نخستین نشست هم‌اندیشی وزیر راه و شهرسازی با تشکل‌های حرفه‌ای حمل‌ونقل و مسکن/ تاکید بر اعتمادسازی در راستای توسعه کشور

تاریخ انتشار : یکشنبه 09 اردیبهشت 1397 - ساعت : 12:15

کد مطلب: 48891 چاپ به اشتراگ گذاشتن

گزارشی کوتاه از پنل اول؛

نخستین نشست هم‌اندیشی وزیر راه و شهرسازی با تشکل‌های حرفه‌ای حمل‌ونقل و مسکن/ تاکید بر اعتمادسازی در راستای توسعه کشور

مازندشورا: نخستین نشست هم اندیشی وزیر راه و شهرسازی با تشکل‌های حرفه‌ای حمل‌ونقل و مسکن در مرکز تحقیقات راه و شهرسازی در حال برگزاری است و در پنل اول با ریاست معاون حمل‌ونقل به بیان مشکلات، پیشنهادها و راهکارهای تشکل‌ها نسبت به هر یک از بخش‌ها پرداخته شد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی نشست هم اندیشی وزیر راه و شهرسازی با تشکل‌های حرفه‌ای رسمی صبح امروز مورخ یکشنبه ۹ اردیبهشت در مرکزتحقیقات راه، مسکن و شهرسازی کار خود را آغاز کرد.

شهرام اجتهادی مشاور وزیر راه و شهرسازی و دبیر اجرایی این همایش در ابتدای مراسم ضمن عرض خیرمقدم به حضار در این نشست اظهار داشت: امروز نخستین نشست هم‌اندیشی بیش از ۶۰ تشکل صنفی با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام می‌شود و پیشنهاد‌ها و راهکارهایی که قرار است توسط نمایندگان تشکل‌های حرفه‌ای مطرح شود برای مسئولان وزارت راه و شهرسازی از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: راهی که امروز در پیش گرفته شده است نشات گرفته از تاکیدات وزیر راه و شهرسازی بر استفاده از ظرفیت کارشناسی تشکل‌ها و انجمن‌ها است.

مشاور وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در جلسات برگزار شده  طی ۱۰ روز گذشته، علاقمندی انجمن‌ها و تشکل‌های حوزه حمل‌ونقل و مسکن و شهرسازی برای توسعه کشور مشهود بود.  لذا با اعتمادسازی و هم‌افزایی می‌توان مسیر توسعه را در پیش گرفت و طولی نخواهد کشید که شاهد ثمرات آن نیز خواهیم بود.

در ادامه، پنل اول نشست به ریاست مهرداد تقی زاده معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی و با حضور محمد رجبی رئیس انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی، رضا خادمی زاده رئیس هیئت مدیره کانون سراسری انجمنهای صنفی رانندگان حملونقل جاده‌ای کشور- بخش مسافر، مقصد اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، جمشید برزگر رئیس کانون انبوه سازان ایران، جواد اکبری رئیس انجمن مهندسان مشاور معمار و شهرساز و حمیدرضا سیفی رئیس انجمن صنفی کانون کارفرمایی کشور برگزار شد و هر یک از اعضا به بیان مشکلات هر یک از بخش ها و ارائه راهکارها پرداختند. 

محمد شکر چی زاده نیز در این نشست به تاریخچه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی پرداخت و گفت: بیش از ۱۵۰۰ پروژه تحقیقاتی در این مرکز انجام شده است و سالانه حدود ۴۰ دستورالعمل و نشریه  تدوین می‌شود که البته سال گذشته ۸۰ استاندارد ملی از مرکز تحقیقات تدوین شد.  همچنین سال ۹۶ بالغ بر ۴۶۰ گواهینامه فنی صادر شد.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی افزود:  این مرکز دارای ۸ آزمایشگاه منحصر به فرد است و محور اصلی فعالیت‌های آن تاب‌آوری شهری و ارتقا ایمنی حمل‌ونقل است.

گفتنی است، علیرضا محفوظی معاون حقوقی و امور مجلس، محمد راستاد رئیس سازمان بنادر و دریا نوردی،  هوشنگ عشایری مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران، حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان،  محمد جعفر علیزاده مدیرعامل سازمان مجری، مهرداد تقی زاده معاون حمل‌ونقل، امیر امینی معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع، سعید محمدزاده مدیرعامل شرکت راه‌آهن و داریوش امانی معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به همراه روسا و دبیران انجمن ها و تشکل‌های حرفه‌ای حمل‌ونقل، مسکن و شهرسازی در این نشست حضور دارند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #شهرسازی #حمل‌ونقل #معاون #تشکل‌های #انجمن #حرفه‌ای #مشاور #کانون #امروز #توسعه #تحقیقات #مهرداد #مدیرعامل #جاده‌ای #گذشته #افزود #اعتمادسازی #هم‌اندیشی #وزارت #نخستین #انجمن‌ها #گرفته #برگزار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نخستین نشست هم‌اندیشی وزیر راه و شهرسازی با تشکل‌های حرفه‌ای حمل‌ونقل و مسکن/ تاکید بر اعتمادسازی در راستای توسعه کشور

*

*


X https://sport45.site/