هشدارها توجه کنیم درغیر این صورت در سال‌های آینده طبیعت و جنگلی نداریم.

مازندشورا:مسلم آهنگری امروز در شهرستان ساری، اظهار کرد: امسال باتوجه به بحث خشکسالی باید خیلی مراقب باشیم و در زمان حضور در جنگل از روشن کردن آتش در سطح جنگل‌های مازندران پرهیز کنیم و در صورت ضرورت حتما از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنیم.

وی به آتش‌سوزی در جنگل‌های نوشهر روزهای ابتدایی امسال اشاره کرد و افزود: بیش از 100 هکتار از جنگل‌های این شهرستان براثر آتش‌سوزی طعمه حریق شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران بیان کرد: توصیه‌ ما به تمام مسافرانی که وارد جنگل‌های مازندران می‌شوند این است که این جنگل‌ها نوار سبزی در کل کشور است که باید به تمام توصیه‌ها و هشدارها توجه کنیم درغیر این صورت در سال‌های آینده طبیعت و جنگلی نخواهیم داشت.

*وضعیت ناگوار پسماند در مازندران

این مسؤول به وضعیت ناگوار پسماند و زباله در مازندران اشاره کرد و افزود: زباله به‌راحتی در سطح جنگل‌ها و طول نوار ساحلی رهاسازی می‌شود بدون اینکه به این موضوع توجه شود که این زباله تا سال‌های سال در طبیعت باقی می‌ماند و تجزیه نمی‌شود.

*نباید آرامش حیات‌وحش را از آنان سلب کنیم

آهنگری در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه این روزها فصل زاد ولد حیوانات در طبیعت مازندران است، گفت: نباید به هیچ وجه در جنگل‌ها قدم بزنیم و آرامش حیوانات را از آنان سلب کنیم؛ چراکه حیات‌وحش نیز نیاز به آرامش دارند.

86034/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #جنگل #مازندران #طبیعت #جنگل‌های #زباله #آرامش #جنگل‌ها #نباید #اینکه #شهرستان #آهنگری #حیات‌وحش #پرهیز #حیوانات #پسماند #ناگوار #اشاره #آتش‌سوزی #افزود #فرمانده #وضعیت #سال‌های #امسال

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کاری نکنیم نوار سبز کشور از بین رود/لزوم پرهیز از روشن کردن آتش در طبیعت مازندران

*

*


X https://sport45.site/