اصلاح ۱۶ نقطه پرحادثه در استان همدان طی سال ۹۶

تاریخ انتشار : سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 - ساعت : 10:58

کد مطلب: 48967 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون راهداری استان همدان خبر داد:

اصلاح ۱۶ نقطه پرحادثه در استان همدان طی سال ۹۶

مازندشورا: معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان از اصلاح و رفع ۱۶ نقطه پرحادثه استان در سال گذشته خبر داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، حمید پرورشی خرم در گفتگویی با اشاره به وجود ۷۰ نقطه پرحادثه مصوب استان گفت: ۱۶ نقطه در سال ۹۶ رفع شده و تعداد ۵ نقطه هم در قالب پروژه در سطح استان در حال اصلاح است.

وی افزود: از محل اعتبارات استانی ۹ نقطه نیز عقد قرارداد شده و در حال اجرای عملیات است.

پرورشی ادامه داد: بقیه نقاط هم توسط مشاور ذیصلاح مطالعه شده است و به محض ابلاغ اعتبار و طرح مربوطه اقدامات اجرایی آغاز خواهد شد.

معاون راهداری استان همدان به جایگاه راه‌های ارتباطی استان در کشور اشاره کرد و گفت: چهار عامل انسانی، وسیله نقلیه، شرایط جوی و جاده سهم بسزایی در تصادفات دارد که طبق نظر کارشناسان امر سهم جاده در تصادفات استان در سال گذشته کمتر از یک درصد است.

پرورشی خرم با اشاره به اینکه تصادف حاصل نقش‌آفرینی موارد متعددی است، ابراز کرد: اگر بخواهیم مهمترین عامل در جهت کاهش سوانح رانندگی را در نظر بگیریم، می‌توان به رعایت سرعت مجاز و احترام به قوانین و مقررات اشاره شود.

وی افزود: بیشتر تصادفات استان بر اثر واژگونی است و در تصادفات از نوع واژگونی خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان، عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه و عدم رعایت سرعت مجاز از این نوع تصادفات است.

این مسئول با بیان اینکه این اداره کل در راستای وظیفه ذاتی خود نسبت به ارتقاء راه‌های حوزه استحفاظی خود اقدام می‌کند، یادآور شد: لکه‌گیری در پوشش راه‌های استان، درزگیری، خط‌کشی، تهیه و نصب تابلو و علائم، تهیه و نصب حفاظ‌های بتونی گاردریل، اجرای خاک‌ریزهای بازدارنده، تسطیح و رگلاژ شانه‌ها، تهیه و اجرای روشنایی طولی و نقطه‌ای، شانه سازی و تعدیل شیب شیروانی از جمله اقدامات اجرایی در بحث ایمنی راه‌ها است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #استان #تصادفات #اشاره #همدان #پرورشی #راه‌های #راهداری #اجرای #وسیله #نقلیه #اینکه #واژگونی #رعایت #افزود #پرحادثه #اصلاح #اداره #معاون #اقدامات #اجرایی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اصلاح ۱۶ نقطه پرحادثه در استان همدان طی سال ۹۶

*

*


X https://sport45.site/