مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4887 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 06 مرداد 1395 -ساعت : 13:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرماندار شمیرانات خبر داد

پیش‌بینی تولید بیش از 61هزار تن گیلاس در شمیرانات

مازندشورا: فرماندار شمیرانات از تولید بیش از 61 هزار تن گیلاس در سال جاری خبر داد

مازندشورا:

بلدیه|عزت الله خانمحمدی،  در حاشیه برگزاری همایش تخصصی باغداران و کشاورزان شهرستان شمیرانات در جمع خبرنگاران گفت: جشن برداشت گیلاس امسال با رویکرد اقتصاد مقاومتی و در جهت اجرای فرمایشات رهبری برگزار و  در این مراسم تلاش شده است با برگزاری همایش تخصصی آموزش‌های لازم جهت بهره‌گیری حداکثری از منابع آبی به باغداران داده شود.وی افزود: شهرستان شمیرانات ظرفیت‌های بالقوه‌ای در حوزه کشاورزی دارد. امروز این شهرستان در تولید گیلاس به لحاظ کیفیت و کمیت در کشور رتبه نخست دارد. در سطح استان نیز شمیرانات در تولید آلبالو و زنبور رتبه نخست و در تولید سیب و گردو رتبه دوم را کسب کرده است.
خانمحمدی تاکید کرد: بی‌تردید می‌توان از این ظرفیت برای تقویت اقتصاد خانوار و تاثیرگذاری در بهبود اقتصاد ملی بهره بیش از پیش گرفت. در این مسیر آموزش‌های وزارت جهاد کشاورزی به باغداران از اهمیت بسزایی برخوردار است.
فرماندار شمیرانات با اشاره به وجود هشت هزار هکتار زمین برای تولید گیلاس گفت: سال گذشته 61 هزار تن گیلاس تولید شد که پیش بینی می کنیم برای امسال بیش از 61 هزار تن تولید داشته باشیم.
وی افزود: در سال جاری شاهد افزایش 200 هکتاری زمین‌های باغی در شمیرانات بودیم که قطعا با ارائه تسهیلات و حمایت های بیشتر ادامه این روند تقویت خواهد شد به این ترتیب روستاها در سطح شهرستان روستا باقی خواهند ماند البته برای اقتصادی شدن تولید محصولات باغی نیازمند آموزش، ترویج و پشتیبانی بیشتر باغداران توسط دستگاه های ذیربط هستیم.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تولید - شمیرانات - گیلاس - شهرستان - باغداران - اقتصاد - آموزش‌های - افزود - تقویت - بیشتر - کشاورزی - امسال - همایش - تخصصی - فرماندار - خانمحمدی - برگزاری -

نظر شما در مورد : پیش‌بینی تولید بیش از 61هزار تن گیلاس در شمیرانات

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها