احتمال خاموشی برق در تابستان امسال/ مردم به مصرف درست برق عادت کنند

تاریخ انتشار : یکشنبه 09 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:26

کد مطلب: 48888 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران:

احتمال خاموشی برق در تابستان امسال/ مردم به مصرف درست برق عادت کنند

مازندشورا: مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: امسال 50 درصد ظرفیت نیروگاه‌ها کاهش یافت و احتمال خاموشی وجود دارد.

مازندشورا:قاسم شهابی امروز در شهرستان ساری، اظهار کرد: درحال حاضر با توجه به شرایط آب و هوایی مصرف برق عادی است.

وی با بیان اینکه امسال تابستان گرمی خواهیم داشت، اضافه کرد: با توجه به اینکه امسال 50درصد ظرفیت نیروگاه‌ها کاهش یافت احتمال خاموشی وجود دارد که امیدواریم با بهبود بارش‌ها وضعیت بهتر شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با تأکید بر اینکه مردم در مصرف برق دقت کنند، خاطرنشان کرد: مردم در مصرف نهایت دقت را کنند که امیدواریم با مدیریت صحیح مصرف مشکل خاصی نداشته باشیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه بیشترین مصرف در مازندران کولرهای گازی است، اضافه کرد: بین 45 تا 50درصد مصرف در مازندران مربوط به کولرها و اسپلیت‌ها است که ضرورت دارد از هم‌اکنون نسبت به سرویس ادارات، مساجد، مدارس، ادارات، منازل اقدام شود؛ چراکه سرویس لوازم سرمایشی موجب کاهش مصرف و افزایش عمر و سرمادهی بیشتر می‌شود.

شهابی بیان کرد: فرهنگ استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف در مازندران نهادینه شده اگر از لامپ‌های پرمصرف استفاده می‌شود لازم است از هم‌اکنون نسبت به جایگزینی آن با لامپ‌های ال‌ای‌دی اقدام شود؛ چراکه یک‌چهارم در مصرف برق صرفه‌جویی می‌شود.

وی با اعلام اینکه ساعت اوج مصرف برق از 19 تا 23 است، تصریح کرد: به‌دلیل اینکه پروژه‌های ما به‌دلیل نقدینگی ممکن است به تابستان نرسد که این موضوع خود موجب خاموشی می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران خاطرنشان کرد: لازم است مردم به مصرف درست برق عادت کنند.

شهابی در پایان گفت: در بحث ایمنی اخیرا شاهد این هستیم در جوار شبکه برق ساختمان‌سازی دارند هنگام انتقال مصالح ساختمانی دچار برق‌گرفتگی می‌شوند که لازم است حتما افرادی که قصد ساختمان‌سازی در کنار شبکه برق را دارند به شرکت برق اطلاع دهند.

86034/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #اینکه #مازندران #لامپ‌های #مدیرعامل #امسال #شهابی #تابستان #توزیع #خاموشی #چراکه #استفاده #به‌دلیل #اقدام #ساختمان‌سازی #دارند #امیدواریم #اضافه #احتمال #50درصد #خاطرنشان #سرویس #هم‌اکنون #ادارات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : احتمال خاموشی برق در تابستان امسال/ مردم به مصرف درست برق عادت کنند

*

*