نمی‌توانیم با خشکسالی مقابله کنیم

تاریخ انتشار : دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 48945 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل هواشناسی مازندران:

نمی‌توانیم با خشکسالی مقابله کنیم

مازندشورا: مدیرکل هواشناسی استان مازندران گفت: نمی‌توانیم با خشکسالی مقابله کنیم و باید با آن سازگاری داشته باشیم.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سیدمحمدرضا رضوی بعد از ظهر امروز در حاشیه اولین همایش ملی راهبردهای منابع آب و چالش‌های زیست‌محیطی که در دانشگاه کشاورزی ساری برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قطعا با خشکسالی نمی‌توانیم مقابله کنیم و باید با آن سازگاری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه سال‌هایی که کم‌آبی داریم باید نگرش‌مان را نسبت به مصرف آب تغییر دهیم، افزود: باید نوع کشت و کارمان را تغییر دهیم، حداقل باید بهینه‌سازی مصرف قرص آب را داشته باشیم نه اینکه مثل سال‌هایی که ترسالی را داریم که تعدادشان هم کاهش پیدا کرده است.

مدیرکل هواشناسی استان مازندران با اشاره به اینکه در 13 سال اخیر دو سال ترسالی داشتیم و بقیه عمدتا خشکسالی بوده است، بیان کرد: باید یک روشی را اتخاذ کنیم تا بتوانیم که مصرف بی‌رویه آب از بین برود، نوع کشت و محصول‌مان را باید تغییر دهیم.

این مسؤول ادامه داد: اینکه از کجا بخواهیم آب بیاوریم امری محال است و راهکاری در حد حرف است و نمی‌توانیم به عمل برسانیم در نتیجه قطعا دچار بحران و خسارت می‌شویم.

رضوی با بیان اینکه بخش زیادی از کشور در مقابله با خشکسالی ناتوان بوده است و ناکام مانده‌ایم خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد مازندران را همین ورطه‌ای می‌افتد که جنوب کشور دچار آن شده است باید مراقب باشیم. 

*موضوع آب به عنوان چالش جدی در دهه‌های اخیر است

معاون امور حقوقی و مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موضوع آب به عنوان چالش جدی در دهه‌های اخیر است.

سید هادی حسینی در حاشیه نخستین همایش راهبردی منابع آب و چالش‌های زیست محیطی در دانشگاه ساری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موضوع آب به عنوان چالش جدی در دهه‌های اخیر است و جنگ بر سر آب جنگی‌است که در بسیاری از کشورها پیش رو است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات مهم حوزه آب موضوع فرهنگ مصرف است، افزود: در تاریخ ایران مردم در مناطق مختلف مانند کویر از قنات استفاده می‌کردند و در مازندران نیز به آببندان‌ها مورد استفاده واقع شده است.

معاون امور حقوقی و مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با بیان اینکه با کاهش بارندگی‌ها در کشور دچار چالش شدیم، بیان کرد: سبک زندگی در مصرف آب از نکاتی است که باید به آن توجه شود، کشورهایی در دنیا بوده‌اند که با مدیریت بر مصرف مشکلات حوزه آب را حل کرده‌اند.

این مسؤول با بیان اینکه با کمتر و بهتر مصرف کردن می‌توان چالش‌های آب را حل کرد، یاد آور شد: امید است با ارائه مقالات خوب اندیشمندان آب و محیط زیست بتوانیم با کمبودها در حوزه آب مبارزه کرده تا مردم دچار چالش نشوند.

انتهای پیام /86041/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #اینکه #مازندران #خشکسالی #موضوع #باشیم #دهه‌های #تغییر #چالش‌های #عنوان #فرهنگ #مقابله #نمی‌توانیم #استفاده #ادامه #مشکلات #معاون #وزارت #حقوقی #ارشاد #اسلامی #مسؤول #داریم #منابع #دانشگاه #همایش #حاشیه #هواشناسی #خبرنگاران #اظهار #ترسالی #افزود #مدیرکل #سال‌هایی #بتوانیم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نمی‌توانیم با خشکسالی مقابله کنیم

*

*


X https://sport45.site/