نساجی در یک قدمی رسیدن به لیگ‌ برتر/ شهر خسته در انتظار تحقق رویای 24ساله

تاریخ انتشار : یکشنبه 09 اردیبهشت 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 48881 چاپ به اشتراگ گذاشتن

راه‌آهن در وطنی تهران، میزبان شاگردان نکونام است

نساجی در یک قدمی رسیدن به لیگ‌ برتر/ شهر خسته در انتظار تحقق رویای 24ساله

مازندشورا: امروز روز نساجی است و هزاران نفر نام این تیم بزرگ را در جای جای ایران اسلامی صدا خواهند زد چراکه عشق و آوازه نساجی پا را فراتر از قائم‌شهر خسته گذاشته و محبوب دل‌های فوتبال‌دوستان زیادی شده است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، سال‌ها است که مردم فوتبالی و فوتبال‌دوست قائم‌شهر و استان مازندران در حسرت داشتن یک تیم لیگ‌برتری باوجود شایستگی‌های بسیار به سر می‌برند و حال نساجی بزرگ، قرار است این حسرت 24 ساله را با غیرت و ساق‌های پرتوان بازیکنانش پایان دهد.

*نساجی، هویت یک شهر است

نساجی کبیر، تنها یک تیم فوتبال نیست، بلکه هویت یک شهر است، شهر خسته از ناملایمت‌ها و سوءمدیریت در گذشته، شهری که نامش با صنعت عجین شده ولی نه دودی از کارخانه‌ای برمی‌خیزد و نه دیگر صدای سوت حاکی از تعویض شیفت و حیاتی دوباره کارگران به گوش می‌رسد.

حالا از نساجی که پدران‌مان برای سرپا نگه داشتنش عرق ریختند و جوانی دادند چیزی جز یک نام نمانده است. نامی که خاطره کارخانه‌های سه‌گانه و شور و حال کارگری در شهر را زنده می‌کند.

مسابقات فوتبال لیگ یک در فصل‌جاری به ایستگاه آخر رسید و فردا تکلیف تیم‌های صعودکننده به لیگ‌برتر پر از هیاهو مشخص خواهد شد گرچه هیاهوی لیگ یک هم کمتر از لیگ‌برتر نیست چراکه امسال مدعیان صعود تا آخرین روز و آخرین بازی پا به پای هم تاختند.

در آستانه برگزاری آخرین دیدار تیم محبوب نساجی در مقابل راه‌آهن تهران با چند تن از خبرنگاران ورزشی به گفت‌و‌گو نشسته‌ایم که ماحصل آن را در پی می‌خوانید:

*همه ایران چشم انتظار صعود نساجی هستند

یکی از ورزشی‌نویسان قائم‌شهری با بیان اینکه عشق به نساجی دیگر مختص قائم‌شهری‌ها نیست و امروز از همه جای ایران عاشق این تیم ریشه‌دار هستند، اظهار کرد: بعضی از ناملایمت‌ها و رفتار ناشایست از سوی تیم  همسایه سبب شد تا محبوبیت نساجی که یک تیم اصیل و مردمی است بیشتر شود.

مجتبی ابراهیمی ادامه داد: همه ایران چشم انتظار صعود نساجی هستند و فوتبالیست‌ها و شخصیت‌های زیادی امروز خود را به تختی می‌رسانند تا از نزدیک مشوق این تیم باشند.

 

* پیروزی شیرین و دلچسب با چاشنی بُرد پر گل در بازی امروز، کفه ترازو را به سمت نساجی می‌برد

یکی دیگر از خبرنگاران ورزشی قائم‌شهر با بیان اینکه به نظر بنده با توجه با اینکه عوامل تیم برق شیراز صراحتاً اعلام کردند برای به نمایش در آوردن فوتبال پاک شیراز به میدان می‌رویم، اظهار کرد: احتمال یک بازی کم گل  و یا حتی تساوی محتمل به نظر می‌رسد.

رضا عربعلی افزود: پیروزی شیرین و دلچسب با چاشنی بُرد پر گل در بازی امروز، کفه ترازو را به سمت نساجی می‌برد و با توجه به بازی راحت‌تر نساجی و گل زدن در دقایق آغازین و همزمان بودن نتایج می‌تواند در بازیکنان تیم خونه‌به‌خونه نوعی استرس و سردرگمی ایجاد کنه که این‌هم به نفع نساجی می‌شود.

*امسال، سال نساجی در تمام رده‌های فوتبال است

یکی دیگر از ورزشی‌نویسان قائم‌شهر نیز در مورد نتایج هفته پایانی لیگ آزادگان و سرنوشت تیم های صعود کننده گفت:  شرایط جدول به گونه‌ای است که هر کدام از تیم‌های نفت، خونه به خونه، نساجی و حتی بادران می‌توانند به لیگ برتر صعود کنند ولی به هر حال شانس تیم نفت بیشتر از سایر گزینه‌هاست و از آن طرف نساجی و خونه به خونه علاوه بر پیروزی باید نیم نگاهی به تفاضل خود در جدول داشته باشند تا به هدف‌شان برسند.

یوسف قاسمی به وضعیت فعلی باشگاه نساجی اشاره کرد و افزود : من فکر می‌کنم، موفقیتی که باشگاه نساجی امسال در همه رده‌ها کسب کرده، تنها به دلیل نگاه کارشناسی صنیعی‌فر(مالک باشگاه نساجی) به موضوع فوتبال است. اینکه تنها در یک سال، تیم بزرگسالان تنها یک گام تا صعود فاصله دارد، تیم امید به لیگ برتر صعود می‌کند و تیم نوجوانان و جوانان در آستانه صعود قرار گرفته‌اند، نمی‌تواند اتفاقی باشد. نساجی در برهه‌های مختلف زمانی بهترین مدیر، سرمربی و بازیکنان را در اختیار داشت ولی هیچ‌گاه موفقیت چشم‌گیری کسب نکرد. من فکر می‌کنم اگر به همین یک مورد توجه کنیم، کافی است تا خیلی از مسائل برایمان روشن شود.

وی با بیان اینکه باشگاه نساجی امسال برخلاف فصول گذشته، با یک هدف مشخص و برنامه‌ریزی درست، تمریناتش را خیلی زودتر از بسیاری از باشگاه‌ها آغاز و تقریباً بدون هیچ مشکل مالی پیش برد، اظهار کرد: اینکه تیم فوتبال نساجی در این برهه از زمان، در جمع تیم‌های مدعی صعود قرار داشته باشد، اصلاً چیز عجیبی نیست ولی در این میان اتفاقاتی رخ داد که باوجود تمام تلاش‌های انجام شده، در میانه‌های راه باشگاه از هدفش دور و در اوج ناامیدی، روحی تازه به بدنه باشگاه تزریق شد.

*اتحاد در نساجی در آستانه تحقق رویای ۲۴ ساله هوادارانش

وی تصریح کرد: من اعتقاد دارم، کسانی که می‌توانند در کارهای تجاری موفق شوند و این موفقیت را ادامه دهند، انسان‌های بسیار باهوشی هستند. اینکه مالک باشگاه، سرمربی که پیش از آغاز فصل تمام امکانات دستیابی به موفقیت را برایش فراهم کرده و با نظر وی بازیکنان تیم را به خدمت می‌گیرد و به ناگاه در حالی که تیمش در رتبه سوم جدول قرار دارد وی را کنار می‌گذارد، نمی‌تواند بدون دلیل و تحقیق باشد. همانطور که دیدید مالک و مدیران باشگاه تا لحظه‌ای که فکر می‌کردند، آقای مهابادی شاید بتواند این بحران را پشت سر بگذارد پایش ایستادند و درست در نقطه‌ای که دیگر نساجی شانس زیادی نداشت کار را به جواد نکونام سپردند.

قاسمی با بیان اینکه نساجی با اتحادی که نکونام در تیم و رفته رفته روی سکوها ایجاد کرد، در آستانه تحقق رویای ۲۴ ساله هوادارانش قرار دارد، افزود: در روز معارفه سومین کادر فنی فصل برای نساجی، نکونام در رختکن و در حضور همه عوامل باشگاه بیان اینکه هیچ قولی برای صعود نمی‌دهد ولی هر فردی فکر می‌کند نساجی نمی‌تواند صعود کند، رختکن را ترک کند، تکلیف همه حتی سکوهای استادیوم وطنی را روشن کرد و رفته رفته با نتایجی که تیمش گرفت،  همه را مجبور کرد در مورد او و تیمش با احترام صحبت کنند.

این ورزشی‌نویس تصریح کرد: نظر شخصی من این است که حتی اگر نساجی در روز آخر به دلیل تفاضل گل صعود نکند، باز هم به همه تیم‌ها، هواداران، مربیان، مدیران و ... درس بزرگی داد و به همه ثابت کرد که اگر کسی بخواهد، می‌تواند حتی ویرانه‌ای را با کار و تلاش زیاد آباد کند.

قاسمی ادامه داد: به عنوان یک مازندرانی خیلی خوشحالم که ۹ اردیبهشت روز بزرگی برای فوتبال استانم خواهد بود زیرا حداقل یک و حداکثر دو‌ تیم از این استان در فصل آینده لیگ برتر حضور دارند که امیدوارم یکی از دو تیمی که در فصل آینده لیگ برتر حضور خواهد داشت، نساجی باشد.

*اعزام خبرنگاران و عکاسان قائم‌شهری به تهران

فردا روز نساجی است و هزاران نفر نام این تیم بزرگ را در جای جای ایران اسلامی صدا خواهند زد چراکه عشق و آوازه نساجی پا را فراتر از قائم‌شهر خسته گذاشته و محبوب دل‌های فوتبال‌دوستان زیادی شده است.

هواداران پرشور و مثال‌زدنی نساجی و مسؤولان شهری، از نخستین ساعات صبح امروز راهی تهران می‌شوند تا ورزشگاه تختی را وطنی دیگری سازند و به امید حق، جشن صعود را در همان‌ جا برگزار کنند.

خبرنگاران و عکاسان ورزشی شهرستان قائم‌شهر هم، هم‌گام با هواداران و مسؤولان ، امروز صبح راهی تهران هستند تا با پوشش خبری و ثبت صحنه‌های ناب بازی، یار دوازدهم نساجی در بازی باشند.

به گزارش فارس، این دیدار امروز یکشنبه 9 اردیبهشت عصر رأس ساعت 17 برگزار می‌شود و شاگردان جواد نکونام در تلاش هستند تا در یک بازی پُرگل بتوانند به لیگ برتر صعود کنند.

گزارش: رضا متانی

86045/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #نساجی #باشگاه #اینکه #امروز #فوتبال #قائم‌شهر #نکونام #تهران #امسال #خبرنگاران #آستانه #اظهار #ورزشی #زیادی #بازیکنان #موفقیت #هواداران #نمی‌تواند #قاسمی #پیروزی #افزود #باشند #ادامه #تیم‌های #می‌کند #گزارش #رویای #انتظار #می‌کنم #سرمربی #شهرستان #استان #ایجاد #می‌توانند #تفاضل #هوادارانش #مدیران #آینده #عکاسان #مسؤولان #برگزار #اردیبهشت #بزرگی #می‌تواند #رختکن #شاگردان #تصریح #باوجود #تکلیف #می‌رسد #بیشتر #راه‌آهن #قائم‌شهری #ورزشی‌نویسان #دیدار #محبوب #لیگ‌برتر #گذشته #ناملایمت‌ها #می‌برد #عوامل #شیراز #چراکه #ترازو #چاشنی #بسیار #شیرین #دلچسب #نتایج

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نساجی در یک قدمی رسیدن به لیگ‌ برتر/ شهر خسته در انتظار تحقق رویای 24ساله

*

*


X https://sport45.site/