تمامی ادیان و مذاهب منتظر یک منجی آخرالزمان هستند

تاریخ انتشار : چهار شنبه 12 اردیبهشت 1397 - ساعت : 22:32

کد مطلب: 48996 چاپ به اشتراگ گذاشتن

امام جمعه محمودآباد:

تمامی ادیان و مذاهب منتظر یک منجی آخرالزمان هستند

مازندشورا: امام جمعه محمودآباد در مراسم میثاق با امام زمان توسط راهیان و منتظران ظهور گفت: در تمامی مذاهب اعم از هندوها، مسیحی‌ها، کلدانی،آشوری و اقوام مغول و مصری‌ها از آمدن یک آدم بزرگ و منجی خبر دادند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، حجت‌الاسلام سیدداود موسوی عصر امروز در مراسم پایانی راهیان منتظران ظهور با عنوان میثاق با امام زمان (عج) در آستانه امامزاده قاسم(ع)، اظهار کرد: امروز روز میلاد آدمی است که عالم و آدم در انتظار اوست و از ابتکار عمل هیأت رزمندگان، سازمان تبلیغات و سپاه شهرستان برای برگزاری این جشن تشکر می‌کنم.

وی افزود: ضمن تشکر از این حرکت امیدوارم این گروه که متشکل از چهره‌های فرهنگی و مذهبی شهرستان است اما با کمک تمام دستگاه‌های فرهنگی ما در سال‌های آتی شاهد بزرگ‌ترین اجتماع منتظران ظهور توسط هیأت‌های مذهبی را داشته باشیم و مردم به عشق امام زمان‌شان از همه جای شهرستان بیایند و یک راهپیمایی و میثاق با امام زمان (عج) داشته باشیم.

موسوی خاطرنشان کرد: امروز روز سرنوشت برای عالم و آدم است و میلاد شخصیتی است که همه انسان‌ها و ملل مختلف از آدم گرفته تا حالا هر کسی از منجی که خواهد آمد و میلادش امروز هست، خبر دادند و این خبر در تمامی اقوام و مکتب‌ها و ملل آمده اما سوال این است که او کی خواهد آمد و کی دل‌های خسته خوشحال و شاد می‌شوند.

وی در ادامه بیان کرد: از اینکه وی کی خواهد آمد کسی نمی‌تواند روزش را تعیین کند ولی گفتند که در ظهر جمعه و در کنار کعبه ظهور خواهد کرد ولی زمانش مشخص نیست و وقتی نائب سوم از خود حضرت سوال کرد که آمدین که بمانید فرمودند نه شما بروید دعا کنید.

امام جمعه محمودآباد تصریح کرد: پس همه اقوام از آمدن یک منجی در آخرالزمان خبر دادند و حتی اهل تسنن بر این باورند که امام زمانی باید بیایید و یک فرقی که ما شیعه‌ها با آنها داریم این است که آنها می‌گویند هنوز امام زمان متولد نشده است امام شیعه بر این باور هست که آن حضرت در قید حیات است و الان در پس پرده غیبت هستند.

وی ادامه داد: غیبت این نیست که آن حضرت جایی مخفی شده باشد شاید امروز در محفل ما باشد و ناظر برنامه ما باشد و به قول سومین نائب امام زمان ایشان در تمامی مراسم حج حاضر می‌شوند و حتی در صحرای عرفات و منی در کنار خیمه‌های حاجیان حاضر می‌شوند و با مردم احوال پرسی می‌کنند.

موسوی گفت: امام زمان  (عج) در کنار ما است ولی ما او را نمی‌شناسیم و بنا به نص صریح قرآن همان‌طوریکه برادران یوسف در کنارش بودند اما او را نشناختند چون گناه کردند و گناه عاملی است که انسان‌ها را از مولایشان دور می‌کند و شما که سختی این مسیر را طی کردید دوست دارید که امام زمان کی بیایید.

این مسؤول درباره شرایط و وظایف منتظران مهدی عنوان کرد: نخست اینکه ما و شما باید منتظر باشیم و بنا به فرمایش پیامبر منتظر بودن از اعمال بزرگ امت پیامبر است و به راستی آیا ما و شما منتظر هستیم و در انجیل مسیحیان هم آمده که منتظر باشید و زمانی که او آمده در پای رکاب او بمانید باید منتظر واقعی باشیم و منتظر واقعی مراقبت از نفس دارد و مراقب اعمال و سکناتش هم است و منتظر واقعی کسی است که هر کاری را که انجام می‌دهد برای رضایت مقتدایش باشد.

موسوی درباره زمان ظهور اظهار کرد: هیچکس نمی‌تواند زمان دقیق آن را اعلام کند و امام صادق در این زمینه اعلام کردند که قبل از اینکه قیام قیامت انجام شود مسئله اصلی ظهور امام زمان است و او نمی‌آید تا یکسری اوضاع و احوالی در جامعه رخ بدهد و آن شرایط باید مهیا شود و بیش از 300 علامت و نشانه برای ظهور آن حضرت است.

وی در پایان گفت: هرگاه دیدید که در جامعه بی‌بند و باری و بی‌دینی رخ داد و در جامعه غیبت، تهمت، ربا و رشوه رخ داد و هرگاه دیدید که در جامعه منکرات به اوج رسید آن زمان عصر ظهور است.

به گزارش فارس، به همت هیأت رزمندگان اسلام محمودآباد، سپاه و سازمان تبلیغات با همکاری پایگاه بسیج شهیدان آستین‌فشان آهومحله مراسم راهیان منتظران ظهور با عنوان میثاق با امام زمان (عج) از گلزار شهدای آهومحله با حضور مردم ولایتمدار شهرستان آغاز و با مولودی‌خوانی از سطح خیابان‌های شهر گذشته و به آستانه امامزاده قاسم (ع) رسیدند و در آنجا با اجرای برنامه‌هایی این روز را گرامی داشتند که قرائت قرآن و تواشیح‌خوانی توسط گروه ابناءالزهرا موسسه شمیم رضوی، سخنرانی و مدیحه‌سرایی از دیگر برنامه‌ها بود.

86038/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #منتظر #شهرستان #امروز #منتظران #محمودآباد #باشیم #جامعه #موسوی #واقعی #تمامی #میثاق #اینکه #مراسم #عنوان #می‌شوند #آهومحله #بیایید #زمانی #نمی‌تواند #بمانید #اعمال #دیدید #هرگاه #اعلام #پیامبر #شرایط #درباره #مذهبی #امامزاده #اظهار #آستانه #راهیان #آخرالزمان #گزارش #میلاد #رزمندگان #دادند #اقوام #انسان‌ها #فرهنگی #تبلیغات #ادامه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تمامی ادیان و مذاهب منتظر یک منجی آخرالزمان هستند

*

*


X https://sport45.site/