تداوم ناله‌ها؛ در زمان تولید عالی

تاریخ انتشار : دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 - ساعت : 09:00

کد مطلب: 48915 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آیا این گره‌ها کور است؟

تداوم ناله‌ها؛ در زمان تولید عالی

مازندشورا: تولیدکننده بخش کشاورزی مازندران در نشسست فعالان بخش خصوصی و دولتی گفت: همه از مازاد تولید خوشحال هستند اما در مازندران باید از مازاد تولید نالید چرا که صنایع تبدیلی در مازندران نداریم تا اقدام به فرآوری کنیم.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، با برگزاری نشست بررسی مسائل و مشکلات بخش خصوصی در اتاق بازرگانی مازندران فعالان اقتصادی فرصتی پیدا کردند تا درد دل‌های خود را رو در رو با دولتی‌ها بیان کنند تا شاید چاره‌ای برای حل مشکلات فراوان آنان اندیشیده شود.

*نخستین گروه در این مراسم بخش صنعت بود که از قوانینی که مجلس شورای اسلامی وضع می‌کنند گله‌مند بودند و بیان کردند: همیشه بحث اقتصادی بر روی میز بوده است و قوانین برای کمک به بخش خصوصی با نگاه مثبت تصویب می‌شد اما هرچه که جلوتر رفتیم چیزی از اجرای قوانین ندیدیم.

*درخواست آنها از مجمع نمایندگان این بود قوانینی را به نفع بخش خصوصی تصویب نکنند بلکه تلاش کنند قوانین موجود به درستی اجرا شود.

این قشر از وظیفه‌مندی که برای آنها برای ایجاد اشتغال تبیین شد گله‌مند بودند و اظهار کردند: مسؤولیت ایجاد اشتغال بر عهده دولت است اما این مسؤولیت بر عهده بخش خصوصی گذاشته شد و ما هم برای اینکه به جوانان و تحصیلکرده‌ها کمک کنیم از این امر سرباز نزدیم و تلاش می‌کنیم تا در حد مقدورات از جوانان استفاده کنیم.

ارزش افزوده از دیگر مشکلاتی بود که این افراد مطرح کردند و به گفته آنان پرداخت ارزش افزوده باید از سوی مصرف کننده باشد در حالی که تولیدکننده آن را پرداخت می‌کند و این امر مانع رونق تولید می‌شود.

مشکلاتی که تامین اجتماعی برای فعالان اقتصادی ایجاد می‌کند از دیگر انتقادات آنان به دولتی‌ها بود به طوری که 30 درصد حقوق افرادی که در آن واحد مشغول فعالیت هستند را پرداخت می‌کنند تا تامین اجتماعی هزینه درمان را پرداخت کند  اما این سازمان زیربار نمی‌رود.

*فعالان اقتصادی حوزه کشاورزی گروه دیگری بودند که در حضور استاندار و نمایندگان مجلس مشکلات خود را بیان کردند.

آنها از شعار درمانی گله‌مند بودند و گفتند، تا مدیران دستگاه‌های اجرایی پاکدست نشوند شعارها عملی نمی‌شود.

اتحادیه صیادی از پایدار نبودن شغل در این واحد اظهار نگرانی کرد و گفت: در این صنعت شغل ایجاد شد اما ممکن است پایدار نباشد چرا که جایگاه ثابتی ندارد و اگر قرار است در این حوزه صادرات خوبی داشته باشیم باید جدی‌تر عمل کنیم.

اگر با وضعیتی که برای ما درست شد تولید را کنار بگذاریم چقدر باید صرف واردات محصولات آبزی‌پروری شود؟! همه این موارد از زیان‌هایی است که به کشور وارد می‌شود.

این بخش از بی‌برنامگی سازمان تامین اجتماعی ابراز نارضایتی کردند و گفتند: سازمان تامین اجتماعی  صنعت صیادی را سخت و زیان‌آور به حساب نمی‌آورد.

نماینده اتحادیه باغداران نیز در این نشست گفت: مصوبات خوبی قانون‌گذار در مجلس تصویب می‌کند اما در اجرا موفقیتی حاصل نمی‌شود چرا که دستگاه‌های اجرایی مطلع از  قوانین جاری کشور نیستند.

*بخش کشاورزی و تولید هنوز نمی‌توانند حق و حقوق خود را بگیرند در حالی‌ که عمده امرا معاش مردم در مازندران کشاورزی است و باید توجه جدی به این بخش شود اما هنوز رشدی در این بخش شاهد نبودیم و به اهداف مورد نظر دست نیافتیم.

برای کشاورزی برنامه‌ای وجود ندارد و کشاورز نمی‌داند چه محصولی را در چه زمان مناسبی بکارد و محصولی مانند پرتقال که یک‌سال برای آن زحمت کشیده می‌شود براحتی بر روی درخت خراب می‌شود و دور ریخته می‌شود.

*نهال پرتقالی که در مازندران ترویج به کشت شد برای مناطق سردسیری مناسب نیست، سوال ما این است در جهاد کشاورزی کسی نبود آموزش لازم را بدهد و بگوید این محصول به درد مازندران نمی‌خورد؟!

همه از مازاد تولید خوشحال هستند اما در مازندران باید از مازاد تولید نالید چرا که صنایع تبدیلی در مازندران نداریم تا اقدام به فرآوری کنیم؟

*نماینده اتحادیه مرغداران گفت: در مازندران 120 میلیون قطعه جوجه‌ریزی گوشتی انجام می‌شود اما دامدار باید گدایی ذرت کند و این تدبیر ناامیدی برای تولیدکننده به همراه دارد.

نشست بررسی مسائل و مشکلات بخش خصوصی در اتاق بازرگانی مازندران با مسؤولان دولتی با دل‌گفته‌های و گلایه‌های فعالان این بخش در حضور نمایندگان مردم در پارلمان و نماینده دولت در استان در حالی برگزار شد که مثل همیشه دردها بیان شد اما گره کور حل مشکلات؛ بعد از طرح مسئله عمل و کمک برای بهتر شدن شرایط است که تاکنون از این نشست‌ها کمتر نتیجه‌ای به بار نشسته است...

86035/ج

 


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مازندران #تولید #کشاورزی #خصوصی #اقتصادی #تامین #ایجاد #پرداخت #قوانین #فعالان #مشکلات #می‌کند #مجلس #اجتماعی #نماینده #اتحادیه #تصویب #نمایندگان #گله‌مند #گفتند #پایدار #ندارد #مازاد #اجرایی #صیادی #نمی‌شود #محصولی #دستگاه‌های #جوانان #دولتی‌ها #قوانینی #بازرگانی #مسائل #بررسی #همیشه #اشتغال #مشکلاتی #افزوده #مسؤولیت #اظهار #تولیدکننده

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تداوم ناله‌ها؛ در زمان تولید عالی

*

*


X https://sport45.site/