طرح ایران مهارت در مازندران اجرایی می‌شود

تاریخ انتشار : سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 - ساعت : 15:00

کد مطلب: 48974 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل فنی و حرفه ای مازندران:

طرح ایران مهارت در مازندران اجرایی می‌شود

مازندشورا: مدیرکل فنی و حرفه‌ای مازندران گفت: طرح ایران مهارت در 9 مازندران در حال حاضر اجرا شده و بنا درایم این طرح را در سطح استان گسترش دهیم.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سیدحسین درویشی صبح امروز در گردهمایی مربیان مراکز دولتی و آموزشگاهای آزاد آموزش فنی‌وحرفه‌ای اظهار کرد: فعالیت فنی‌وحرفه‌ای برای توسعه اشتغال طراحی شده است و برای اجرای موفق آن نیاز به همکاری مدارس، دانشگاه‌ها است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر داشتن مهارت یکی از نیازهای اساسی انسان است، تصریح کرد: بسیاری از مشکلات اقتصادی و بیکاری ما به دلیل عدم مهارت افراد به ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای مازندران خاطر نشان کرد: مراکز فنی‌وحرفه‌ای با برنامه‌ریزی مدون زمینه تقویت روحیه کارآفرینی در بین جوانان جویایی کار را فراهم می‌کند.

وی با اعلام اینکه سازمان آموزش و فنی‌وحرفه‌ای کشور طرح آمایش سرزمینی و نیازسنجی را در دستور کار خویش قرار دارد، گفت: رشته‌های متناسب با نیاز کشور در فنی‌وحرفه‌ای در حال شناسایی و تشکیل است و روند خدمات فنی‌وحرفه‌ای باید حتی در سطح روستاها هم گسترش پیدا کند.

درویش با اعلام اینکه رشته‌های تعریف شده برای فنی‌وحرفه‌ای مورد حمایت دولت قرار می‌گیرد،افزود: دولت تسهیلات مورد نیاز برای آموزش دیدگان فنی‌وحرفه‌ای اختصاص می‌دهد.

وی اضافه کرد: مهارت‌آموزی نیاز روز جامعه است که در سطح دانشگاه‌ها مغفول مانده است و برای برون‌رفت از این موضوع آموزش سفارشی در دستور کار این سازمان و متناسب با نیاز دانشگاه‌ها تعریف شده است.

مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای مازندران با اعلام اینکه طرح‌های زودبازده  و اشتغالزا در حال حاضر نیاز کشور است، یادآور شد: سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای در این حوزه برنامه مدونی را تعریف کرده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده در این سازمان برای پرسنل نظام وظیفه، گفت: این سازمان به صورت جدی برای ارائه آموزش و مهارت لازم اهتمام دارد.

درویش با اعلام اینکه طرح ایران مهارت در سطح استان مازندران در حال پیگیری است، افزود: این طرح در 9 شهر استان اجرایی شده و برنامه داریم در همه شهرهای استان گسترش دهیم.

به گزارش فارس، در طرح ایران مهارت دانش‌آموزان مکلف می‌شوند که دوره‌های مهارتی که برای آنها پیش‌بینی شده است را بگذرانند و ساز و کار آن بین فنی‌وحرفه‌ای و آموزش و پرورش تعریف شده است.

86004/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #فنی‌وحرفه‌ای #مهارت #آموزش #اعلام #اینکه #مازندران #تعریف #دانشگاه #مدیرکل #استان #دانشگاه‌ها #درویش #برنامه #گسترش #افزود #رشته‌های #اجرایی #گزارش #برنامه‌ریزی #دستور #مراکز #متناسب

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : طرح ایران مهارت در مازندران اجرایی می‌شود

*

*


X https://sport45.site/