پرداخت ۹۴۳۴ میلیارد تومان تسهیلات به خریداران مسکن

تاریخ انتشار : یکشنبه 09 اردیبهشت 1397 - ساعت : 14:49

کد مطلب: 48899 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر امور اعتباری بانک مسکن خبر داد:

پرداخت ۹۴۳۴ میلیارد تومان تسهیلات به خریداران مسکن

مازندشورا: مدیر امور اعتباری بانک‌مسکن،‌ گفت: بانک مسکن طی سال گذشته موفق شد ۴۳۴ر۹ میلیارد تومان انواع تسهیلات باسپرده و بدون سپرده، برای خرید مسکن به متقاضیان در سراسر کشور پرداخت کند.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان این مطلب، اعلام کرد: بانک مسکن در دوازده ماه سال گذشته بیش از ۴۰۰ر۱۵ میلیارد تومان انواع تسهیلات مسکن به متقاضیان ساخت، خرید و تعمیر آپارتمان و واحدهای مسکونی پرداخت کرد که نسبت به پایان سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۱۱% افزایش داشته است.

محمدحسن علمداری افزود: در سال ۱۳۹۶ مجموعاً ۰۰۵ر۴۲۰ فقره قرارداد به مبلغ ۴۵۰ر۱۷ میلیارد تومان، تسهیلات پرداخت شده است که نسبت به سال ۱۳۹۵ از لحاظ تعداد 9 درصد و از لحاظ مبلغ نیز ۹ درصد، افزایش داشته است.

این مقام مسؤل در بانک مسکن، رشد مثبت در حجم پرداخت انواع تسهیلات بخش مسکن طی سال گذشته را عامل موثری در برون‌رفت بخش مسکن از رکود در سال ۱۳۹۶ عنوان کرد.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن همچنین درباره سهم حوزه ­های مختلف بازار مسکن از تسهیلات پرداخت شده به پایگاه خبری بانک مسکن، گفت: سال گذشته ۲۶ درصد از کل تسهیلات پرداختی در قالب تسهیلات مشارکت مدنی جهت احداث واحد مسکونی پرداخت شد و ۵۴ درصد از کل تسهیلات نیز در اختیار متقاضیان خرید مسکن قرار گرفت. همچنین ۸ درصد از کل تسهیلات پرداختی توسط بانک‌مسکن نیز در قالب تسهیلات جعاله (برای تعمیرواحد مسکونی) به متقاضیان ارائه شد.

علمداری در این باره تصریح کرد: بانک مسکن سبد تسهیلات را به گونه ­ای تعریف کرده که متقاضیان خرید مسکن در صورت نیاز، می­‌توانند از تسهیلات جعاله بصورت همزمان در کنار تسهیلات خرید مسکن استفاده کنند.

به گفته علمداری در سال گذشته تعداد واحدهای مسکونی ساخته شده با استفاده از تسهیلات ساخت بانک مسکن، معادل ۸۱۲ر۸۴ واحد مسکونی است.

علمداری در این باره تاکید کرد: تعداد تسهیلاتی که بانک‌مسکن در سال گذشته در قالب فروش اقساطی ناشی از انتقال سهم‌الشرکه به خریداران واحدهای مسکونی مورد مشارکت بانک پرداخت نموده است ۷۴۲ر۱۴۵ فقره می‌باشد.

تسهیلات فروش اقساطی ناشی از انتقال سهم‌الشرکه به تسهیلاتی گفته می­‌شود که در ابتدا به شکل تسهیلات مشارکت مدنی ساخت، در اختیار سازنده قرار می­‌گیرد اما بعد از تکمیل و فروش واحدهای نوساز به خریداران، امکان انتقال بخشی از تسهیلات مذکور به خریدار در قالب بازپرداخت اقساطی، فراهم می­‌شود.

بر اساس آمار اعلام شده توسط مدیر امور اعتباری بانک مسکن، روند ماهانه پرداخت تسهیلات خرید مسکن در سال گذشته نشان می­‌دهد، بیشترین حجم پرداخت ماهانه این نوع تسهیلات، در اسفند ۱۳۹۶ ثبت شده است که رقم آن بیش از ۷۳۷ر۱ میلیارد تومان بوده است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی

برچسب ها : #تسهیلات #پرداخت #گذشته #مسکونی #علمداری #میلیارد #اعتباری #متقاضیان #تومان #واحدهای #اقساطی #مشارکت #انتقال #تعداد #خریداران #پایگاه #استفاده #تسهیلاتی #سهم‌الشرکه #ماهانه #می­‌شود #جعاله #بانک‌مسکن #اعلام #افزایش #همچنین #پرداختی #اختیار #محمدحسن #انواع

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پرداخت ۹۴۳۴ میلیارد تومان تسهیلات به خریداران مسکن

*

*


X https://sport45.site/