قطع درختان به قصد انتقام‌جویی از منابع طبیعی

تاریخ انتشار : سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:16

کد مطلب: 48980 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در تایید خبر فارس عنوان شد

قطع درختان به قصد انتقام‌جویی از منابع طبیعی

مازندشورا: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهشهر درباره قطع درختان جوان در شهر خلیل‌شهر اعلام کرد که این اقدام در پی انتقام‌جویی از حافظان منابع طبیعی صورت گرفت و عاملان آن نیز شناسایی و دستگیر شدند.

مازندشورا:  به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، در پی انتشار خبری مبنی بر «قطع بی‌رحمانه 40 اصله درخت در جنگل خلیل‌شهر بهشهر»، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهشهر دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: روز هفتم اردیبهشت‌ماه از سوی قرق‌بانان و مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان و با دستور قضایی یک واحد کوره تولید ذغال غیرمجاز در منطقه «لیلم» در جنگل خلیل‌شهر و در حوزه منابع طبیعی تخریب شد.

وی افزود: همچنین متخلفان که دو برادر بودند تعدادی دام را جمع‌آوری و در اراضی تحت حفاظت منابع طبیعی تعلیف می‌دادند و در نظر داشتند مکانی را برای نگهداری دام در اراضی منابع طبیعی ایجاد کنند که با هوشیاری قرق‌بانان و اقدام قضایی از این کار جلوگیری به‌عمل آمده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهشهر بیان کرد: متخلفان در پی انتقام‌جویی از مأموران و حافظان منابع طبیعی برآمدند و بین ساعت 4 تا 5 صبح امروز بی‌رحمانه درختان جوان به تعداد 33 اصله از نوع ممرز، شیردار و افرا به قطر 10 تا 12 سانتی‌متر که همه دست‌کاشت بودند را قطع کردند.

این مسؤول ادامه داد: با هوشیاری نیروهای حفاظتی و در همان ساعات وقوع جرم، دو متخلف که اهل و ساکن خلیل‌شهر هستند دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند که به‌طور قطع با آنها به‌شدت برخورد می‌شود.

باقری با بیان اینکه نباید اجازه بدهیم اراضی و منابع طبیعی دستخوش سودجویی قرار بگیرند، تصریح کرد: تعلیف دام در محدوده حفاظت‌شده منابع طبیعی جرم تلقی می‌شود، باید از درختان به‌ویژه درختان جوان حفاظت کنیم زیرا حیات و طراوت انسان‌ها و سایر موجودات در گرو وجود این نعمت‌های خدادادی است که به‌عنوان امانت به‌دست ما سپرده شده‌اند.

وی بیان کرد: نیروی یگان حفاظت منابع طبیعی به اندازه کافی در منطقه جنگلی خلیل‌شهر و سایر مناطق تحت حفاظت حضور دارند، ضمن اینکه با اجرای طرح تنفس جنگل‌ها، همه نیروهایی که در بهره‌برداری و جنگل‌کاری بودند به بخش حفاظت اضافه شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهشهر در پایان با تأکید بر اینکه این اداره در چارچوب وظایف خود با هرگونه اقدام مغایر با قانون برخورد می‌کند، گفت: منابع طبیعی هیچ تعارفی با متخلفان ندارد و در برابر اقدامات سودجویانه یا تلافی‌جویانه آنها نیز هیچ اغماضی صورت نمی‌گیرد.

86001/ج   


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #طبیعی #منابع #حفاظت #جنگل #درختان #بهشهر #اداره #خلیل‌شهر #اینکه #قضایی #متخلفان #اراضی #آبخیزداری #هوشیاری #برخورد #تعلیف #اقدام #مأموران #انتقام‌جویی #شهرستان #بی‌رحمانه #قرق‌بانان #منطقه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : قطع درختان به قصد انتقام‌جویی از منابع طبیعی

*

*


X https://sport45.site/