هر‌چه جلوتر‌می‌رویم اختیارات شورا‌ها کمتر می‌شود/ اعلام شرط ویژه برای شرکت در انتخابات شوراها

تاریخ انتشار : یکشنبه 09 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:26

کد مطلب: 48889 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو سابق شورای عالی استان‌های کشور:

هر‌چه جلوتر‌می‌رویم اختیارات شورا‌ها کمتر می‌شود/ اعلام شرط ویژه برای شرکت در انتخابات شوراها

مازندشورا: عضو دوره‌های 3 و 4 شورای عالی استان‌های کشور با اشاره به اینکه هر‌چه جلوتر‌می‌رویم اختیارات شورا‌ها کمتر می‌شود پیشنهاد فعالیت حداقل 5 ساله اداری و اجرایی به عنوان یکی از اصول ورود کاندیداها برای شرکت در انتخابات شوراها را ارائه‌داد.

مازندشورا:نرگس کمالی در شهرستان سوادکوه با تبریک روز ملی شوراها، گفت: پنج دوره از عمر شورا‌های اسلامی شهرها و روستا‌ها گذشته‌ است و شورا‌ها باید با بررسی کارشناسی توانمندی‌ها و مشکلات برای ارتقای ظرفیت‌ها و کاهش مشکلات برنامه‌ریزی کنند.

وی با بیان اینکه شوراها مورد توجه امام‌راحل بودند و مقام معظم رهبری هم بر اهمیت آن تأکید دارند، افزود: با توجه به مدت‌زمان فعالیت شورا‌های اسلامی، مردم انتظار دارند که از آزمون و خطا خارج‌ شوند و با فعالیت‌های ریشه‌ای و کارشناسی فعالیت کنند.

کارشناس ارشد مدیریت شهری و عضو دوره‌های سوم و چهارم شورای عالی استان‌ها، خاطر‌نشان کرد: مردم باید در انتخاب شوراها در زمان انتخابات دقت لازم را داشته باشند تا افراد مجرب، توانمند، متخصص و متعهد را به عنوان نمایندگان خود انتخاب کنند و برنامه‌های مدیریت شهری با هدف عمران و آبادانی شهری بر‌اساس اختیاراتی که قانون اساسی به شوراهای شهر و روستا داد، وارد عمل شوند و رفع نواقص قوانین مرتبط با شورا‌ها از طریق ارائه لایحه و طرح در مجلس شورای اسلامی توسط بالاتر‌ین رده شورایی در شورای علی استان‌ها، بر‌طرف شود.

عضو سابق شورای اسلامی شهر زیراب، شهرستان مازندران، استان مازندران و شورای عالی استان‌های کشور به کاهش اختیارات شوراهای اسلامی شهر‌ها و روستا‌ها اشاره‌کرد و با بیان اینکه هر‌چه جلوتر‌می‌رویم این اختیارات کمتر می‌شود، اظهار‌ کرد: وظایف و رسالت‌های شورا‌های اسلامی شهر‌ها به دلیل کاهش اختیارات زیر‌سؤال می‌رود و اگر شأن شورای شهر نظارتی است مانند دستگاه‎های نظارتی ساز‌وکار، امکانات و ردیف اعتباری ارائه‌ شود و امروز شورای عالی استان‌ها که در راس همه شوراهای اسلامی کشور است هنوز ردیف بودجه در دولت ندارد و از طریق کمک‌ها برای 120 هزار شورای کشور در حال انجام‌ وظیفه است.

کمالی با اشاره به اینکه تجربه چند ساله‌ای که دارم پیشنهاد و انتظار آن است که یکی از اصول ورود کاندیداها برای شرکت در انتخابات شورا فعالیت حداقل پنج ساله اداری و اجرایی باشد که تخصص و تجربه دو بال موفقیت هستند، گفت: برای همکاری و همراهی با شوراهای شهرستان و شهر برای انتقال تجربیات آمادگی دارم تا در خدمت به مردم در کنار آنان باشم.

86015/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #شورا #شورای #اسلامی #شوراها #اختیارات #شوراهای #شورا‌های #شهرستان #انتخابات #فعالیت #استان‌ها #شورا‌ها #اینکه #شهر‌ها #تجربه #نظارتی #مدیریت #مازندران #کارشناسی #جلوتر‌می‌رویم #هر‌چه #استان‌های #کمالی #روستا‌ها #دارند #مشکلات #انتظار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : هر‌چه جلوتر‌می‌رویم اختیارات شورا‌ها کمتر می‌شود/ اعلام شرط ویژه برای شرکت در انتخابات شوراها

*

*


X https://sport45.site/