برخی افراد ناآگاه به اهمیت حفظ منابع طبیعی و محیط زیست توجهی نمی‌کنند

تاریخ انتشار : شنبه 08 اردیبهشت 1397 - ساعت : 16:48

کد مطلب: 48877 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دادستان مرکز مازندران:

برخی افراد ناآگاه به اهمیت حفظ منابع طبیعی و محیط زیست توجهی نمی‌کنند

مازندشورا: دادستان مرکز مازندران گفت: اصل‌‌ترین وظیفه قوه قضائیه احیای حقوق عمومی در حوزه‌های مختلف از جمله منابع طبیعی، محیط زیست و شیلات و آبزیان است که برخی افراد ناآگاه به اهمیت حفظ این منابع توجه چندانی ندارند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شیلات مازندران،  سیدیونس حسینی عالمی در بازدید از فرآیند تکثیر بچه ماهی سفید مرکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی شهید رجایی ساری اظهار کرد: اصل‌‌ترین وظیفه قوه قضائیه احیای حقوق عمومی در حوزه‌های مختلف از جمله منابع طبیعی، محیط زیست و شیلات و آبزیان است که متاسفانه برخی افراد ناآگاه به اهمیت حفظ این منابع توجه چندانی ندارند.

وی ادامه داد: این سه حوزه فعالیتی جزء سرمایه‌های ملی ما محسوب می‌شوند که همه ما باید تلاش کنیم که  این سرمایه‌ها را برای نسل‌های بعدی حفظ و احیا کنیم.

دادستان مرکز مازندران بیان کرد: مرکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان شهیدرجایی ساری، سرمایه بسیار بزرگی است که نشان‌دهنده تلاش و زحمات شیلات استان برای حفظ و احیای منابع آبزیان دریای خزر است.

حسینی‌عالمی گفت: همه ما باید قدردان زحمات این افراد که نقش مهمی در تولید آبزیان و ایجاد اشتغال دارند باشیم و با مشارکت و همدلی در حفظ ذخایر خدادادی کشور بکوشیم.

سرپرست شیلات مازندران نیز در این بازدید، اظهار کرد: تلاش برای حفظ و بازسازی ذخایر آبزیان دریا یکی از ماموریت‌های اصلی شیلات محسوب می‌شود که در این زمینه شیلات مازندران به دو روش تکثیر طبیعی و نیمه‌مصنوعی نسبت به تکثیر و رهاسازی بچه ماهی‌های استخوانی و خاویاری اقدام می‌کند.

ولی‌الله محمدزاده افزود: در این زمینه مرکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی ماهی‌های شهید رجایی ساری با تکثیر و رهاسازی سالانه بیش از ۶۵ میلیون قطعه بچه ماهی و رهاسازی آن در رودخانه‌های منتهی به دریا استان نقش مهمی در توسعه پایدار صید و صیادی دارند.

وی یادآور شد:علاوه بر این بیش از ۲۵ میلون قطعه بچه ماهی از طریق شیل‌گذاری تکثیر و رهاسازی می‌شوند.

سرپرست شیلات مازندران  با اشاره به اینکه نیروهای یگان حفاظت منابع آبزیان در جلوگیری از صید غیرمجاز تلاش شبانه‌روزی دارند، اضافه کرد: نیروها و کارشناسان خبره بخش تکثیر این مرکز با استقرار در مصب رودخانه‌های مهم شیلاتی استان نسبت به استحصال تخم ماهی وانتقال آن به سالن‌های انگوباسیون به‌منظور طی فرآیند تکمیل پرورش بچه ماهی ،اقدام می‌کنند.

این مسؤول یادآور شد: امسال پیش‌بینی می‌شود بیش از ۷۰ میلیون قطعه بچه ماهی در این مرکز تکثیر و رهاسازی شود.

محمدزاده تصریح کرد: علاوه بر تکثیر بچه ماهی استخوانی پیش‌بینی می‌شود ، امسال بیش از ۵۰۰ هزار قطعه بچه ماهی خاویاری نیز در این مرکز تکثیر شود که علاوه بر تامین نیازهای استان ، ۲۳۰ هزارقطعه بچه ماهی خاویاری به استان‌های هم‌جوار برای رهاسازی انتقال یابد.

وی با تشکر از توجه ویژه رﺋیس و همچنین دبیرشورای حفظ حقوق بیت‌المال و دادستان مرکز استان و شهرستان‌ها برای جلوگیری از صید غیرمجاز و نیز قاچاق خاویار، حفظ ذخایر آبزیان برای نسل‌های بعدی را مستلزم  عزم همگانی برشمرد و گفت: امیدواریم باهمکاری تمامی دستگاه‌های مرتبط بتوانیم شرایط لازم را برای تکثیر و بازسازی ذخایر و نیز توسعه پایدار صید و صیادی فراهم کنیم.

86034/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #تکثیر #آبزیان #ذخایر #شیلات #رهاسازی #منابع #بازسازی #مازندران #استان #حفاظت #ژنتیکی #دادستان #دارند #افراد #طبیعی #علاوه #خاویاری #میلیون #اقدام #رودخانه‌های #محمدزاده #یادآور #جلوگیری #غیرمجاز #امسال #استخوانی #پیش‌بینی #پایدار #صیادی #توسعه #نسل‌های #فرآیند #رجایی #بازدید #عمومی #ناآگاه #اهمیت #اظهار #احیای #سرپرست #زمینه #زحمات #می‌شوند #محسوب #ماهی‌های

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : برخی افراد ناآگاه به اهمیت حفظ منابع طبیعی و محیط زیست توجهی نمی‌کنند

*

*


X https://sport45.site/