مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48910 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 -ساعت : 06:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حمایت مجلس از نظام شورایی کافی نیست/حق‌الجلسه شوراهای روستاها بسیار ناچیز است

رئيس شورای عالی مازندران:

حمایت مجلس از نظام شورایی کافی نیست/حق‌الجلسه شوراهای روستاها بسیار ناچیز است

مازندشورا: رئيس شورای عالی مازندران گفت: باید از نظام شورایی حمایت شود و در این بخش مجلس شورای اسلامی حمایت کافی از شوراها داشته باشد که اکنون این حمایت کافی نیست.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، فرزین محمودی‌پاتی‌، یک‌شنبه‌شب در همایش استانی بزرگداشت روز شوراها که در سالن امیرالمومنین(ع) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا برگزار شد، اظهار کرد: بخش‌هایی در راستای نظام مدیریت واحد در دست انجام است که اگر اتفاق بیفتد بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.

وی افزود: شوراهای شهر و روستا، جامعه‌ای بزرگ و مؤثر هستند که می‌تواند یکی از ارکان مهم برای تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی باشند.

رئیس شورای عالی مازندران گفت: شوراها با توجه به وظایفی که برعهده دارند نقش اساسی در جامعه دارند اما هنوز به تکامل نرسیده‌اند و اکنون در دوران نوجوانی قرار دارند و باید گام‌های مثبت و مؤثری برداشته شود و با استفاده از تجربه‌های مختلف، کمال ایجاد شود.

این مسؤول با بیان اینکه مردم انتظار دارند شورها برای توسعه شهرها و عمران و آبادانی وارد کار شوند؛ یادآور شد: عدم وجود نظام آموزشی مدون برای شوراها یکی از مشکلات در این بخش است که باید از تجارب خوب شوراهای موفق الگوبرداری شود.

محمودی‌پاتی‌افزود: آموزش شوراها گامی رو به جلو است که در حال انجام است و امیدواریم با توسعه این بخش و افزایش هم‌گرایی و هم‌دلی شاهد توسعه همه‌جانبه باشیم.

وی یکی از چالش‌های مهم شوراها را عدم هم‌گرایی اعلام کرد و بیان داشت: اعضای شوراهای اسلامی باید برای منافع عام در برابر منافع خاص تلاش کنند و با تفکر برنامه‌محور مسائل و مشکلات را حل و فصل کنند.

رئیس شورای عالی مازندران گفت: باید از نظام شورایی حمایت شود و در این بخش مجلس شورای اسلامی حمایت کافی از شوراها داشته باشد که اکنون این حمایت کافی نیست.

این مسؤول خطاب به استاندار مازندران اظهار کرد: ما به عنوان شورای استان‌ها در مازندران اکنون اجاره‌نشین هستیم و اولین تهدید برای این شورا، تهدید به جابه‌جایی اتاق است که امیدواریم برای تأمین اتاق همکاری لازم انجام و همراهی شود.

محمودی‌پاتی‌ افزود: حق‌الجلسه شوراهای روستاها بسیار ناچیز است و امیدواریم بررسی لازم در این بخش انجام شود و استانداری برای رسیدن حق و حقوق این افراد همراهی کند.

وی گفت: اکنون استان مازندران دارای 8 هزار و 140 عضو شورای اسلامی شهر و روستا است که از این تعداد  7 هزار و 824 نفر در شورای اسلامی روستاها و 316 هزار نفر در شورای اسلامی شهر عضویت دارند.

86002/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورا - شورای - اسلامی - شوراها - مازندران - دارند - شوراهای - اکنون - حمایت - توسعه - امیدواریم - مشکلات - روستاها - تهدید - منافع - همراهی - شورایی - نکا - مجلس - هم‌گرایی - حق‌الجلسه - روستا - افزود - ناچیز - بسیار - اظهار - مسؤول - محمودی‌پاتی‌ -

نظر شما در مورد : حمایت مجلس از نظام شورایی کافی نیست/حق‌الجلسه شوراهای روستاها بسیار ناچیز است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*