قطع بی‌رحمانه 40 اصله درخت در جنگل خلیل‌شهر بهشهر + تصاویر

تاریخ انتشار : سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 - ساعت : 15:00

کد مطلب: 48976 چاپ به اشتراگ گذاشتن

گزارش مردمی/

قطع بی‌رحمانه 40 اصله درخت در جنگل خلیل‌شهر بهشهر + تصاویر

مازندشورا: حافظان منابع طبیعی و محیط زیست مازندران با ارسال تصاویری از قطع 40 اصله درخت جوان در جنگل خلیل‌شهر بهشهر خواستار شناسایی و مجازات عاملان این اقدام بی‌رحمانه شدند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، پیش از ظهر امروز گزارشی مردمی از قطع درختان جوان در جنگل‌های خلیل‌شهر بهشهر به دست‌مان رسید که تصاویر پیوستی نشان می‌دهد سن این درختان بین 10 تا 15 سال است و به طرز خشونت‌آمیزی که گویا عجله و تعمدی برای این کار بوده است؛ قطع شده‌اند.

این درختان که گفته شده است، تعدادشان به 40 اصله می‌رسد و با اره موتوری قطع شده‌اند؛ از نوع ممرز، شیردار، ون و گونه‌های دیگر است که تعدادی از آنها همچنان روی زمین مانده و تعدادی دیگر منتقل شده است.

گزارش مردمی حاکی از این است که قطع درختان در منطقه جنگلی واقع در کشیرخیل و در محدوده‌ای معروف به «لیلم» انجام شده که طی سال‌های گذشته نیز در همین منطقه چنین تجاوزاتی به عرصه منابع طبیعی صورت گرفته اما با آنها برخورد نشده است.

حافظان محیط زیست و منابع طبیعی مازندران با انتقاد از اداره‌کل منابع طبیعی استان و بهشهر خواستار شناسایی عاملان این اقدام بی‌رحمانه و مجازات آنها شدند.

به گزارش فارس با توجه به نقشه جغرافیایی، مکان قطع درختان در فاصله‌ای نزدیک به مناطق مسکونی است و تا جاده اصلی بهشهر به گرگان کمتر از 4 کیلومتر فاصله دارد و به‌راحتی می‌توان با خودروی شخصی خود را به این محل رساند.

منتظر پاسخ و پیگیری اداره‌کل منابع طبیعی مازندران - ساری و نمایندگی آن در اداره بهشهر هستیم که افکار عمومی را از اقدامات انجام‌شده خود نسبت به این موضوع مطلع سازند.

86001/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #بهشهر #درختان #طبیعی #گزارش #منابع #مردمی #جنگل #اداره‌کل #مازندران #تعدادی #خلیل‌شهر #تصاویر #بی‌رحمانه #منطقه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : قطع بی‌رحمانه 40 اصله درخت در جنگل خلیل‌شهر بهشهر + تصاویر

*

*


X https://sport45.site/