برگزاری مراسم احیای انتظار در مساجد شهرهای مازندران

تاریخ انتشار : دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 - ساعت : 10:30

کد مطلب: 48920 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران خبر داد

برگزاری مراسم احیای انتظار در مساجد شهرهای مازندران

مازندشورا: مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: به منظور تعمیق فرهنگ انتظار در جامعه ، مراسم احیای انتظار در مساجد شهرهای مازندران برگزار می‌شود.

مازندشورا:حجت‌الاسلام ناصر شکریان‌امیری امروز در گفت‌وگو با تبریک بمناسبت فرا رسیدن میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر(عج) و با اشاره به اهمیت باشکوه‌تر برگزار شدن جشن نیمه شعبان، اظهار کرد: در دین مبین اسلام و آموزه‌های دینی و اسلامی مسئله مهدویت و ظهور آخرین منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان(عج) از اساسی‌ترین و اصلی‌ترین موضوعات بحث ادیان مختلف در دین مبین اسلام است و یک باور اعتقادی و دینی است که باید در جوامع اسلامی در حوزه‌های مختلف مسئله مهدویت و ظهور تبیین شود و ترویج و توسعه فرهنگ مهدوی می‌تواند سعادت و تعالی را در جوامع اسلامی و انسانی به‌همراه داشته باشد.

وی در ادامه مسئله مهدویت و آموزه‌های فرهنگ انتظار را دارای دامنه وسیع و گسترده‌ای دانست و افزود: ما به عنوان منتظران مصلح جهانی باید به سیره نورانی ایشان عمل کنیم و امروز جهان بیشتر از همیشه تشنه معارف مهدوی است و باید برای ترویج و نشر فرهنگ مهدوی تلاش کنیم.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به بحران‌های امروز جوامع اسلامی در منطقه و جهان اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به معضلات و مشکلات امروز منطقه و جهان اسلام و برنامه‌ریزی‌های دشمنان و مستکبرین عالم، تنها راه حل برون‌رفت از مشکلات و معضلات درک درست جوامع اسلامی از فرهنگ انتظار است و باید با ترویج آموزه‌های مهدوی خود را در برابر این بحران‌ها و چالش‌ها بیمه کنند.

این مسؤول در ادامه تبیین آموزه‌ها و اندیشه‌های مهدوی را در اولویت فعالیت‌های فرهنگی دانست و تاکید کرد: مهم‌ترین مولفه در فرهنگ انتظار امید به آینده است و این فرهنگ متعالی‌ترین راه برای رسیدن به تکامل و تعالی است.

شکریان‌امیری به برخی مفاهیم در فرهنگ انتظار اشاره کرد و گفت: انتظار موجب به وجود آمدن حالت آمادگی می‌شود برای آنچه انتظار دارند و ضد آن یأس و ناامیدی بوده لذا هر چه انتظار بیشتر باشد، آمادگی نیز بیشتر است.

وی با اشاره به هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن جشن‌های نیمه شعبان و جشن ولادت حضرت ولی عصر (عج) ، اظهار کرد: اعتقاد به اندیشه‌های مهدوی بدون اعتقاد به ولایت فقیه معنی و مفهومی ندارد و اعتقاد به مهدویت بدون اعتقاد به ولایت فقیه در عصر غیبت،‌ ناقص است و باید با درک درست از مفهوم ولایت در عصر غیبت خود را آماده کنیم و این یک نوع تمرین برای آمادگی در عصر غیبت بشمار می‌رود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در پایان به برنامه‌های ویژه نیمه شعبان اشاره کرد و گفت: اعزام مبلغ و برگزاری مراسم جشن ولادت امام عصر(عج) توسط هیأت‌های مذهبی سراسر استان و همچنین ایستگاه‌های صلواتی و ویژه‌برنامه‌های مراسم اعتکاف انتظار و احیای انتظار در شب نیمه شعبان برخی از مساجد شهر و روستای استان برگزار می‌شود.

86018/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #انتظار #فرهنگ #اسلامی #مهدوی #اشاره #امروز #شعبان #مهدویت #مازندران #اعتقاد #جوامع #ترویج #ادامه #ولایت #آمادگی #بیشتر #آموزه‌های #مسئله #اسلام #مراسم #برگزار #مشکلات #معضلات #منطقه #اندیشه‌های #ولادت #استان #تبلیغات #برگزاری #احیای #مساجد #مختلف #اظهار #مدیرکل #تبیین #باشکوه‌تر #تعالی #شکریان‌امیری #بشریت #دانست

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : برگزاری مراسم احیای انتظار در مساجد شهرهای مازندران

*

*


X https://sport45.site/