مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4891 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 06 مرداد 1395 -ساعت : 16:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

چمران خبر داد

تشکیل صندوق ذخیره‌ تهران در دستور کمیسیون های شش گانه

مازندشورا: رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به طلب شهرداری تهران از دولت و مردم و نیز وجود مصوبه پرداخت مبالغی از سوی محل صندوق ذخیره ارزی برای شهر تهران،گفت: مدیریت شهری با توجه به این مطالبات، موضوع تشکیل صندوق ذخیره‌ای برای شهر تهران را در دستور کار قرار داده که باید در کمیسیون های شش گانه شورای شهر بررسی شود.

مازندشورا:

بلدیه|مهدی چمران گفت: بنا بر گزارش شهردار تهران در حال حاضر مردم تهران در خصوص عدم پرداخت عوارض و بدهی های خود، هزار و 600 میلیارد تومان به شهرداری تهران بدهی دارند و این در حالی است که طلب شهرداری از دولت در کنار مصوبه مجلس مبنی بر پرداخت یک میلیارد و 200 میلیون دلار ازمحل صندوق ذخیره ارزی نیز مطرح است.
چمران تاکید کرد: مجلس تاکنون دو بار برای پرداخت رقم مورد نظر از صندوق ذخیره ارزی مصوبه داشته است و البته تمام این بودجه فقط باید در بخش مترو و حمل و نقل شهری هزینه شود.
عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین با اشاره به بدهی شهروندان به شهرداری تهران گفت: عوارض ناشی از تغییر کاربری به تجاری و اداری ، عدم پرداخت عوارض تبدیل به رقم کنونی شده است اما نکته حائز اهمیت آن است که با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه ، شهرداری تهران به این مراکز به دلیل عدم پرداخت عوارض از طریق تعطیل کردن فشار نمی آورد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: پیشنهاد شهردار تهران مبنی بر تشکیل صندوق ذخیره‌ای برای شهر تهران در حالی مطرح شده است که اعضای کمیسیون ها علاقه مند به بررسی همه جانبه این موضوع هستند از این رو مقرر شد، کمیسیون های شش گانه با بررسی همه جانبه نظرات خود را در این خصوص مطرح کنند تا درباره آن تصمیم گیری شود.
چمران تاکید کرد: تشکیل صندوق ذخیره‌ برای شهر تهران یک فرصت است تا از این طریق این صندوق بتوان هزینه پروژه های دیگری را که احتیاج مالی دارند، تامین کرد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - صندوق - پرداخت - عوارض - چمران - شهرداری - کمیسیون - تشکیل - هزینه - اسلامی - شورای - بررسی - جانبه - تاکید - میلیارد - ذخیره‌ - شهردار - دارند - مصوبه - ذخیره -

نظر شما در مورد : تشکیل صندوق ذخیره‌ تهران در دستور کمیسیون های شش گانه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها