افزایش چندبرابری قیمت نهادهای کشاورزی

تاریخ انتشار : سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:16

کد مطلب: 48979 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران مطرح کرد

افزایش چندبرابری قیمت نهادهای کشاورزی

مازندشورا: مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران از افزایش چند برابری قیمت نهادهای کشاورزی در طول کمتر از سه ماه خبر داد و گفت: این نهاده‌ها در افزایش هزینه‌ها موثر است ولی زمانی که محصولات ما به بار می‌نشیند ما دغدغه فروش داریم.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، این روزها کشاورزان مازندران در حال تکاپو هستند که بتوانند باوجود مسائل و مشکلات بسیار محصولات باکیفیت را تولید و عرضه کنند.

با توجه به مشکلات کم‌آبی که در سال‌های اخیر با آن مواجه بودند و امسال به‌صورت ویژه‌تر خود را نشان داد کشاورزان مازندران به‌دنبال این هستند با مصرف کم آب بهترین تولید را داشته باشند.

کشاورزان مازندران هر روز تقریبا باید نگران باشند از یک سو نگران شرایط آب و هوایی که یک‌باره موجب بروز خسارت می‌شود ازسویی دیگر هنگام تولید دست‌شان خالی است با این حال باید هزینه‌های تولید را تأمین کنند و موضوعی که آنان را دلسرد و ناامید می‌کند هنگام فروش است که باید محصولی که برای تولید آن متحمل پرداخت هزینه‌ها بالا شدند باید با پایین‌ترین قیمت و در مواردی با ضرر و زیان به فروش برسانند.

در شرایطی که کشاورزان مازندران تمام تلاش‌شان این است که محصول باکیفیتی تولید کنند شاهد افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی هستیم به‌عنوان قیمت سموم و کودهای شیمیایی طی دو یا سه ماه اخیر حدود چندبرابر شده که شوک دیگری برای جامعه کشاورزی محسوب شده و جبران هزینه‌ها در توان دست‌های پینه‌بسته و ترک‌خورده کشاورزان نیست.

* گرانی نهاده‌های کشاورزی باغداران را نگران کرد

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران در این‌باره ، اظهار کرد: محصولات سردرختی مازندران از جمله کیوی، پرتقال، نارنگی، هلو و شلیل گل‌دهی و میوه‌دهی خوبی دارند.

محمدرضا شعبانی ادامه داد: برف روزهای پایانی فروردین ماه به برخی از محصولات در ارتفاعات مازندران خسارت وارد کرد ولی عمده محصولات سردرختی استان در مناطق دشتی است که وضعیت خوبی دارند.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با اشاره به اینکه بحث مبارزه با آفات در دستور کار ما قرار دارد، اضافه کرد: موضوعی که مورد تأکید ما بوده بحث مدیریت آبیاری به‌دلیل عدم بارش مناسب است تا در فصل گرم سال با مشکل مواجه نشوند و با مصرف کمترین آب بهترین نتیجه را بگیرند.

شعبانی با اعلام اینکه این روزها بحث گرانی نهاده‌های کشاورزی باغداران را نگران کرده است، تصریح کرد: قیمت همه نهاده‌ها چندین برابر گران شده به‌عنوان نمونه سمی که چهار ماه پیش 30 هزار تومان بوده امروز به 80 هزار تومانی یعنی سه برابر رسیده است.

وی با بیان اینکه هیچ ناظری بر قیمت سموم نداریم، افزود: قیمت سم و کود و ادوات کشاورزی در حال گران شدن است و هزینه تولید در حال افزایش است که این امر قدرت رقابت را از ما می‌گیرد.

*افزایش قیمت چندبرابری در طول کمتر از سه ماه

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران تصریح کرد: افزایش قیمت چند برابر را در طول کمتر از سه ماه داریم که این نهاده‌ها در افزایش هزینه‌ها موثر است ولی زمانی که محصولات ما به بار می‌نشیند ما دغدغه فروش داریم.

شعبانی با تأکید بر اینکه تأمین این هزینه‌ها از توان کشاورز خارج است که تغییر شغل را به همراه دارد،خاطرنشان کرد: بحث تسهیلات بانکی با سود بالایی ارائه می‌شود.

به گزارش فارس، باران بیاید، برف ببارد محصول خراب شود ولی این کشاورز است که همواره تلاش می‌کند تولید داشته باشد با وجود اینکه جامعه کشاورزان مازندران  همواره امید دارند که مشکلات حل شود.

86034/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مازندران #تولید #باغداران #کشاورزان #کشاورزی #افزایش #محصولات #اینکه #اتحادیه #نگران #هزینه‌ها #مدیرعامل #دارند #نهاده‌های #شعبانی #برابر #مشکلات #کشاورز #سردرختی #همواره #داریم #تصریح #نهاده‌ها #جامعه #تأکید #هنگام #مواجه #بهترین #روزها #گزارش #چندبرابری #باشند #خسارت #محصول #می‌کند #موضوعی #تأمین #به‌عنوان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : افزایش چندبرابری قیمت نهادهای کشاورزی

*

*


X https://sport45.site/